Author Topic: Kabina za avion - savet  (Read 2695 times)

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 785
Kabina za avion - savet
« on: October 10, 2017, 06:07:09 PM »
Verovatno je dosta pisano o ovoj temi potreban mi je savet u vezi izrade kabine.Imam kalup dobar e sad me interesuje jer nisam jos napravio masinu za vakumiranje da li moze samo da se zagreje juvidur naravno zategnut na ramu i da se prebaci preko kalupa.Da li je neko radio nesto slicno i da li je uspeo da napravi na taj nacin kabinu , ja imam dobar kalup ali me ovo interesuje jer nemam vremena da pravim ono sa usisivacem i da se zezam oko toga

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Kabina za avion - savet
« Reply #1 on: October 10, 2017, 09:09:15 PM »
Ne moras da pravis celu kutiju sa rupom za usisivac. Ako si vec napravio ram, mozes da uzmes jednu ravnu dasku od medijapana da probusis na sredini rupu precnika kolika ti je cev od usisivaca da mozes da je zaglavis. Kalup postavis na male nozice recimo 5mm visine tako da folija moze da se podvuce pod kalup i kalup namestis iznad rupe na dasci.
Dasku oslonis na krajevima ili napravis visoke nogare kao za sto. ( da ne smeta cevki od usisivaca)
Zagrejes foliju u rerni u  ramu a usisivac nabijes u rupu na dasci. Kada folija pocne da se opusta navuces je preko kalupa i ukljucis usisivac. Pomogni joj malo i krpom ako treba da fino prione na kalup. Dobro je ako ram predje preko ivica daske. Ako ne prelazi onda stavi neku gumu odozdo da dihtuje na dasku.Moze guma za zaptivanje prozora (ona bela).
Nisam radio sa juvidur folijama vec sa pravim vakum folijama ali gledaj da ne bude previse debela recimo 0,3-0,4mm.

Vazno je da postavis zagrejanu foliju na kalup, pa tek onda da ukljucis usisivac. Usisivac i ne mora ako je jak da bude namesten na najace. Ovo je moje iskustvo i to uspesno.
 
« Last Edit: October 10, 2017, 09:10:57 PM by drjack »

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 785
Re: Kabina za avion - savet
« Reply #2 on: October 11, 2017, 06:23:23 AM »
Hvala Drjack dobra ideja pokusacu na taj nacin da je napravim kabina je malo veca i moram je praviti iz 3 dela ali videcu nadam se da cu da je napravim pozdrav i hvala na savetu (:beer:)