Author Topic: git za stiropor  (Read 3697 times)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
git za stiropor
« on: May 10, 2018, 10:00:14 PM »
Pozdrav svima.
Hteo bih da popunim par rupica i zaderotina  na stiropr letelici. Da li ima neki kit koji se brzo susi ,nije tezak i lako se oblikuje.
Hvala.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 791
Re: git za stiropor
« Reply #1 on: May 10, 2018, 10:11:10 PM »
Pozdrav,  trazite u farbari akrilni git na vodenoj bazi , ja sam koristio neki grcki na kutiji pise Acrylic Putty Vitex  bas se lepo obradjuje i brzo susi i lepo pokriva farba, koristi se za zidove kao i za drvo a moze i za stirpor.

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: git za stiropor
« Reply #2 on: May 11, 2018, 08:02:06 AM »
Hvala.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: git za stiropor
« Reply #3 on: May 11, 2018, 11:13:30 AM »
Manje ogrebotini možda ne vredi dirati. Posle izvesnog vemena se prefarba ceo EPO model sa dobro pokrivnom bojom i eto lepog novog modela. Veća oštećenja se mogu popuniti i sa vrelom plastikom iz pištolja ili sa elastičnim gitovima za fugisanje iz tube pod nazivima silikonski ili akrilni. Na nekim mestima model vredi pokriti sa samolepljivom folijom ili selotejpom da se zaštiti od manjih oštećenja, kao ulazna ivica krila i prednji deo trupa. Nisačim ne vredi preterati, jer se samo dodaje parazitska težina na model. Specifične težine plastike, folije, farbe i gitova su 35-40 puta veće od stiro-xxx pena i elapora.
« Last Edit: May 11, 2018, 11:22:37 AM by tibeteagle »

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: git za stiropor
« Reply #4 on: May 11, 2018, 10:58:35 PM »
Znam,
ne verujem da sam potrosio vise od 20 gr gita, od kojeg je ostalo oko 10 gr kada se osusio i kada sam osmirglao visak.
Posle sam prefarbao sa dipi crvenom bojom.
Na svim leading edge sam zalepio  `Oracal` samolepnjivu belu foliju, a rudder crvenom.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!