Author Topic: ASW28  (Read 66946 times)

Offline Balsarite

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: ASW28
« Reply #45 on: May 22, 2017, 07:38:05 PM »
15 grama na repu  na pola metra i više poluge, pa izračunaj koliko grama ti fali u nosu i koliko ti je težište otišlo unazad.

Proveri težište, startuj uvek u vetar , kreni sa 20-30% gasa i blagim penjanjem, dok ne dobiješ visinu, pa na 50 metara probaj šta se dešava kad dodaš gas do 90%


Pera gore napisa da lepo leti kad je baci iz ruke, što ce reći da je težište OK.
Pera nije od juče i zna da poleće uz vetar,problem je što on ne stigne do tih  50m visine....

Slučajno imam takvu jedrilicu i nikada nisam imao problem na poletnju. Ako je dobro utrimovana  poleće normalno kao i svaka druga.

Pero ako ne rešiš, zovni me, pa možemo zajedno na 13-ici da vidimo šta se dešava.

Onda izvinjavaj, Pero, srećno letenje.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: ASW28
« Reply #46 on: May 23, 2017, 08:42:33 AM »
15 grama na repu  na pola metra i više poluge, pa izračunaj koliko grama ti fali u nosu i koliko ti je težište otišlo unazad.

Proveri težište, startuj uvek u vetar , kreni sa 20-30% gasa i blagim penjanjem, dok ne dobiješ visinu, pa na 50 metara probaj šta se dešava kad dodaš gas do 90%


Pera gore napisa da lepo leti kad je baci iz ruke, što ce reći da je težište OK.
Pera nije od juče i zna da poleće uz vetar,problem je što on ne stigne do tih  50m visine....

Slučajno imam takvu jedrilicu i nikada nisam imao problem na poletnju. Ako je dobro utrimovana  poleće normalno kao i svaka druga.

Pero ako ne rešiš, zovni me, pa možemo zajedno na 13-ici da vidimo šta se dešava.

Nisam hteo da te smaram, ali videcu. Prvo moram da zalepim taj trup i obezbedim nekako da se opet ne razlepi. I da zalepim vertikalac.
Inace tamo gde smo prosle godine zajedno leteli sa jedrilicama je kukuruz ali malo pre te lokacije ima odlicna lokacija sa psenicom i repicom pa je ideala za testiranje i letenje. Pre nekih 15 dana sam tamo leteo sa njom.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: ASW28
« Reply #47 on: May 23, 2017, 08:47:01 AM »
Pazi, ona oće da zvekne o ledinu, ako joj daš naglo gas pri poletanju. Ja dam gas oko 40%, bacim je paralelno sa tlom i kad malo dobije brzinu, gas i gore. Jest malo zajebana za poletanje.
Nemam ideju sa čim da zalepiš trup. probaj i topli lepak, pa preko zalepi Fix O Moll Power Tape, ali belu. Lepi mnogo bolje od sive ili crne. Naravno, UVEK proveri težište! Osetljiva je u PM!

Jes zaj...na stvarno. :) Ma i ja je tako bacam, mozda dam malo vise gasa (tek toliko da osetim da je motor povukao). Tek posle dajem pun gas jer na punom gasu se penje kao MIG.
Probacu da zalepim toplim lepkom ali cu verovatno odraditi neko ojacanje sa lakim limom koji cu da zasrafim sa recimo 4 sitna srafcica.

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: ASW28
« Reply #48 on: May 23, 2017, 09:56:36 AM »
Vidi da nije ovako nešto i kod tebe

« Last Edit: May 23, 2017, 09:58:35 AM by alzo »

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: ASW28
« Reply #49 on: May 23, 2017, 12:00:09 PM »
Topli lepak, onaj iz Woby-ja, bistar, i ova traka. To nema šanse da popusti.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: ASW28
« Reply #50 on: May 23, 2017, 12:03:22 PM »
Vidi da nije ovako nešto i kod tebe



Ne, nije ovo problem (bio). Provericu jos jednom.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: ASW28
« Reply #51 on: May 23, 2017, 12:04:29 PM »
Topli lepak, onaj iz Woby-ja, bistar, i ova traka. To nema šanse da popusti.

OK, hvala !

Offline MilosB

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: ASW28
« Reply #52 on: May 23, 2017, 06:25:27 PM »
Vidi da se ne resetuje esc kad daš gas pa ode u neki zaglup sa komandama. Drži u ruci i turiraj, mrdaj komande pa vidi da li nešto štuca...
Druga stvar, ja koliko se sećam imaš turnigy stanicu a Zoki je imao isti takav problem... Leti leti i samo se zavrnu komande u snap roll varijantu. Stanica se resetuje ali ti to ne vidiš osim ako ne gledaš u ekran. Zokijeva stanica se zaglupljivala na trim ali kako na trim verujem da može i na gas...

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: ASW28
« Reply #53 on: May 23, 2017, 08:45:52 PM »
Draganče je imao taj problem za vikend sa esc-om a vidim po forumima da dosta kukaju na kvalitet motor I ESC-a...nadam se da ti se nije pojavila mađija kao kod mog turnigija što reče Miloš.Nema druge nego eliminiši jedno po jedno.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: ASW28
« Reply #54 on: May 24, 2017, 08:45:35 AM »
Da, imam Turnigy stanicu koja me do sada nije izdala. Naravno povremeno je proveravam (pre jedno mesec dana sam je testirao bas na jedrilici i tada je sve bilo super i lepo leteo sa njom). Svakako, provericu je ponovo !
Jedini problem koji mi se jednom desio je kvar na prijemniku kojeg sam izbacio iz upotrebe. Drugo nista.
Jos jednu recenicu za stanicu - po pitanju mogucnosti programiranja, mixovanja i slicnih stvari, gomila Spektrum stanica su "ispod nje". Pa sad me kritikujte :) Znam ja da su Spektrum, Futaba, Graupner itd profi, sigurica stanice. Doci ce red i na neku od tih (dace Bog)

Provericu i ovako kako je MilosB rekao.

I znam za problem koji je Dragance imao, medjutim kod mene su fabricki motor i ESC (do sada) bez problema (da ih ne ureknem).

Offline MilosB

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: ASW28
« Reply #55 on: May 24, 2017, 10:03:35 AM »
1. To što je bilo kao što vidiš više nije, ti si pitao šta mislimo da može biti...
2. Fabrički setup me i brine jer cela jedrilica rtf košta cca. 100e (6 servoa, jedrilica, motor i esc), tako da nemoj da se čudiš mnogo ako se nešto pokvari
3. Nije gomila spektrum nego samo dx6i sa manje podešavanja ( tačnije manji broj mikseva )
4. Dragan nije imao problem na jedrilici nego sa esc-om koji kada se optereti malo počne da se resetuje i postavlja servoe u čudne položaje

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: ASW28
« Reply #56 on: May 24, 2017, 06:59:10 PM »
Kad rešiš problem, napiši šta je bilo da znamo.
Uzgred, gde vam je težište? Moju držim na zadnjim ivicama onog kruga utisnutog u krilima.

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: ASW28
« Reply #57 on: May 24, 2017, 08:44:05 PM »
Moja ASW je stigla sa motorom kome je jedna faza povremeno prekidala (prelemio kasnije) i ESC koji kada dodas pun gas pocne da vrti motor sa prekidima svake sec. Kontroler sam odmah zamenio . (To je bio " Volantex) 30 A") Servoi na njoj su neki kineski bez veze ali rade.
Tacno je Milos rekao, za te pare ne mozes dobiti sve ali kod Pere je u startu sve doslo ispravno osim sto nije dobio krajeve krila. Taj drugi kontroler sto mi je pravio problem je bio TurnigY 25A kakvih imam par kom. i to na 3DPMiniju. Zameniio sam ga istim koji radi.
Sreca da sam sve eto provalio na zemlji..
Kod ove ASW jedrilice o kojoj je rec, je osim tezista koje je kod mene tacno gde je i obelezeno, potrebno sve lepo utegnuti pre letenja, posebno mislim na vertikalac sa  T repom. Nisam imao padova s njom . Sa gasom  u poletanju pazljivo uz korekciju naglog penjanja ...
Pero mozemo probati sa Futabom, ako sumnjas u stanicu.
« Last Edit: May 24, 2017, 08:55:56 PM by drjack »

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: ASW28
« Reply #58 on: May 25, 2017, 09:20:26 AM »
Nisam stigao sve da isproveravam. Evo jutros sam skinuo ciode kojima sa fiksirao vertikalac nakon lepljenja. Jos moram da obradim to, da poskidam visak lepka jer sam zalepio sa PU MAX-om. Takodje sam i zalepio na trupu sa unutrasnje strane jedan tanak lim i jos moram da usrafim 4 srafcica kako bih dodatno zaheftao taj lim za plastiku trupa. Kad to zavrsim krecem u testiranja.
Drgance, videcu i sa stanicom da li je ona problematicna - pre bih rekao prijemnik obzirom da je doziveo 4-5 stresa posle padova. Ali imam rezervnih prijemnika.

U svakom slucaju postovacu sta sam zakljucio nakon ispitivanja.

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: ASW28
« Reply #59 on: May 29, 2017, 09:05:34 AM »
Juče od 11 do pola 2, sam leteo ASW. Prvi put sam uspeo da je pročitam kad naiđe na termiku i da to iskoristim :) U modelu je bila 3S 2200mAh baterija. Puno pomaže kad se eleroni i flapsovi obore 3mm dole. Samo jedna baterija sa pauzom dok su padobranci bili gore i oba puta sam uspeo da iskoristim termiku. Napredujem :)