RC MODELI JEDRILICA > ELEKTRO JEDRILICE

ASW28

(1/19) > >>

pnedic:
Evo da se pohvalim da je, sad u subotu, jedrilica konacno odletela 3 test leta. Utrimovana i prvi put poletela kako treba od strane majstora Brane. Posle sam je i ja dva puta probao i "vratio" od gore kako treba. Dobro mozda malo grublje ali sam prvi put uzeo u ruke jedrilicu. To je ona koja stigla iz EU skladista HK-a.

Prethodne nedelje smo imali otkaz prijemnika i srecu koliko smo teski svi odreda prisutni kako se zavrsio "let" jedrilice: nakon dva lupinga na 10m visine zabila se u zbun odmah ispred pruge. Samo je jedno krilo bilo neznatno osteceno. Nakon popravke jedrilica je odradila gorepomenute test letove.

Evo slika:




rajker:
 :)aplauz Bravo  :)aplauz

stevapn:
Prelepa jedrilica. Cane je ima i video sam je kako leti. Svaka čast na izboru.

marko.jovanovic:
Jako fino izgleda.
I imaš sreće što si je uopšte dobio iz EU skladišta.
Meni su 2 puta vraćali DLG na kraju sam tražio da mi vrate novac.
Koliko jako treba da se gurne kada se poleće sa njom?
Mislim jel može iz mesta ili mora da se trči pa gurne pošto vidim da ima raspona ohoh.

pnedic:

--- Quote from: marko.jovanovic on September 14, 2015, 08:16:36 PM ---Jako fino izgleda.
I imaš sreće što si je uopšte dobio iz EU skladišta.
Meni su 2 puta vraćali DLG na kraju sam tražio da mi vrate novac.
Koliko jako treba da se gurne kada se poleće sa njom?
Mislim jel može iz mesta ili mora da se trči pa gurne pošto vidim da ima raspona ohoh.

--- End quote ---

To oko srece, mozda jesam sretnik ali sam je jurio dok je bila "na putu". Inace pre neki dan mi opet stiglo nesto iz EU skladista (putovalo 7 dana).

Pa ima dosta jak motor tako da potrcim jako malo i srednjom snagom je izbacim. Toliko da mogu da vodim racuna da mi krila budu u horizontali prilikom izbacivanja. Mada jos ucim kako se rukuje sa njom. A trcanje, hahahaha, koliko mi mojih 90 kila dozvoljava. U svakom slucaju ne treba jako da se izbaci. Mozda moze i bez trcanja.
Nisam je merio ali bi rekao da ima oko 1.2 do 1.5kg na poletanju.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version