Author Topic: Novi firmware- punjac za baterije  (Read 2022 times)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Novi firmware- punjac za baterije
« on: July 15, 2015, 09:08:14 AM »
Posto mi se punjac "neobicno" ponasa, pretrazujuci net, nasao sam zanimljiv link:
https://github.com/stawel/cheali-charger
Da li neko ima iskustva sa ovim firmware- om?

Kratak opis problema:
Imam Turnigy Accucel 6 Balance Charger, uocio sam da se "cudno" ponasa. Prilikom punjenja 3S baterije sa 1C strujom, u balans modu, nakon 20- tak minuta punjenja, punjac pokazuje napon na jednoj celiji 4,20 V, a na ostale dve manji, za svo vreme punjenja, napon se na dve celije menja, a na jednoj stalno ocitava 4,20V.
Nakon zavrsetka punjenja (60- 75 min) punjac uredno prijavljuje da je punjenje i balansiranje zavrseno i da je napon u sve tri celije 4,20 V. Kad proverim napon na celijama, na jednoj celiji se napon razlikuje od ocitavanja sa punjaca. Kod 3s baterije, kad je napunjena (i izbalansirana), punjac ocitava 4,20 V za sve celije, a kad proverim sa mernim instrumentom, napon bude: 4,20 , 4,20  i 4,10 V.
Nema razlike u baterijana (vise razlicitih 3S baterija- razlika po kapacitetu, starosti i proizvodjacu), punjac se identicno ponasa. Proveru napona uradio sa tri razlicita merna instrumenta (sva tri isto ocitavaju merenu velicinu).
Punjac je "novije" generacije, ne dozvoljava pristup kalibracionom meni- u.

Ima li jos neko ovakav problem?
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi firmware- punjac za baterije
« Reply #1 on: July 15, 2015, 09:36:10 AM »
Ja imam Turnigy delux neki model od 80W i nikada mi nije napunio da sve ćelije budu 4.2V uvek bude odstupanja od +-01 ili 0.2V
Ja mislim da to nije problem kod punjača nego kod kvaliteta baterija koje čim se skinu sa punjača imaju manji napon. Mada to mislim da ti je zanemarljivo. Šta znam neka kaže neko ko se bolje razume u elektroniku!
The ground is the limit (or a water)