Author Topic: Vacuum forming  (Read 10460 times)

Offline petarboj

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Vacuum forming
« Reply #15 on: March 16, 2017, 01:49:46 PM »
evo i odgovora:

Materijal imamo na stanju ali ga ne sečemo ide samo na cele table

Cena za debljinu 0,75mm iznosi - 5,34e/m2 +pdv
Cena za debljinu 1mm iznosi - 6,72e/m2 +pdv

sta da radim sa tolikom plocom jos ne znam :D pogotovo sto je u bg. probacu da nadjem ploce u ns, ovde jos nekako i mogu da transportujem...

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Vacuum forming
« Reply #16 on: March 16, 2017, 02:50:34 PM »
Bedak.... Meni sad stvarno ne treba inace bi se istalili za tablu.

Offline petarboj

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Vacuum forming
« Reply #17 on: March 16, 2017, 04:26:38 PM »

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Vacuum forming
« Reply #18 on: March 16, 2017, 04:29:48 PM »
Narucuj ne razmisljaj

Offline Marcell

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 119
Re: Vacuum forming
« Reply #19 on: March 16, 2017, 06:34:30 PM »
milmetarski lexan mozes da urolas da ti stane u auto

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Vacuum forming
« Reply #20 on: March 17, 2017, 07:48:27 PM »
Kao sto sam ti obecao tutorijal u vidu slika , odma da napomenem da je sve radjeno iz glave bez ikakvih nacrta i ostalog tako da sigurno ima i boljih resenja u to ne sumnjam , ali i ovo moze nekome da posluzi i super radi :D

Da nebude zabune , konkretno pravio sam 2 vakuma veci i manji pa cu slke da kombinujem u postu ...


Veci vakum dimenzije 60x40x12cm



Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Vacuum forming
« Reply #21 on: March 17, 2017, 07:52:22 PM »
Potom ram za pricvrscivanje polikarbonata sa leptir maticama , debljina jednog rama 19mm , drugi 6mm medijapan

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Vacuum forming
« Reply #22 on: March 17, 2017, 07:57:14 PM »
Grejalica za razgrevanje polikarbonata sa termostatom , 2 grejaca za rernu i to bi bilo to :D

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Vacuum forming
« Reply #23 on: March 17, 2017, 08:07:27 PM »
Sto se kalupa tice tu sam koristio gips i super se pokazao , gips nisam nicim premazivo cak sam ga na grupo osmirglao zicom za sudove da bi vakum uspeo da zadje u naj dublje delove kalupa ,znaci probano i radi super ...

Izrada kalupa nikako bez sitnog peska , maska koja nije secena prvo se nasapunja tecnim sapunom bez ikakvih dodataka , vode i sl. onda se maska "ukopa" u pesak i nalije gips , samo tako maska ostaje u zeljenom obliku ...


Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Vacuum forming
« Reply #24 on: March 17, 2017, 08:11:15 PM »
I krajnji rezultat , maska koju sam prvu napravio u rerni na manjem vakumu koji je posluzio kao prototip :D


Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Vacuum forming
« Reply #25 on: March 17, 2017, 08:17:13 PM »
Vidis, ja za pancar nisam koristio pesak vec samo je kutija bila tacno u dimenziji maske. Al pancar ima potpuno ravne bocne strane pa moze tako. I gips sam lakirao da bi povrsina bila savrseno glatka, tj da nemam nikakvih ''fleka'' kad izvucem masku da kad se ofarba iznutra bude savrseno ko fabricka. Kako se pokazalo sa nelakiranim gipsom? Meni bilo frka da ne matira povrsinu.

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Vacuum forming
« Reply #26 on: March 17, 2017, 08:24:12 PM »
Na kraju rezultat nekoliko finih maskica , sve su pravljene od polikarbonata 0.75 kao i fabricke jer je neuporedivo zilaviji od leksana , ali idu u istoj kategoriji ili rublici kad se kupuje , sve pod imenim LEXAN ali je u sustini polikarbonat jedan jedini  ()-()




Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Vacuum forming
« Reply #28 on: March 17, 2017, 08:45:02 PM »
Dule , kalup nisam farbao jer bi u tom slucaju vakum uhvatio na ivicama i nebi mogao da izvuce deo gde se nalazi rupa , kad je kalup grupo presmirglan onda kroz te riseve vazduh uvek prolazi i tako izvuce maksimum iz vakuma ...

Realno i sam znas koliko je maska nova , sve do prve voznje a onda posle te prve voznje apsolutno nebitna tvar dali je kapup imao neke riseve ili sta god , jer je vec tad maska daleko polovna :D

Ja sam ove maske pravio sebi za trening i samim tim nisam isao bas bas do detalja , ali kome i taj detalj bude znacio moze i time da se pozabavi meni je to bilo bespotrebno ... I ovako se super pokazalo kalup je preziveo bez da mu se obrusila i jedna ivica ...


Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Vacuum forming
« Reply #29 on: March 17, 2017, 09:03:18 PM »
A ja sam se tripovao na detalje i unutrasnjost kabine jer na pan car ima mesta a i mnogo se manje lupaju i grebu. Hteo sam zato da postignem max providnost zbog ''soferke'' i farova. Bio prelep 956 le man. Na TLR 22 mi ne pada na pamet da se zezam sa time mada moram priznati da ga jos ni jednom nisam prevrnuo. Zao mi samo sad sto nisam uzeo kalup za buggy masku pre nego sto sam je obradio... Jbg... dugo cekao pa izgoreo da je odmauradim i montiram...
« Last Edit: March 17, 2017, 09:06:57 PM by dusan.milenkovic »