RC MODELI JEDRILICA > ELEKTRO JEDRILICE

SKY WALK II 2,6m

<< < (2/12) > >>

drjack:
Stolarski radovi nastavljeni obradom flapsova i elerona . Iako se čini jednostavno i nije baš.
Razlog su karbonska ojačanja na izlaznim ivicama koja iz pravougla prelaze u trouglasti oblik.
Usisivač je stalno radio i naravno maska na lice...









Proverom ravnoteže krila ustanovio sam da je jedno teže za nekih 10g.  pa sam dodao komad balze na drugi kraj koji je bio dovoljan da kompenzuje razliku. Komad ću da isečem  i ulepim unutra.



Došlo je vreme za izbor folije  za presvlačenje:



Ova kombinacija je odlična ali ta ljubičasta je ona što vremenom bledi na suncu pa ću je manje koristiti kako bih je kada dodje vreme lakše zamenio novom. Biće tu još nekoliko boja, koje će zavisiti od trenutne inspiracije.
 

adam:
lepo i pedantno!da te dugo sluzi! ()-()

pnedic:
Nisam neki respektivni modelar, ali pitam se da li su flapsovi (a mozda i eleroni) morali da budu pravljeni od komada daske ?
To busenje otvora velikih precnika u balzi mi se ne cini bas jednostavno (osim ako se nema stona busilica, ostra burgija i veliki broj obrtaja) zbog mogucnosti kidanja daske. Gotovo sam siguran da bi se meni desilo kidanje daske. Onda sumanuto smirglanje gde je pitanje da li ce se to odraditi prefektno (i da se ne zezne ostatak krila). Moguce je da otuda i potice razlika u gramazi krila.

Znam da je zezanje da se i te komandne povrsine izrade konstruktivno sa rebrima i oblozeni (zatvoreni) sa dva balzina furnira (kao sto sam ja radio). Gotovo sam siguran da je vremenski isto kao ovo sto se ovde radi.

Opet, postujem ideju jer ju je razradio mnogo iskusniji modelar od mene. Mozda je i usvojim jednog dana :)

dejan_ts:
Petre izbor pravljenja komandi je na modelaru kako ce to da izvede ,mgu se raditi od punog materijala a moze kao sto si i naveo na konstruktivan nacin

Po meni komanda iz punog komada je vise kruca nego konstruktivna komanda ,ali ukrstanjem godova balze i koriscenje malo jacih lepkova moze i onda biti jaka kao iz punog drveta

drjack:
Pero, rupe su radjene na stubnoj bušilici. Alat je oštar  a ispod smo podmetnuli drugu dašcicu da bi sprečili to osipanje. Komad iz koga smo radili je posebno odabrana balza vrlo čvrsta a lagana. Dosta težine otpadne na šmirglanje. Ono oduzima vremena ali kada staviš eleron na staklo i utakneš u krilo pa tako smirglaš, rezultat je idealno naleganje. Sve u svemu za sada je težinski sve u granicama.

Evo i početka presvlačenja, naravno od repa:








Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version