Author Topic: Šta mislite.. Egde 540...  (Read 21357 times)

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #30 on: February 25, 2009, 08:22:39 PM »
Napisi ljubazan email podrsci i sve ce biti OK. Ja sam to tako vec radio.

Sačekaću još koji dan.. pa ću onda... Hvala  ;namig

I ako stigne to ce biti za minimum dve nedelje takoda ti je bolje da otkazes.

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #31 on: February 26, 2009, 03:53:14 AM »


medjutim stvarno sam misljenja da se malo dize fama oko upravljanja RC modelima

 (:good) 1ee 2eaa

P.S. Смајлији су рекли све. Мој први авион је био ЏЕТ а други 3Д, дакле два велика НО-НО за почетнике. Слатко сам се навозао са оба (наравно, пре летења радио је симулатор једно два месеца...). Превише сам прошао у животу да бих поверовао да сам баш ја способан за тако нешто и нико други...


Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #32 on: February 26, 2009, 05:54:30 PM »
(:good) 1ee 2eaa

P.S. Смајлији су рекли све. Мој први авион је био ЏЕТ а други 3Д, дакле два велика НО-НО за почетнике. Слатко сам се навозао са оба (наравно, пре летења радио је симулатор једно два месеца...). Превише сам прошао у животу да бих поверовао да сам баш ја способан за тако нешто и нико други...



Pazi, uključio sam simulator pre neki dan i skršio se sa E3D jedno 50 puta... malo sam se uplašio u trenutku, šta ja radim, među sada je već sve mnogo bolje!  :)aplauz Mislim da ću, dok se vreme prolepša, avion bude spreman i ja biti fit za prvi let. Drago mi je što postoje dobra iskustva i sa komplikovanijim avionima...  (<--)
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #33 on: March 12, 2009, 10:42:29 AM »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #34 on: April 03, 2009, 05:23:32 PM »
Konačno je paket pristigao... Elektronika je stigla pre iako je naručena posle ovog paketa 10ak dana ali dobro... Naša pošta, prvi paket sam uhvatio na povratku u HK, jer je poštar napisao da je adresa nepoznata!   ") Tako da svima preporucujem da koriste http://www.trackandtrace.ptt.yu/default.htm sa onim referentim brojem posiljke...

Paket je kvalitetno upakovan, avion je ok, s' tim da je jedan aileron urađen ne baš precizno, (deo koji se vezuje za krilo nije dobro oblikovan) ali to će uzrokovati smao malo manji otklon nego što je na onom koji je dobar, tak da se to može ispraviti programiranjem stanice...

Ovo su slike posle raspakivanja, a malo o sklapanju u sledeđem postu.. Nadam se da će za vikend biti prvi let... pa šta bude!  (yay) :jaki:

 
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #35 on: April 03, 2009, 05:55:24 PM »
Treba da budes dobar sa postarom i da vezes keru! :big smile

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #36 on: April 04, 2009, 05:46:38 PM »
Evo malo slika prilično sklopljenog aviona...

Montirana krila i sklopljen rep aviona:



Ovde je servo već montiran. Nikakva nauka, proseče se folija, i ušrafi servo. Ako primetite da je polugica na zakrilcu okrenuta naopako, to je namerno urađeno, jer je dohvatala do krila pri punom otklonu. Međutim ovo nije srećno rešenje, i čim nabavim plastične polugice, zameniću ove plastičnim:



Isto to na oba krila:



Na repu još nisam montirao servoe, postaviću ih uskoro.

Imam pitanje... ovaj držač motora mi izgleda baš krhko! Razmišljam se da li sam u pravu i kako da ga pojačam. Nabavio sam "furnir" 3mm iz CVM, i nekih letvica i svega... U kompletu aviona dolazi samo 4x trouglasta letvica. Ja sam razmišljao ili da zamenim celu konstrukciju sa furnirom ili samo deo na koji se kači motor, a da sa strane nalepim recimo 4 mm balsu? Ili da postavim samo veće parčiće furnira ili balse u uglove!  Trenutno je nosaš od aviošpera 2mm.







Motor koji planiram da stavim je ili Turnigy 3536-1450KV ili Turnigy SK 3530-1100Kv a imam i jedan manji Dymond 2830-1300Kv. Voleo bih da čujem vaše predloge koji od ova 3 motora kao i da li i kako da ojačam nosač motora. Elise koje imam su 8x5, 9x4.7, 9x6, 10x5, 10x6. Šta mislite koja bi bila ok?

Hvala
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #37 on: April 04, 2009, 10:27:45 PM »
35-36 1450 sa 8x5 i 3S baterijom

poz
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #38 on: April 05, 2009, 11:26:51 PM »

Ako primetite da je polugica na zakrilcu okrenuta naopako, to je namerno urađeno, jer je dohvatala do krila pri punom otklonu. Međutim ovo nije srećno rešenje, i čim nabavim plastične polugice, zameniću ove plastičnim:


Ovo ti je jako pogresno. Neces imati pravilan hod elerona. Tesko za objasniti kucanjem, radi se o cistoj geometriji, obavezno je okreni.

poz
Veljko

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #39 on: April 05, 2009, 11:54:32 PM »
Primetio sam to... kontam šta hoćeš da kaže.. poluga, osa, prav ugao...ali nažalost nemam plastične a ove mi se ne sviđaju a i zalepljene su.. moram da nađem plastične... otkloni su otrpilike 25% ali nisu kako treba... jbg.. kad sam isprobao shvatio sam zašto ne valja..

Ipak se razmišljam da li da isprobam let.. bar jedan... nestrpljenje...  ") :big smile :big smile
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #40 on: April 06, 2009, 02:33:04 PM »
Kad god sam mislio da tako neka sitna neispravnost moze da prodje dobio sam po usima! Strpljen spasen!

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #41 on: May 08, 2009, 10:37:20 PM »
E pa drugari... sve je sklopljeno... i podešeno (po mom mišljenju). Slike ću okačiti malo kasnije. Radio sam i bio na polsovnom putovanju tako da malo kasnim od prvog plana!

Sad sledi pitanje.. ide li neko u nedelju na savski kej da leti i jel voljan da mi pruži pomoć... moj prevoz! Ili neki drugi aerodrom. Otvoren sam za predloge!

pozdrav
branek

P.S. Nosim i neko pivce, kažu biće vruće!

Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #42 on: May 08, 2009, 11:18:38 PM »
Vrlo moguce ali ne obecavam nista!

poz

Ivan
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #43 on: May 12, 2009, 11:52:46 AM »
Hvala svim drugarima sa nedeljnog druženja na 13. Maj-u .... super je bilo, svi su pomogli, bili ljubazni... stvarno sam se osećao kao da sam oduvek modelar... Svim početnicima preporučujem jedan ovakav susret za prvi let. Stvarno je bilo odlično...

Što se tiče aviona, stajni trap se popravlja i ojačava, stavljaju se veći točkovi (51mm), zadnji upravljivi ako stigne, isto se stavlja... i vidimo se opet...

Snimak nije neki (postavljam ga kad ga prebacim sa kamere na računar), ali se vide greške.. na početku sam teško kontrolisao avion, onda sa uspostavio kontrolu aviona, ali sam imao problema da kontrolišem sam let... i naprasno sam odlučio da sletim, bez razloga, a da ništa nije bilo odrađeno kako treba pre sletanja... i polomio stajni trap, koji je inače loš. Kao što Gile reče, verovatno bi na betonu bilo bolje (ako bi ja pogodio pistu :)... Ali dobro nisam nezadovoljan.. malo ljut na sebe zbog grešaka ali nije bilo loše nije...

Dakle.. trebaće mi malo folije za popravku... pa ako ima dobrovoljaca iz okoline Braće Jerković, ako nema ne gine mi Zemun... :)

Još jednom svima hvala

pozdrav
branek
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident