Author Topic: Flying Wing  (Read 13725 times)

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: Flying Wing
« Reply #15 on: March 10, 2016, 01:21:02 AM »
Samo malo iskopaj I stavi cicak traku I to ti je to. Ovo moje krilo je prezivelo sve I svasta preporucujem ti da ga ojacas sa trakom, imas ih kod kineza I zadovoljavaju potrebe.
Ovaj profil mi deluje kao CLARK Y odlican je da jedri a I kada mu se rokne pun gas. Srecno sa gradnjom  (work) (work)
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Flying Wing
« Reply #16 on: March 10, 2016, 09:29:51 AM »
stavicu fotke samo da pokupim sve sto mi treba i da odlucim kako da sredim centralni deo. Razmisljam da dodam deo izmedju dva krila za bateriju i elektroniku. Probacu da slikam sto vise mogu izradu :)

Nadam se da ce uskoro poleteti :)  (<--)

Po mom misljenju,
mozes sastaviti samo krila, bice ok, ali pazi na CG, tezinu i poziciju motora i baterije.
Po meni je prakticnije ubaciti sredisnji deo, lakse i lepse se uklope motor i baterija, Motor se manje pomera napred, povecava cvrstoca konstrukcije (ne usecas krila), a ukupna povrsina se poveca. Napravio sam nekoliko modela i moj zakljucak je da je prakticnije ubaciti sredisnji deo (sirine 10- 15 cm), a na prednjoj, napadnoj ivici, horizontalno ubacis komad balze ili jos bolje spera. To ti pomaze oko CG- a, a ojaca prednji (vrh) deo letelice, u slucaju sletanja "na nos" dobro dodje.
Krilo ne treba da bude preveliko, ali ni malo. Razmah (raspon) krila gledaj da bude od 120- 150 cm (po meni), a ukupna masa od 600- 900 gr. Takve dimenzije su optimalne zbog tezine, elektronike, letnih karakteristika, transporta, skladistenja i sl.
Na netu ima dosta primera gradnje ovakvih letelica, cesto se ubacuje "ramenjaca", moje iskustvo je da to nije potrebno (koristio 20 i 25 gr stiropor). Kad se krilo sklopi, oblozis ga folijom za toplu plastifikaciju ili lepljivom trakom, cvrstina konstrukcije bude sasvim zadovoljavajuca.

Na fotkama mi deluje da je krilo izrezano od stirodura?
« Last Edit: March 10, 2016, 09:34:16 AM by zbabic »
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Flying Wing
« Reply #17 on: March 10, 2016, 01:31:33 PM »
raspon krila je 96 kada se samo sklope ova dva. ukoliko bih dodao 15cm srednji deo krilo bi imalo raspon 110cm

Poceo sam malo da se igram u "FLYING WING CG CALCULATOR"

Wing span 1100
Root chord 260
Tip chord 130
sweep dist 260
Fuselage Width 160

Koje baterije, motor, esc, servoe preporucujete za ovakvo krilo?

Imam trenutno kod sebe 2xTGY-50090M koje sam uzeo za gimbal pa ih nisam iskoristio i imam baterije 1500 1800 i 2200 mah 3S koje koristim i za quad :) imam D8rXP koji mogu da skinem sa quad-a posto mi za njega stize manji D4R.

Pretpostavljam da to mogu da iskoristim i da nabavim samo neki motor i ESC.


Nisam ekspert za materijale ali mi se cini da su krila rezana od stiropora :)

Inace sama krila su bas lepo isecena evo jedna slika:



Jedno krilo je malo zakaceno na samoj ivici. Da li to treba nekako da se sanira mozda?




Takodje me interesuje da li treba da mi se pogodi crveni + sa kruzicem za CG kad pravim u kalkulatoru?
« Last Edit: March 10, 2016, 05:08:45 PM by lazar89nis »