RC DRUŽENJE > PRETHODNI SKUPOVI

Otvoreno prvenstvo Vojvodine i Srbije u RC modelarstvu - 02.09.2018

(1/20) > >>

Milos 94:
Da ne bi bilo zabune, otvaramo staru temu na novom mestu kako bi smo dalji razvoj ove teme sveli isključivo na prepisku u vezi takmičenja.

Pravilinik i prijave mogu se i dalje skinuti sa topic-a ''Krajnje je vreme ...'' dok ih ne postavimo ovde.

Lazo:
Nisam stigao do sada da napišem, da smo u nedelju Miloš Ogrizović i ja izašli na a.Pančevo, kako bi sagledali situaciju na terenu u okviru priprema organizacije za o2.09.2018.godine.
Iako je vreme od jutra bilo u stilu hoće kaki - neće kaki, nas nekoliko smo rizikovali i - isplatilo se. Dan je bio baš kako treba. Bez previše sunca, i sa malkice promaje duž piste.
Kao što rekoh, pored nas dvojce bili su još nekoliko modelara iz Pančeva. Čehinja mi je bila na nebu, pa nisam stigao da slikam i snimam, osim ovih par fotki u prilogu. Ali smo zato imali vremena da popričamo o predstojećem događaju i razmotrimo šta nam je sve potrebno da sve to prođe kako treba.
Onima koji se nećkaju oko prijave za takmičenje, da kažem  da je Vlada Babić, (na poslednjoj fotki, sa stanicom) iako na početku skeptičan, PRVI PUT napravio nekoliko letova u skladu sa pravilnikom koji smo objavili, i odmah postigao veoma lepe rezultate! I to sa - "Easy glider"-om! Naravno, odmah se tu na licu mesta prijavio Milošu za takmičenje.
Dakle, nemojte da vas brine što u floti nemate "aždaju" od hiljadu €, i da vam to bude opravdanje da ne izađete na crtu drugog Septembra. Što nas više bude, biće zabavnije.
Sve u svemu:
1. Na a.Pančevo postoje potrebni uslovi za uspešno odvijanje takmičenja koje smo planirali;
2. Površina za odvijanje samog takmičenja je odgovarajuće, uz male intervencije kosilicom;
3. Aerodrom se nalazi na samoj periferiji Pančeva, sa kojim je povezan dobrim asvaltnim putem;

Jedino preostaje da se drugog Septembra pojavimo tamo u maksimalnom broju, i svi zajedno započnemo jednu lepu priču. Bilo bi lepo, ako ne biste previše razvlačili sa prijavljivanjem. Olakšali bi planiranje, a time bi puno pomogli i mučenom Milošu, koji se junački prihvatio organizacije.

Vidimo se na livadi!



Milos 94:
Naš drug Stanko je već opisao kako je naš drug Damir, inače stari jedriličar, (sa nekom kineskom jedriličicom dobijenoj u ko zna kakvoj menjaži pa je ona, sirota uz ko zna šta još, pripala njemu), doleteo na moju cipelu koju sam ja bacio u šali na pola piste kako bi mogao da sleti ''na tačku''. Šuška se da je spremio nešto mnogo ozbiljnije ...

Vlada Babić je inače odličan pilot i sa tek kupljenim Easy Glider-om je iz cuga bio veoma blizu dobrog rezultata. Neće se Pančevci baš tako lako predati ...

Istina je, može se da daleko skromnijim modelom postići sasvim dobar rezultat.

Čekam prijave ...

Lazo:
Aerodrom Pančevo, iz perspektive jedne rasne Čehinje.

 

SloMi:
Gde mogu da se nađu pravila takmičenja?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version