Author Topic: Veliki modeli od izoflora  (Read 13835 times)

Offline nspetar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #1 on: October 21, 2016, 08:36:04 AM »
VRLO INTERESANTNO , mene bas ovako nesto interesuje i otvarao sam topic u vezi planova  od penastih materijala sto vecih dimenzija .ALI OVDE PROBLEM NEMA PLANOVA ,mene zanima ovaj YAK 3 odlican model ,neznam kako bi mogo da nadjem PDF plan ,ako neko moze da pomogne ali za 
ovaj od PENASTIH  materijala ,ima planova od balze koliko hoces . (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 791
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #2 on: June 04, 2017, 07:40:35 AM »
Bas sam odusevljen sta ljudi prave od epo materijala prave majstorije .

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 791
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #3 on: June 04, 2017, 07:53:36 AM »


Juce sam bio u Uradi sam pa sam kupio ovo da li je to to ne znam .Debljina je 6 mm i ide izpod laminata sa jedne strane su kao sitbe brazde a sa druge je ceo u kockicama da se lakse sece.Lagan je dosta i jak i bas cu da probam malo da se zezam sa ovim materijalom a ako neko ima iskustva sa ovim zelenim materijalmo neka kaze koju (pijemo)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #4 on: June 04, 2017, 10:31:19 AM »
Ja sam sve moje modele pravio od ovakvog materijala.Onda se zvao izoflor, bilo od 3 i od 6mm.Steta sto nema vise ovih tablih a da su obe strane glatke mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 791
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #5 on: June 04, 2017, 12:40:52 PM »
Taj od 3 mm nisam video jedino ovaj od 6 mm ali taj bi mi dobro dosao kao oplata na modelu mmmm , videcu da ga potrazim negde

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #6 on: June 04, 2017, 01:28:39 PM »
Ja sam sve modele pravio od izoflora ,pa cak i onaj veliki model sukhoj su 37 ,i svi modeli lete fantasticno ja sam prezadovoljan ,a kome smetaju stiroporci nemam nista protiv nek pravi modele od balze .Imam i modele od balze i posteno da kazem vise mi se svidjaju stiroporci ,od same tezine modela pa do popravke u slucaju pada. :mhm :mhm :mhm :mhm :mhm :mhm

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #7 on: June 04, 2017, 01:47:26 PM »
Galerija podova ima izoflor i od 6 i od 3mm
Još jednom ponavljam kada se izmu dve ploče od 3mm i zalepe dvostranom trakom ali onom najtanjom dobije se materijal koji je žilav i izdržljiv poprilično.
Ja sam dvostranu traku nalazio po kvadratnom metru u sitologici u BG-u može se uzeti koliko vam kvadrata treba i zgodna je baš za te slučajeve. malos e doda na težini ali je zato elastičnost i izdržljivost fantastična.
U svakom slučaju lakše je od karton pene od 5mm a bolje i imate onako obe glatke strane...
Takođe  u sitologici postoji pravi depron ali samo od 3mm.
The ground is the limit (or a water)

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 791
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #8 on: June 04, 2017, 03:40:17 PM »
Hvala drugari na informacijama ovo sto sam gledao po internetu bas bas me zainteresovalo.Ja sam ovo platio oko 1000 dinara i ima 6 m2 i mislim da se dosta toga moze napraviti.inace poceo sam jedan zanimljiv model ali otom potom slike slede naravno od deprona (<--)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #9 on: June 04, 2017, 05:03:02 PM »
Ja sam u Tosinom bunaru kupio neki turski koji je gladak sa obe strane, doduse ima godinu sigurno, mozda ga jos imaju i prodaju na komad

http://www.floorhouse.rs/sr/prateci-materijal/podloge/izo-podloga-xps-5mm/1089
« Last Edit: June 04, 2017, 05:04:37 PM by alzo »

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #10 on: June 04, 2017, 06:12:25 PM »
Ma sta fali ako je ispod neravan to se samo vidi na krilima i horizontalcu ,a sto se mene licno tice ja modele presvlacim tankom folijom ima je kod Kineza koju zategnem fenom za kosu tako da je model ako se odradi podloga kako treba kao staklo a ujedno je i model mlogo jaci i ispadne na kraju super.

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 791
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #11 on: June 04, 2017, 07:39:33 PM »
Sale ta folija kod koneza da li je samolepljiva ili ne

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #12 on: June 04, 2017, 08:51:59 PM »
Da samolepljiva i skuplja se na toplotu tako da je super za rad ,trenutno nisam kuci ali izbacicu slike nekih modela da vidite kako lepo izgledaju .A dobra je i za na primer ako tresnete o livadu jedrilicu ili bilo koji model od e-pene ,posle krpljenja da se prekriju sastavi tako da se nista ne vidi.Ima je u raznim bojama.

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 791
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #13 on: June 10, 2017, 08:30:01 AM »
Odradjen extra Zlin 43

« Last Edit: June 10, 2017, 08:32:09 AM by bjanko »

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 791
Re: Veliki modeli od izoflora
« Reply #14 on: June 10, 2017, 08:39:50 AM »
Evo par slika ja sto pravim Utvu 75 240 cm raspon