Author Topic: Sampionat Evrope za klase F1ABC - Zrenjanin !  (Read 8424 times)

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Sampionat Evrope za klase F1ABC - Zrenjanin !
« on: February 15, 2016, 09:54:47 AM »
Na terenu kod mesta Aradac, blizu Zrenjanina, ce se izmedju 13 i 20.avgusta ove godine odrzati Sampionat Evrope za slobodnoletece modele klasa F1A - jedrilice, F1B - gumenjaci i F1C - penjaci. Ocekuje se ucesce reprezentacija iz preko 30 zemalja, sa oko 250 takmicara.
Neposredno pre ovog takmicenja na istom mestu ce se odrazti i takmicenje za Svetski kup "Memorijal Djordja Zigica".
Detalje mozete videti na sajtu organizatora : http://www.euchf1abc2016.vss.rs/

Takmicenje za Svetski kup "Srem kup" za klase F1ABC ce se odrzati 28 i 29 maja 2016, takodje na terenu Aradac.

Predlazem da dodjete na neko od ovih takmicenja, da vidite kako je pogresna slika kod R/C modelara o slobodnoletecim modelima.
Na primer, u trupu F1A jedrilice se pored razne elektronike nalaze i CETIRI servoa. Veoma interesantno.

Rale


Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: Sampionat Evrope za klase F1ABC - Zrenjanin !
« Reply #1 on: February 15, 2016, 01:19:16 PM »
Rale oni koji nisu se takmicila u ovome  i nisu pravili ove modele neznaju u cemu je rec ,ja sam od ovoga poceo i nemam nishta protiv toga ,rado bih se vratio samo ako bi odvojili klasicne drvene konstrukcije od kompozitnih modela jel po meni to nema smisla da onaj pracka model na 120 m a klasiku na 50 m,velika je to razlika


Dejan_ts

Offline nbatocanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 108
Re: Sampionat Evrope za klase F1ABC - Zrenjanin !
« Reply #2 on: April 13, 2016, 06:27:36 PM »
Velika visina otkačinjanja ti tokom dana skoro uopšte ne daje prednost - ako ga ubaciš na pravo mesto, leteće i ekser ;) Tako da ako se pojaviš sa nekom drvenom jedrilicom možeš lako sve da odereš ;) Ali, kad nestane termike krajem dana i kad ti treba start od 10 minuta, e onda zverovi koji idu na 120m haraju bez konkurencije...

Slažem se da je ljudima koji to nisu videli uživo (čak i modelarima) veoma teško objasniti kako sve to izgleda. Nema ni dobrih snimaka na Youtube. Skoro sam vodio neke profi snimatelje na livadu da snime bunt i rekli su da je to nešto najgore za snimanje što su videli ;)