Author Topic: Novi Sad - Modelarska sezona 2019  (Read 28102 times)

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #60 on: October 08, 2019, 09:08:26 AM »
Bravo momci letenja ce jos biti potrajace jos koji vikend i iskoristite ga maksimalno...  :)aplauz (<--) ()-()

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #61 on: October 14, 2019, 11:54:18 AM »
Vikend, nedelja, dan izmišljen za letenje


Cessna opet na aerodromu. Nakon detaljnog pregleda i njakanja kući u dvorištu, nije pokazao nikakve smetnje kao prethodni put. Pred poletanje isto provera



Pošto je bilo sve OK, krenu sam na poletanje



Ponašanje sasvim u redu, motor od 26cc dovoljno jak da model leti na pola gasa bez problema. Prve krugove san napravio malo višlje



Nakon par zaokreta dam opet pun gas, kad opet se pojavi isti problem  :sljus Model kreće da se okreće, naglo krene prema gore  (:sok:)  U istom trenutku skinem gas da bi se servoi vratili u srednje polozaje. Na sreću  imao sam vremena i mesta (visine) da ga ispravim. Malo sam podigao ler gas da bi ga vratio u pravcu podelarske piste. Mislio sam ako opet dam previše gasa, opet će početi da luduje. Sletanje ne baš po propisu, i u produzetku modelarske piste, ali uspeo sam da izvedem bez oštećenja trapova



U ostatku dana nam se pridruzio i Neša i leteli smo elektro modele









Ovaj put je bilo isto par touch and go preleta




Sve u svemu, malo sam razočaran, ali ako uzmem u obzir da mi model mogao da završi u komadićima, mozemo zaključiti još jedan relativno uspešan letački dan


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #62 on: October 21, 2019, 11:55:11 AM »
Subota, sunčan dan, pravac na aerodrom



Ovaj put nam se prodružili Goša i Bata



Nakon RC skupa u Valjevu, opet sam poleteo Thunderbolt. Svaki put, još i dan danas me oduševljava







Dual Ace je napravio par kruga ali samo po pisti. Na jednom motoru opet nisam imao visoke obrtaje



Karolj me zamolio da poletim Ju-52, mali tromotorac od penastog materijala








Bilo je tu još modela i modela,




i po kojeg preletača




Za kraj još par fotki o P-47






« Last Edit: October 21, 2019, 12:50:13 PM by Gabor »

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #63 on: October 21, 2019, 09:58:09 PM »
Da, lep jesenji dan.Okupili smo se i dobrano naleteli.Kako o P-47 postoji posebna tema na ovom forumu,zainteresovani mogu da se informišu do skoro najsitnijeg detalja vezanog za ovaj skala model.Najvažnije od svega je ipak-druženje,novi modelarski momenti,novi načini izrade modela koje smo u subotu mogli da vidimo.Maiden i remaiden letovi,na sreću ovaj put više nego zadovoljavajući.Lepa stvar je u tome da su bili prisutni Bata i Goša koji nešto ređe dolaze ali nikad nije kasno da se statistički podaci poprave,bar se nadam.No sve u svemu vreme nas je poslužilo a mi smo to iskoristili... ()-()
« Last Edit: October 21, 2019, 10:00:00 PM by trivajuve »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #64 on: October 26, 2019, 09:43:29 PM »
Subota, prelep dan, slab vetar, letenje, uspešni test letovi, sletanja na tačku, obuka. To bi bilo ukratko o današnjem druženju  (<--)























Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #65 on: October 27, 2019, 12:03:13 PM »
Dopuna slika sa jučerašnjeg susreta na Čenejskoj livadi sa Markom, Erikom i Gaborom

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #66 on: October 27, 2019, 10:11:50 PM »
    Nedelja popodne,po dogovoru smo se okupili na Čeneju i iskoristili ovo malo lepog vremena što nam je preostalo...SloMi (gdin Midić),Majstor Karolj i moja malenkost smo pre svega u dobrom raspoloženju leteli naše "ptice"što je najbitnije.SloMI je po ko zna koji put demonstrirao sjajne performanse svog modela jedrilice.Za ljubitelje ove grane modelarstva-prava prilika da na delu vide jedan ovakav model.
    Karolj je napokon finiširao svoj najnoviji rad.Dobro poznati P-51 "mustang",koji se ovaj put izdvaja od ostalih po tome što je verovatno po prvi put primenjena tehnika pokrivanja stiro-modela tankim tkanjem uz naravno korišćenje epoksi smole.



Model je sada prefarban i dobio je svoju konačnu težinu.Leti sjajno,trapovi su sada nešto kraći u odnosu na probni let i sletanje sada predstavlja rutinu.

[/img]



    Ja sam kao i moj kolega Karolj napokon završio F 35, moguće po prvi put ručno rađeni EDF model ovog tipa kod nas.Edf je druga priča u odnosu na prop pusher modele.Potisak je uslovljen vemenom odziva na koji pilot mora da računa kad leti ovaj tip modela.




Leteo se i Su-26,model koji je u raznim verzijama već dobro poznat u modelarskim okvirima


 
Nadamo se da će vreme u nekom narednom periodu poslužiti... (pijemo) (<--)
« Last Edit: October 27, 2019, 10:18:48 PM by trivajuve »

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #67 on: October 27, 2019, 10:24:20 PM »
  Još jedna slika P-51 u rukama majstora pred poletanje...



   ...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #68 on: October 28, 2019, 08:01:53 AM »
Znači i vi ste se naleteli  (<--)  :jaki:

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #69 on: October 28, 2019, 09:33:51 AM »
Da,jesmo.No pre svega najbitnije je bilo to da je raspoloženje bilo na visini,iako sam na kraju dana "olivadio" F 35.Nije bilo nervoze,pizdaranja i negativne energije.To su stvari koje se dešavaju.Kroz šalu smo konstatovali da je za sve kriv ovaj S-400 što ga testiraju dole na poligonu u Poljarama(valjda se tako piše) i kako mu je F 35 glavni cilj ovih dana...obaranje istog ovog puta preko sistema smetnji.Model je već na remontu i biće uskoro ponovo u letnom stanju.Veliki pozdrav... ()-()

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #70 on: October 28, 2019, 10:18:09 AM »
Imao sam prilike vise puta da vidim modele koje je radio g-din Karolj. Svi od stirodura i svi odlicno uradjeni.
Bilo bi lepo ako bi mogao na forumu da postavi detalje gradnje ovog Mustanga,  koji zaista odlicno izgleda, i 
ciji je nacin gradnje za nas koji pravimo svoje modele jako interesantan.
Pozdrav iz Bgd-a

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #71 on: October 28, 2019, 03:07:24 PM »
     
Nije Gabor bio zadovoljan svim elementima na ovom testu pa je poletanje ovog prelepog "Duall Ace" odlozeno za sledecu priliku.
« Last Edit: October 28, 2019, 03:12:44 PM by batans »

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #72 on: October 29, 2019, 09:10:33 AM »
Još par slika sa nedeljnog druženja na AD livadi ...

Offline Marcell

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 119
Re: Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #73 on: October 29, 2019, 02:45:11 PM »
Ovih dana cu da postavim novu temu o izgradnj mustanga, puno slika nemam ali se nadam da ce pomoci modelarima koji prave
modele od stirodura

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad - Modelarska sezona 2019
« Reply #74 on: October 30, 2019, 10:18:58 AM »
     
Nije Gabor bio zadovoljan svim elementima na ovom testu pa je poletanje ovog prelepog "Duall Ace" odlozeno za sledecu priliku.
[/quote]