Author Topic: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?  (Read 24224 times)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #30 on: May 03, 2018, 08:49:05 AM »
Te originalne baterije izgleda nisu nešto, ova moja se prazni i kad stoji tako dok radi radi a posle ću da je izvadim i prebacim na potiljak, mislim da će biti bolji balans kad staviš naočare, sad dosta vuku na nos. Dioptriju ću već nekako rešiti,  danas planiram do Kineza da odem po naočare, da ih iskasapim i probam da ubacim pa kako bude  ()-()

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #31 on: June 06, 2018, 10:44:14 AM »
Godišnjica AKK techa, pa imaju na popustu hrpu stvari uglavnom vezane za FPV. Budući sam testirao dosta njihovih proizvoda, imam samo pozitivne dojmove, pa kome trebaju VTXovi, Mikro AIO Kamere...sad je prilika:

https://www.akktek.com?acc=91

22910-0

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #32 on: July 18, 2018, 08:12:58 AM »
pozdrav svima.
Dugo nisam ništa imao na testu od njih, no jučer mi stigla 2 VTX-a, FX2 ultimate mini i FX3 ultimate.
Moj prijatelj koji je opremljen long rage opremom za letenje (ja letim na Spektrumu, pa je domet max 1.5km) je trenutno na godišnjem, pa stoga sam napravio samo review sa stola, no čim se vrati, ide i test dometa  :)

Prvi na stolu (odnosno kod mene na podu) je FX2 ultimate mini


Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #33 on: July 18, 2018, 12:39:42 PM »
Na mom DX6 postoji mogucnost da koristim USA standard tako da bi u predaji trebalo da imam 200 mV, pa me zanima da li je to dovoljno za neki let do 1 km i koji prijemnik koristis, posto ja iskreno nemam preterano poverenje u Spektruma kad je domet  pitanju.Koju pastu koristis za  lepljenje hladnjaka na tx i imas li iskustva sa koriscenjem epoksida za to posto sam negde video da i njega koriste.Pozdrav  (pijemo)

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #34 on: July 19, 2018, 08:57:46 AM »
Pozdrav, da i ja sam davno imao DX6i i uvijek sam ga držao na USA zbog jačeg odašiljanja, sad koristim DX9, on je EU verzija ali sa dobrim prijemnikom imam maksimum 1-1.5 km dometa (LemonRX sa dugim antenama dobro namještenim pod 90 stupnjeva).
Orange XLR navodno može i do 3km, imam ga (12 kanalni DSMX) ali nisam testirao udaljenost.





Hladnjake nisam do sad stavljao, nisu mi bili potrebni.
Ove testove dometa ne radim sa Spektrumom, kolega ima Taranisa sa long range TBSom (mislim da je TBS, nisam 100% siguran) pa on leti a ja snimam na svojim očalama. Inače , obični Taranis sa 6dBi antenom na njemu uredno dobaci 5km za sve ostalo tu su long range moduli i prijamnici.

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #35 on: July 19, 2018, 10:02:58 AM »
Hvala  (thumb)

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #36 on: July 21, 2018, 02:06:48 PM »
Evo još jedan VTX, pogodan za male quadove i sa izlazom do 600 mW


Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #37 on: September 09, 2018, 08:15:43 AM »
Drugi dio reviewa


Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #38 on: September 17, 2018, 05:44:23 PM »
Još jedan VTX sa ugrađenim DVRom