Author Topic: KFM krilo od izoflora 6mm  (Read 4912 times)

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
KFM krilo od izoflora 6mm
« on: September 13, 2015, 09:02:27 AM »
Pitanje za modelare koji poznaju i koji su radili KFM krilo od izoflora .Koja najveca duzina ovog krila moze da se izvuce ,(mislim da ne pukne ) i koje KFM krilo je najjace 1,2,3,ili4 ,naravno uz karbonsko ojacanje .Poznato mi je da zavisi i od tezine trupa ali posto zelim da napravim na primer nesto od letelica sa rasponom od 2metra dali je moguce da izdrzi kfm krilo toliki raspon posto nisam imao iskustva sa takvim krilom .Pozdrav modelarima i unapred HVALA . (<--) (<--)
« Last Edit: September 13, 2015, 09:06:54 AM by sasadjuric71 »

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #1 on: September 13, 2015, 03:40:05 PM »
Imali nekog da me posavetuje oko ovog krila . (<--) (<--)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #2 on: September 13, 2015, 06:06:33 PM »
Jedino ako ovo moze da pomogne http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1043494
....ja sam pravio jedno kfm3 od karton pene i stirodura ali sam izgleda negde promasio pa je bilo dosta sporo i tesko

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #3 on: September 13, 2015, 08:15:40 PM »
Hvala Alzo super samo da se snadjem oko plana ako mogu, inace ovako me nesto interesuje ,ili nesto jos ako ima neko nesto da predlozi u svakom slucaju pomoci ce sigurno .Ja hocu da  napravim model  od izoflora ,stirodura i spera  uz ojacanje sipkama od karbona ,nesto do 2 metra raspona ali da bude kfm krilo drugo ne .Pa ljudi javite se sa nekim takvim planom i nekom dobrom idejom . (<--) (<--)

Offline nspetar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #4 on: September 13, 2015, 08:55:46 PM »

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #5 on: September 13, 2015, 10:49:11 PM »
Super Petre , svidja  mi se i tvoj predlog i ovi planovi sa rcgroups . :)aplauz :)aplauz

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #6 on: September 20, 2015, 09:23:10 PM »
Od izoflora ti je jako tesko napraviti kfm krilo jer puca, najbolje ti je da koristis karton penu jer je bolje za pravljenje a moze i da izdrzi vise od izoflora.
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #7 on: September 21, 2015, 02:02:46 PM »
Hvala sto si se javio i na savetu ,pa ja sam i postavio to pitanje kad sam postavio topic.Koliko dugo krilo moze da se napravi kfm metodom od izoflora ,a karton pena zar ona nije teska za tako nesto ,jer neko od clanova je vec pisao da je pravio kfm krilo od karton pene i bilo je mlogo tesko.Ja licno sve sto sam pravio od izoflora presvlacio sam folijom, pa tako bih i ovakvo  krilo koje bi bilo mlogo jace, uz  druga dodatna ojacanja .U svakom slucaju hvala na savetu. (<--) (<--)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #8 on: September 21, 2015, 03:00:12 PM »
Trenutno letim trenera za krilima od 1200 mm i kord mu je negde oko 200 mm sa dva serva 9g, i tesko je negde oko 300 grama a koristio sam penu od 3 mm debljine.Proletos sam pravio krilo od stirodura, 1500mm sa kordom od 170 mm presvuceno natron papirom i ono je 100 grama lakse, cisto za poredjenje.Kfm 3 koji sam pravio bila je kombinacija pene od 5mm i stirodura i ovde moze da se vidi kako je letelo....bilo je 1400 mm sa kordom od 200mm...na zadnjem snimku se vidi koja je razlika u brzini leta kad sam stavio klasicni profil krila

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,14084.0.html
« Last Edit: September 21, 2015, 03:07:00 PM by alzo »

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #9 on: September 21, 2015, 10:16:03 PM »
Da Alzo video sam sad razliku ,vidi se da je sporiji model  sa kfm krilom i tesko je kontrolisati model , u odnosu na klasicno krilo ocigledna razlika ,model leti bez problema sa malim trimovanjem.Videcu nesto cu da napravim ,sad ne zurim posto imam 7 modela sa kojima letim bez problema . (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #10 on: September 22, 2015, 08:13:15 AM »
Krilo je bilo bez elerona pa je teze za kontrolu ali sam izgleda promasio za debljinom krila i imalo je mnogo otpora... mmmm

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #11 on: September 22, 2015, 09:29:08 AM »
Alzo moja preporuka uzmi napravi model  FUNDER  ,na njemu sam ja naucio da letim .Lako se pravi, pdf plan imas kod Vlade RC avioni  .Sa tim modelom mozes da letis kako hoces i svakakve vratolomije da izvodis .Ako resis dobices svaki savet maksimalno od mene ,jer volim i ja da pomognem svakom kao sto meni pomazu ljudi ovde sa foruma .Ali samo ono koliko ja znam iz mog iskustva  ,ne lupetam ono sto ne znam. Evo linka za sve pocetnike .
http://www.rcavioni.com/rc-avioni/projekti-uradi-sam-aa/26-funder-and-lightning-avion-za-poetnike

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #12 on: September 22, 2015, 11:11:28 AM »
Hvala pogledacu  (pijemo)

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #13 on: September 22, 2015, 01:52:25 PM »
Ja sam napravio letece krilo od kfm4 samo sam ga lepio iz 3 dela nisam ga savijao. Ispalo je lepo ali ga nisam jos probako kako leti.
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: KFM krilo od izoflora 6mm
« Reply #14 on: September 22, 2015, 05:44:53 PM »
Ma ok, ja mislim ako se odradi kako treba posebno ojacanja ,a ne oteza se previse da mora da bude dobro. Meni se svidja ALZO sto mi je predlozio plan jedrilice BLU-GUPPY  i gledacu da odradim taj model bas mi izgleda super i sama procedura izrade celog modela . ()-() ()-() (<--) (<--)