RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

R A S K A L 140 / 95 cm

<< < (31/33) > >>

drjack:

--- Quote from: Nemanja on February 01, 2021, 10:36:48 AM ---Razmišljam o ovoj plavoj kolor šemi, ali ne znam gde da nabavim foliju?
Ako nastavite sa prolongiranjem Rascal skupa možda i moj stigne na njega :).
Pozdrav

--- End quote ---
Ja sam je nabavio ovde:
https://www.clm-pro.com/store-detail/covering-material
Adresa:
CLM Pro j.d.o.o.

I. G. Kovačića 8, Pribislavec
40000 Čakovec
Croatia

A imas je i ovde u SLO
https://mibomodeli.eu/trgovina/index.php?route=product/category&path=66_137_167

Nemanja:
Hvala na pomoći.

drjack:
Danas je konačno poletela i ova ptičica.
Blato na prilazu aerodromu 13 maj oko nove pruge je presudilo, pa sam se prebacio u Dobanovce. Jos je davno Nikola Saburo otkrio ovo mesto i ono je ako zanemarimo gomile djubreta koje su u medjuvremenu nastale u okolini i dalje odlično  za letenje.



Raskala sam poleteo sa asfaltne piste i na nju ga i sleteo. Let je trajao nekih 6-7 min. Ptica odlično leti , vrlo je pitoma, a naročito me je iznendadilo koliko sporo moze da leti. Idealan model za opuštanje i obuku . Leteo sam ga bukvalno na trećini gasa.



Motor koji sam ugadio je 2830 nabudženi od 3 motora jer nisam imao trenutnno ni jedan ceo, ali se to pokazalo kao loše jer se opasno pregrevao i to sam osetio kada mu je opala snaga. u letu . Biće zamenjen drugim ali originalnim ili nekim manjim sa odgovarajućom elisom. Takodje ću mu zameniti karbonski nosač motora sa drugim alu nosačem, i proseći usisnike vazduha radi boljeg hladjenja kojeg sada skoro da i nema. . Baterija od 3S /2200 jedva staje u prednji deo nosa i mislim da cu za sledei put ubaciti 3S /1500 mah . Nije bilo nikakvog trimovanja  a težište sam namestio na sredinu remenjače.
Slike i video nekom drugom prilikom....
Šta reći osim model za svaku preporuku.

dejan_ts:
Sta reci ,drago mi je da si ga poleteo da si me obavestio prvim letom i da si jako jako zadovoljan modelom ,izmene ces brzo resiti

Zelim ti puno letova sa njim

Vedro

stevapn:
Mnogo lep avion, uz to i prelepo leti.  (<--)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version