Author Topic: F5J u Srbiji  (Read 43143 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: F5J u Srbiji
« Reply #30 on: October 17, 2018, 04:35:06 PM »
Quote
I svako ko je član nekog aero kluba učlanjenog u krovnu organizaciju VSS može tražiti da bude takmičar. Za to mora da plati članarinu kluba za tekuću godinu i da plati za takmičarsku licencu za tu godinu. Kada to uradi dobiće od VSS Sportsku dozvolu za tekuću godinu.
Da li je i osiguranje negde uracunato? Koliko to iznosi? To je vaznje od svih birokratskih dozvola na zapadu i prvo pitaju za to. Oni znaju zasto.

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: F5J u Srbiji
« Reply #31 on: October 17, 2018, 06:19:46 PM »
Pitaj VSS!

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: F5J u Srbiji
« Reply #32 on: October 17, 2018, 07:38:34 PM »
Nema osiguranja oko dozvole ,ona je samo jedan deo gde se takmicar legitimise i moze da stupi na takmicenjima ,koloko znam za sportiste tj sportska dozvola je oko 50e i lekarski pregled oko 1000din ako nesto nije promenjeno,dozvole se izdaju iskljucivo preko AK i nema izdavanje dozvole pojedincu kao privatno lice ,budi clan nekog kluba pa preko njega zavrsi dozvolu ,naravno dozvola trake na god dana i svake godine isti postupak ,obnavljaj dozvolu

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: F5J u Srbiji
« Reply #33 on: October 17, 2018, 07:49:08 PM »
Osiguranje nije sala. Sa modelima se moze napraviti razna steta drugima, bilo u imovini ili licno. Da ne fantaziramo kako. Nasuprot tome i modelima preti bezbroj prilika da se ostete na zemlji ili u letu. Sudari se desavaju i najboljima sa veoma skupim letelicama i preko 3 kile dolara. Ko ce kome da plati?  Vredi li cela igra toliki razik?

Na 5:20 tripli sudar u Teksasu

« Last Edit: October 17, 2018, 07:54:44 PM by tibeteagle »

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: F5J u Srbiji
« Reply #34 on: October 17, 2018, 08:30:33 PM »
Nema osiguranje ,to je takmicenje i na takmicenju kako ja znam iz mojih takmicenja u F1A znam da ljudi namerno zele da ti slupaju model ,podvuce ti se sa sajlom ,umrsite se i jedan od modela ide ka zemlji a drugi u vis ,vise puta mi se desilo i znam kako je i naravno nikom nista ,takmicenje ne snosi posledice slupanog modela niti osiguranje ,to je dozvola papirc i oecat da si osposobljen za bilo koju vrstu takmicenja u pitanju letecih modela

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: F5J u Srbiji
« Reply #35 on: October 17, 2018, 08:36:16 PM »
Bio sam veliki intuzijasta za te slobodno letece modele sve dok se nisu pojavili karbonci ,onda sam skontao da tu ja vise nemam sta da radim i sta da se takmicim

Bili na nekom.od prvih takmicenja gde se pojavio taj Band sistem ,nisam znao o cemu je rec a vec kao nesto nacuo,nacuti i videti nije sve jedno ,kada sam video sta taj band odradjuje meni je sve palo u vudu od mojih zamisljenih planova i rezultata

Koga ja da jurim sa drvenim modelom a oni sa karboncom ,kad ga precne tj otkaci on mu nabije sto je vecu mogucu brzinu na sajli ,otkaci model a model posle kao sveca ode u vis sa 50m on ispliva jos nekih 30 ďo 40m sto mu dodje izmedju 80 i 90m i pocinje let ,dok ja moj model otkacim na 50m i mozda jos koji metar zbog pracke doguram ne vise od 55m visine ,let traje 3min ili 180s po startu a nekada je bilo 7 startova za 7 sati i olus fly off

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: F5J u Srbiji
« Reply #36 on: October 17, 2018, 08:40:40 PM »
I dalje nevidim da je noko okacio propozicije modela u klasi F5j

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: F5J u Srbiji
« Reply #37 on: October 17, 2018, 11:43:33 PM »
Ovaj tekst stoji u Forumu od 21.sep o.g. ali do nekih nije dopro:

Ja se više ne sećam FAI pravilnika iz 2013 godine. To je davna prašlost. FAI pravilnici za F5J se donose za svaku narednu godinu. Ono što važi ove godine možda će se u nekim delovima korigovati za dogodine. Važeći FAI pravilnik za 2018-tu za F5J je:

  https://www.fai.org/sites/default/files/documents/sc4_vol_f5_electric_18.pdf

Ja sam ga sebi skinuo, a to preporučujem i svima koji žele ozbiljnije da se bave (takmiče) u F5J, i da ga dobro prouče. Tekst je na engleskom ali se uz
osnovno znanje sa računara lako prati. Tu u prevođenju može da pomogne Google prevodilac ...

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: F5J u Srbiji
« Reply #38 on: October 18, 2018, 10:20:12 AM »
Od kad je dozvoljena stabilizacija?

"Electronic systems allowed are:
-Augmented stability systems.
-Systems that limit the energy used during climbs"

Ovo znači da će prvi ko izađe sa nekim karbonskim letećim krilom biti glavni baja.

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: F5J u Srbiji
« Reply #39 on: October 18, 2018, 10:38:08 AM »
Ovako napisano pitanje nije informacija nego dezinformacija.
 Gde to piše u Pravilniku F5J za 2018 koji sam citirao juče?

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: F5J u Srbiji
« Reply #40 on: October 18, 2018, 10:47:38 AM »
Baš u pdf-u čiji si link dao.
5.5.1.3  General Characteristics of RC Electric Powered Model Aircraft F5

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: F5J u Srbiji
« Reply #41 on: October 18, 2018, 11:35:51 AM »
U kratko da opisem ,dati link je vexan za celokupnu klasu F5 kategorije ,opisane su sve u detalj ,vama treba stavka F5J klasa pa kaze ovako

Propozicije modela

Raspon do 4m
Tezina do 5kg
Povrsina krila maximum 150dm2
Opterecenje krila od 12 do 75g/dm2
Pogonska grupa ,rlrktro motor sa tajmerom ili vremenski prekidan na odredjeno vreme
Baterije ,punjive i sto mamje

Ostala su sad pravila takmicenja ,sta se boduje ,dta se oduxima a sta dodaje i izvodjenje startova

Ovo sam ja trazio od vas da znate sta se zahteva od modela u toj klasi F5J

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: F5J u Srbiji
« Reply #42 on: October 18, 2018, 11:52:36 AM »
Baš tako,  pravila za modele svih F5 ketegorija, i ovo što sam "citirao". Plus za F5J traže dodatni visinomer i loger, kako li se već zove. Dozvoljena je stabilizacija, a nije auto pilot bilo koje vrste. Sve lepo piše.

Offline nspetar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: F5J u Srbiji
« Reply #44 on: October 18, 2018, 02:32:54 PM »
Quote
Ovo znači da će prvi ko izađe sa nekim karbonskim letećim krilom biti glavni baja.
To je vec tako odavno iz svih ugla gledano i jos ce dugo biti.

Quote
Bio sam veliki intuzijasta za te slobodno letece modele sve dok se nisu pojavili karbonci ,onda sam skontao da tu ja vise nemam sta da radim i sta da se takmicim
U RC kategoriji vam se moze desiti isto. Karbon vlada. Karbon nije pomodarstvo, vec konstruktivna potreba za pobedu.
« Last Edit: October 18, 2018, 03:39:56 PM by tibeteagle »