Author Topic: [Jedno glupo pitanjce ]- 3D avion kao obican...  (Read 13188 times)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
[Jedno glupo pitanjce ]- 3D avion kao obican...
« on: August 05, 2017, 07:28:43 PM »
Da li je moguce avion projektovan  za 3d letenje (yak54, alpha 300,sukhoi...) leteti kao obican, ne akrobatski avion? Ako je odgovor pozitivan,da li to znaci da mu se u setupu na stanici  skracuju otkloni na svim povrsinama ? Konkretno Sam mislio na

https://www.horizonhobby.com/airplanes/bind-n-fly/sukhoi-su-29mm-%28gen-2%29-bnf-basic-efl8850#tab_support_content

Hvala.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline MilosB

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: [Jedno glupo pitanjce ]- 3D avion kao obican...
« Reply #1 on: August 05, 2017, 08:28:43 PM »
Za precizno letenje (u hobi varijanti) skratiš otklone i letiš ali će ti svaki 3d biti nestabilniji. Zavisi, od modela do modela (3d sebart leti bolje precizno nego 3d). Vrhunski 3D je obično nestabilan dosta ali ga vrhunski pilot tera ko po šinama tako da kad dodješ do toga neće biti problem.

Nego bitnije šta sam hteo da ti kažem je da ne bacaš pare na taj na linku... Skup je i ne leti ni precizno a ni 3d. Leti kao stiroporac. On je dosta stabilan i dobar je za početnike jer jako lako leti (što kaže Brana ko devojčica)... Ako učiš on može da se setuje da bude baš relaks. Inače ga reklamiraju da je trener za 3d što je čista laž. Puste da ga neki brutalan pilot izvrti za promo video i kao super je :)  Za te pare 3x ozbiljniji polovnjak - 3d mašina ili nešto za precizno (hobi) u Srbiji može da se kupi. Kad ti dosadi a hoće brzo, nećeš moći da ga prodaš ni u pola cene...

Ako znaš da poletiš, sletiš i obrneš krug ovaj ti je čisto bacanje para


Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: [Jedno glupo pitanjce ]- 3D avion kao obican...
« Reply #2 on: August 05, 2017, 08:30:24 PM »
Pa ja sam imao ovog lepotana,,,,procitaj malo odavde,pa nadalje,sta je sve bilo,(moj savet ili ga leti u 3d ili u preciznom modu,,,ostalo batali)


http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11481.msg105036.html#msg105036
Nije sramota učiti !!!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: [Jedno glupo pitanjce ]- 3D avion kao obican...
« Reply #3 on: August 06, 2017, 12:28:55 PM »
Hvala obojici.
Rajkeru, procitah  ceo tvoj post i pregledah  YT linkove. Nakon toga, izadjoh is sobe, a zena me upita  zasto placem?
Rekoh joj da mi je samo trn upao u oko.

Mozda je bolje da se drzim mog T-28 with as3x , samo da ga vise letim, osim jednom u dva meseca. Jednom sam ga vec puko  o zemlju I nakon toga popravio, tako  da mi je sad sve jedno sta ce dalje biti sa istim.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline MilosB

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: [Jedno glupo pitanjce ]- 3D avion kao obican...
« Reply #4 on: August 06, 2017, 02:30:30 PM »
Ti si ga kod Zajka opalio? U ogradu onu?

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: [Jedno glupo pitanjce ]- 3D avion kao obican...
« Reply #5 on: August 06, 2017, 07:06:41 PM »
Da. Lepo mu rekoh da tamo ima nekog podzemnog zracenja... :_D
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: [Jedno glupo pitanjce ]- 3D avion kao obican...
« Reply #6 on: August 06, 2017, 07:30:18 PM »

Rajkeru, procitah  ceo tvoj post i pregledah  YT linkove


  :big smile :big smile :big smile ;namig  (res)
Nije sramota učiti !!!

Offline MilosB

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: [Jedno glupo pitanjce ]- 3D avion kao obican...
« Reply #7 on: August 07, 2017, 12:46:58 AM »
Da. Lepo mu rekoh da tamo ima nekog podzemnog zracenja... :_D
Leti taj avion i uživaj... Ne treba ti ovaj drugi da se izveštiš...  Bio sam tamo pa sam te video kako letiš... Dodji nekad na 13. maj kad je neko od nas tu pa da ti malo pokažemo, možemo i na trener kabl da cepamo da ne bi bio u stresu. Kada se malo uhodaš onda odluči šta ti je sledeći korak i kakvo letenje želiš.
Najiskreniji savet...

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: [Jedno glupo pitanjce ]- 3D avion kao obican...
« Reply #8 on: August 07, 2017, 12:31:27 PM »
Moj predlog....

http://www.precisionaerobatics.com/product_details.php?pid=727

Npr.  Katana koju sam imao ili Addiction

Mogućnost da pogrešiš što se dobre kupovine tiče 0%
Vrhunski 3D modeli i fantastična firma!

Nama su čak stizali iz Australije direktno!
A na jednom smo imali lom u letu i besplatno su nam poslali nove delove!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline Joja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 104
Re: [Jedno glupo pitanjce ]- 3D avion kao obican...
« Reply #9 on: August 07, 2017, 07:32:32 PM »
Boro, ako hoces vrhunski model za manje para, kontaktiraj Gosu iz Novog Sada ili idi do njega i dobices ono sto nisi mogao ni da sanjas.
Proverena varijanta.

Pozdrav