RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

TIMBER bnf

<< < (3/4) > >>

stevapn:
Baš mi je drago kad vidim klince da se interesuju za RC! Bravo!

bora61:
AR636A sa dodatkom sport nije moguce na jednostavan nacin presetovati, jer je zakucan u firmwareu.
Mislim da zapocetak nije potrebno da se prcka oko samog Rx-a osim ako malisa nije genijalac.

Ako bas hoces da se zezas evo resenja, kojeg ja necu primenjivati , jer nisam tako vican letenju, ali se vezbam..

https://xinhaidude.com/2016/07/24/salvage-and-reprogram-ar636a-receiver-from-eflite-planes-with-safe/


bora61:

--- Quote from: Stanko BG on February 14, 2018, 06:52:38 PM ---Evo i Makijevog poletanja, tačnije, dva njegova poletanja... letos smo uspeli, pred kraj sezone, da odemo četiri puta na letenje. Prvog puta je sam poletao, a drugog puta je uspeo da poleti i da sleti potpuno sam. Istina, povezani smo trener kablom, ali su moje intervencije bile minimalne - to se lako zaključi iz ovih poletanja:



--- End quote ---

Zasto odma pun gas ?
Zar nije bolje polagacko da se oseti gde je pozicionirana palica kod poletanja bez 1/2 spustenih flapsova ?

Stanko BG:
Uvek poleće pod punim gasom. Ovaj avion gotovo da nema žiroskopski efekat, te ne treba leva noga na poletanju. Za dete je bolje da poleće pod punim opterećenjem. U slučaju da pregrubo povuče palicu i upadne u prevučeni let, nema šansi da uspem da ga iskorigujem. Ja polećem upravo kako si opisao.

bora61:
Ok, gde letite, ako nije tajna ?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version