RC MULTIKOPTERI > OPREMA ZA MULTIKOPTERE

AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?

(1/8) > >>

varadero:
Iskreno, dobio sam ovu kamericu i VTX, i odlučiuo malo istestirati.
Budući sam ranije koristio neke kamere i jeftine VTXove, mislio sam da je i ovo u tom rangu, dakle da je loše.
Bogami sam se ugodno iznenadio, prvo sa cijenom, drugo sa kvalitetom slike, opcijama (pola ni ne znam šta je), i da je sve to stalo u tako male uređaje...kud to ide ljudi moji.

No, evo test kamere i vtx-a
kamera košta 20$ a transmitter jedva 9 $

Pogledajte pa odlučite sami isplati li se ili ne.

Kamera: http://www.akktek.com/akk-ca20-600tvl-2-8mm-120-degree-high-picture-quality-sony-ccd-camera-with-osd-for-fpv-multicopter.html
VTX: http://www.akktek.com/products/transmitters-receivers/akk-ts5828-5-8g-600mw-32ch-fpv-audio-video-transmitter.html



marko.jovanovic:
Nikakva senzacija
TS5828 transmiteri su jedni te isti sa istim kvalitetom prenosa zvao se on AKK, SOGUN, mijao....
Taj koji se ovde navodi je jeftinija varjanta sa dip prekidačima koja ni na bangood-u i aliexpressu ne košta više ako ne i manje na nekim akcijama.
Bolja varijanta tog transmitera je ts5828s koji na sebi ima umesto dip prekidača led diplay koji pokazuje koji je kanal i prekidač koji je za menjanje kanala i frekventnih opcija. Nemoj da se ljutiš ali izgleda da skoro nisi imao dodira sa ovim stvarima.
Kamera je jeftina kopija runcam swift 2. Sve one su u suštini sony ccd super had 2 600 tvl sennzori samo elektronika je manje više slična na kamerama. Razlikuju se možda u nekom softverskom rešenju pa tako recimo skuplje imaju neku opciju za štelovanje više dok jeftinije nemaju. Takođe neke imaju redukciju na sočicvima Ir zračenja.....
U suštini manje više kvaliteti slika su verovatno slični i sve su nijanse u pitanju.
Veruj mi imam runcam swift, foxeer, pz4202... i sve su to jednim drugim nazivom zvane HS1177 kamere koje su standard u FPV-u danas.
Slika nije toliko bitna da bude kvalitetna koliko je bitno da ti ne kasni. Kvalitet dobijaš akcionom kamerom, ovo je samo da se vozi...
Za neki fpv race 600tvl je plafon, sve preko toga primera radi 700,800 1200 tvl dobijaš kvalitetniju sliku ali ti kašnjenej skače u nebo, ne kažem da nije moguće leteti polako i sa tim kamerama ali po meni to su kamere namenjene za fpv uživanje tipa nakačiš na neku jedrilicu pa polako... Može i neki avion ali letenje nisko i riskantno nema mnogo logike....
 ()-()

varadero:
Imaš pravo,nisam baš puno u tome, kao što je FPV i ta sva silna elektronika koja je dostupna u zadnje vrijeme. Jednostavno, probao sam FPV na svemu osim helikopteru, i ne privlači me. Ja ipak najviše volim letjeti avione...i to warbirdse.
Ipak, malo me iznenadila cijena, očekivao sam da to više košta, pogotovo VTX. mislim da za FPV na avionima to kašnjenje ulazi u prihvatljivo. prije 5 godina kada sam pravio svoj prvi quad i stavljao na njega kameru, VTX....to je bilo puno skuplje, a rezultat ni blizu ovome što sam postigao sa ovim kompletom.
Bila je loša slika, (iako sam imao kvalitetne antene, a ne štap antenu kao ovdje) sa puno interferencija i prekida.
Meni za neki osnovni FPV let na nekom trainer avionu sasvim dovoljna kombinacija.
Drugo su drone raceri, to je klasa za sebe.

U dolasku mi je drugi VTX sa LED odabirom kanala kao što si naveo, mada moje malo starije oči možda neće primjetiti manji delay u prijenosu video signala, ali , istestirat ću ga, pa javim rezultate
Hvala na detaljnom objašnjenju, iako se modelarstvom bavim dosta dugo, ovdje (FPV) sam totalni njub. :)

i zašto bi se ljutio ? Ljute se samo oni koji su najpametniji na svijetu (odnosno tako misle).
Ja još uvijek učim....i učit ću do kraja života.

marko.jovanovic:
Nema na čemu ako ti nešto treba za savet tu sam.
Sa tim VTX-om od 600 mW nemoj očekivati bog zna koji domet jer ipak je to kinez i to dosta jeftin. Ja ga koristim za letenje kroz granje i šiblje ali u radijusu od 300-400m
Kvalitetne i dobre antene, a pre svega jeftine, su ti aomway cloverleaf koštaju oko 13-14 eura par, ako ih budeš uzimao uzmi ih odmah sa plastičom zaštitom jer vredi je imati ako se slučajno nezgodno sleti pa da posle ne moraš da lemiš....
Za letenje tih trenera i slično može i neka kvalitetnija kamera sa kašnjenjem ali nemoj da se usudiš da slećeš sa takvom opremom u fpv modu.
Evo ti link za antene, naravno samo da vidiš koje su a možeš naći i jeftinije, oprez samo pri kupovini jer ima i klonova, gledaj da bude aomway
https://www.banggood.com/AOMWAY-5_8G-3dBi-RP-SMA-Male-Four-Lobe-RHCP-VTxVRx-FPV-Antenna-p-978264.html?rmmds=search

Naravno ako hoćeš neki long range trebaju ti usmerene antene i jači transmiteri od 1W pa na više

varadero:
Evo još jednog njihovog produkta, micro FPV AIO split sistem.

Moj prethodni micro sistem je bio u komadu i nije me baš oduševio, slika je bila relativno dobra ali domet jedva 100m.

Ovo bogami praši i do 400m bez problema.
Ugodno me iznenadio.

I još jedna stvar. Latencija, delay...kako god.
Nema je, nema kašnjenja ni malo.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version