Author Topic: TIMBER bnf  (Read 16755 times)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
TIMBER bnf
« on: January 19, 2018, 09:00:39 AM »
Zahvaljujuci nasem drugaru Gospodinu Zajku   (res) , prosle godine sam dosao u posed Timbera bnf .

Do sada sam leteo na njemu oko 5h i sta reci osim da sam  prezadovoljan.
Nista na njemu nisam budzio, osim sto sam dodao malo postolje ( tacno ispod CoG pozicije ) za moju sjcam 4000 kamericu.
Ipak bih se zadrzao na  transportoj avijaciji, ne vidim sebe kao fighter pilota.



Evo linka ka istom ..

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2658105-E-Flite-Timber-1-5m-BNF-Basic-PNP

 
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: TIMBER bnf
« Reply #1 on: February 12, 2018, 08:36:05 AM »
Kupio sam ovaj avion mom sinu Marku. On ima 8 godina. Već drugog dana letenja, sam je poleteo, leteo i sleteo. Ovo je savršen avion. Naročito pohvaljujem AS3X i SAFE tehnologiju koja prelepo funkcioniše. Istina, trebalo mi je nekih četiri sata da sve parametre podesim, ali kada sam podesio, dobio sam tri moda, pri čemu sam podesio da se u trećem modu sasvim isključuju sve funkcije autostabilizacije. Tada uspešno letim na nož.

Jednom rečju: prelep avion!



« Last Edit: February 12, 2018, 10:20:22 AM by Stanko BG »

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: TIMBER bnf
« Reply #2 on: February 12, 2018, 11:18:40 AM »
Čestitamo Marku novi model. Puno letova!

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 785
Re: TIMBER bnf
« Reply #3 on: February 12, 2018, 11:49:32 AM »
Bas lepa ptica cestitamStanko

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: TIMBER bnf
« Reply #4 on: February 14, 2018, 06:52:38 PM »
Evo i Makijevog poletanja, tačnije, dva njegova poletanja... letos smo uspeli, pred kraj sezone, da odemo četiri puta na letenje. Prvog puta je sam poletao, a drugog puta je uspeo da poleti i da sleti potpuno sam. Istina, povezani smo trener kablom, ali su moje intervencije bile minimalne - to se lako zaključi iz ovih poletanja:


Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: TIMBER bnf
« Reply #5 on: February 15, 2018, 04:48:33 PM »
kako si podesavao AS3X preko kabla? Ja imam isti AL GA NIKAD NISAM PODESAVAO JER NEMAM KABAL
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: TIMBER bnf
« Reply #6 on: February 15, 2018, 04:51:17 PM »
Ovako izgleda risiver koji ja imam.
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: TIMBER bnf
« Reply #7 on: February 15, 2018, 04:53:19 PM »
Samo moji ima oznaku ar636A
ex pseudonijum: sova

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: TIMBER bnf
« Reply #9 on: February 16, 2018, 01:12:39 AM »
E, sad, ovako...

Mom sinu sam kupio DXe stanicu koja je sasvim nova generacija stanice. Nema displej i može da se podešava putem računara... Za to se skida software sa Spektrum sajta. Ja sam tamo prijavio stanicu i pratio uputstva. U jednom trenutku se ispostavilo da mi treba noviji software i da moram da flash-ujem stanicu. Govorim, dakle o predajniku... DXe. Da bih na predajniku uradio software update, morao samo da kupim USB kablić...

Evo linka za taj kablić koji se koristi za programiranje DXe predajnika:

https://www.ebay.com/itm/Spektrum-A3065-As3x-Programming-Cable-Usb-Interface/122129835853?epid=1842220360&hash=item1c6f81674d:g:1S4AAOSwX3FaAiYr

Pošto sam uradio update na DXe stanici (predajniku), uz pomoć SPEKTRUM UPDATER-a, ona je postala kompatibilna sa software aplikacijama koje se mogu instalirati na mobilni telefon i na desktop računar. Mada, ova stanica se prvenstveno programira putem mobilnog telefona, pošto je, u trenutku kada sam se time baktao, software za desktop računar još uvek bio u povoju.

Od Zajka sam već bio dobio kablić koji služi za programiranje prijemnika (ali i DXe predajnika putem aplikacije za mobilni telefon). Instalirao sam software aplikaciju na mobilni telefon i podesio... Mada, aplikacija na telefonu često nema sasvim sve parametre kakve ima aplikacija za desktop računar: SPEKTRUM PROGRAMMER. Toj aplikaciji se može pristupiti (važi samo za prijemnik - ne znam da li su napravili i za predajnik) jedino uz pomoć USB kablića koji sam kupio preko interneta. Čitao sam mnogo, ljudi se žale da su mobilne aplikacije mnogo bednije od kompjuterskih... Moj je savet da čovek treba da ima oba kablića - jedan je za podešavanje preko USB-a kod kuće, a drugi za fino doterivanje parametara na aerodromu.

Dakle, postoje dve aplikacije. Jedna je namenjena za podešavanje predajnika (ukoliko koristite DXe stanicu), a druga za programiranje prijemnika. Prava stvar se dobija tek kada i jedno i drugo čovek programira. E, sad, ako koristite neki drugi predajnik, onda je dovoljan njegov software, a prijemnik se programira pomoću aplikacije za mobilni telefon i kablića koji je Zajko ovde već prikazao, ili pomoću USB kablića koji sam pokazao na početku ovog članka i desktop računara sa instaliranim SPEKTRUM PROGRAMMER software paketićem.

Ja sam morao za ovaj avion da podesim i trainer sistem, to jest da povežem i moju DX8 stanicu koja će biti master, a stanica moga sina DXe slave. Tako sam dobio kompletno rešenje, a na tropoložajnom prekidaču imam tri moda leta sa svim parametrima uprogramiranim u oba predajnika jednako i u prijemniku... Evo Makijevog i mog trainer setup-a.


Ako je potrebno, mogu poslati i kompletne detalje u vezi sa ovim podešavanjima.

Evo, za kraj, još dve lepe fotografije. Pošto je Maki prvi put s ocem na letenje išao 18. 9. 2017., a rođendan nam je obojici u oktobru, ja sam mu zalepio od moje stanice broj 8 na avion, jer je nedostajalo, u tom trenutku, još mesec dana da napuni osam godina  :)aplauz



Postoji i YOU TUBE tutorial - step by step kako programirati AS3X prijemnik. Šaljem link za prvi video, a ima ih desetak, ako ne i više...


Pozdrav.
« Last Edit: February 16, 2018, 01:59:49 AM by Stanko BG »

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: TIMBER bnf
« Reply #10 on: February 16, 2018, 10:36:08 AM »
Baš mi je drago kad vidim klince da se interesuju za RC! Bravo!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TIMBER bnf
« Reply #11 on: March 05, 2018, 07:28:30 PM »
AR636A sa dodatkom sport nije moguce na jednostavan nacin presetovati, jer je zakucan u firmwareu.
Mislim da zapocetak nije potrebno da se prcka oko samog Rx-a osim ako malisa nije genijalac.

Ako bas hoces da se zezas evo resenja, kojeg ja necu primenjivati , jer nisam tako vican letenju, ali se vezbam..

https://xinhaidude.com/2016/07/24/salvage-and-reprogram-ar636a-receiver-from-eflite-planes-with-safe/


Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TIMBER bnf
« Reply #12 on: March 05, 2018, 07:31:22 PM »
Evo i Makijevog poletanja, tačnije, dva njegova poletanja... letos smo uspeli, pred kraj sezone, da odemo četiri puta na letenje. Prvog puta je sam poletao, a drugog puta je uspeo da poleti i da sleti potpuno sam. Istina, povezani smo trener kablom, ali su moje intervencije bile minimalne - to se lako zaključi iz ovih poletanja:



Zasto odma pun gas ?
Zar nije bolje polagacko da se oseti gde je pozicionirana palica kod poletanja bez 1/2 spustenih flapsova ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: TIMBER bnf
« Reply #13 on: March 05, 2018, 09:47:29 PM »
Uvek poleće pod punim gasom. Ovaj avion gotovo da nema žiroskopski efekat, te ne treba leva noga na poletanju. Za dete je bolje da poleće pod punim opterećenjem. U slučaju da pregrubo povuče palicu i upadne u prevučeni let, nema šansi da uspem da ga iskorigujem. Ja polećem upravo kako si opisao.
« Last Edit: March 05, 2018, 09:49:49 PM by Stanko BG »

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TIMBER bnf
« Reply #14 on: March 06, 2018, 07:23:35 PM »
Ok, gde letite, ako nije tajna ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!