RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

TIMBER bnf

<< < (2/4) > >>

sova:
kako si podesavao AS3X preko kabla? Ja imam isti AL GA NIKAD NISAM PODESAVAO JER NEMAM KABAL

sova:
Ovako izgleda risiver koji ja imam.

sova:
Samo moji ima oznaku ar636A

zajko:
evo ga kablic
http://shop.malaivanca.com/kupi/audio-adapter-za-podesavanja-as3x-prijemnike-preko-smart-mobilnih-403540

 ()-()

Stanko BG:
E, sad, ovako...

Mom sinu sam kupio DXe stanicu koja je sasvim nova generacija stanice. Nema displej i može da se podešava putem računara... Za to se skida software sa Spektrum sajta. Ja sam tamo prijavio stanicu i pratio uputstva. U jednom trenutku se ispostavilo da mi treba noviji software i da moram da flash-ujem stanicu. Govorim, dakle o predajniku... DXe. Da bih na predajniku uradio software update, morao samo da kupim USB kablić...

Evo linka za taj kablić koji se koristi za programiranje DXe predajnika:

https://www.ebay.com/itm/Spektrum-A3065-As3x-Programming-Cable-Usb-Interface/122129835853?epid=1842220360&hash=item1c6f81674d:g:1S4AAOSwX3FaAiYr

Pošto sam uradio update na DXe stanici (predajniku), uz pomoć SPEKTRUM UPDATER-a, ona je postala kompatibilna sa software aplikacijama koje se mogu instalirati na mobilni telefon i na desktop računar. Mada, ova stanica se prvenstveno programira putem mobilnog telefona, pošto je, u trenutku kada sam se time baktao, software za desktop računar još uvek bio u povoju.

Od Zajka sam već bio dobio kablić koji služi za programiranje prijemnika (ali i DXe predajnika putem aplikacije za mobilni telefon). Instalirao sam software aplikaciju na mobilni telefon i podesio... Mada, aplikacija na telefonu često nema sasvim sve parametre kakve ima aplikacija za desktop računar: SPEKTRUM PROGRAMMER. Toj aplikaciji se može pristupiti (važi samo za prijemnik - ne znam da li su napravili i za predajnik) jedino uz pomoć USB kablića koji sam kupio preko interneta. Čitao sam mnogo, ljudi se žale da su mobilne aplikacije mnogo bednije od kompjuterskih... Moj je savet da čovek treba da ima oba kablića - jedan je za podešavanje preko USB-a kod kuće, a drugi za fino doterivanje parametara na aerodromu.

Dakle, postoje dve aplikacije. Jedna je namenjena za podešavanje predajnika (ukoliko koristite DXe stanicu), a druga za programiranje prijemnika. Prava stvar se dobija tek kada i jedno i drugo čovek programira. E, sad, ako koristite neki drugi predajnik, onda je dovoljan njegov software, a prijemnik se programira pomoću aplikacije za mobilni telefon i kablića koji je Zajko ovde već prikazao, ili pomoću USB kablića koji sam pokazao na početku ovog članka i desktop računara sa instaliranim SPEKTRUM PROGRAMMER software paketićem.

Ja sam morao za ovaj avion da podesim i trainer sistem, to jest da povežem i moju DX8 stanicu koja će biti master, a stanica moga sina DXe slave. Tako sam dobio kompletno rešenje, a na tropoložajnom prekidaču imam tri moda leta sa svim parametrima uprogramiranim u oba predajnika jednako i u prijemniku... Evo Makijevog i mog trainer setup-a.


Ako je potrebno, mogu poslati i kompletne detalje u vezi sa ovim podešavanjima.

Evo, za kraj, još dve lepe fotografije. Pošto je Maki prvi put s ocem na letenje išao 18. 9. 2017., a rođendan nam je obojici u oktobru, ja sam mu zalepio od moje stanice broj 8 na avion, jer je nedostajalo, u tom trenutku, još mesec dana da napuni osam godina  :)aplauz



Postoji i YOU TUBE tutorial - step by step kako programirati AS3X prijemnik. Šaljem link za prvi video, a ima ih desetak, ako ne i više...


Pozdrav.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version