Author Topic: Podrška za FF takmičenja  (Read 3576 times)

Offline nbatocanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 108
Podrška za FF takmičenja
« on: May 29, 2016, 10:35:07 PM »
Jedno poslovno pitanje: koliko bi koštalo celodnevno iznajmljivanje usluge jedne letilice i pilota? Evo i zašto pitam: juče smo imali veliko takmičenje u Zrenjaninu na kome je zbog nezgodnog vetra i visoke trave izgubljeno nekoliko modela, a ne zna se koliko vremena potrošeno na traženje modela po pšenici i visokoj travi. Snimak iz vazduha bi nam tu strahovito pomogao. Ranije su povremeno organizovali letove sportskih aviona, ali to je skupo i nije baš zgodno. Kod nas je ove godine evropsko prvenstvo, pa sam mislio da nadležnima predložim da angažuju nekoga za ovakav posao.

Bitna stavka je da vetar duva 5m/s pa i više - ako vetar nije toliko jak, onda nam nadgledanje iz vazduha nije potrebno jer modeli padaju na livadu gde nije problem da se nađu.

Offline nbatocanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 108
Re: Podrška za FF takmičenja
« Reply #1 on: May 31, 2016, 01:17:28 AM »
Biće da sam nešto pogrešno ili teško pitao? Da preciziram, ne treba mi tačan iznos, samo gruba procena. I naravno, da li je uopšte moguće. Da li su jasne slike na 5m/s uopšte moguće?

Offline drej37

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
  • Serbian RC Models association "xDroners"
    • xDroners
Re: Podrška za FF takmičenja
« Reply #2 on: September 17, 2016, 12:21:47 PM »
Tek sada videh ovaj post.
Bezveze što Vam niko nije odgovorio, ali to su novi ljubitelji visina....
Svakom pravom modelaru, bila bi čast da svojim prisustvom i modelom pomogne ili pronadje drugi model.
Bar je mene ćale (Srećko) tako učio.
Pa se osećajte slobodno da nas kontaktirate za neko od narednih takmičenja.

Pratite nas

https://www.facebook.com/xdroners/#


SAFE FLYING !