Author Topic: Popravka modela  (Read 1614 times)

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
  • teramo ga jako
Popravka modela
« on: August 20, 2023, 09:01:18 PM »
Popravka modela kojeg je termika unistila u horizontalcu i vertikalcu

Nedavno tacnije prosle nedelje izasao sam na aerodrom da letim malo i kao i oduvek jedan motornjak i naravno jedra

Dan savrsen za svasta nesto ,puca termika na sve strane a vetric taman ,sunce przi bas jak dan

Bi sta bi ,poletim pred kraj letenja jedrilicu ,odem sa njom u tacku na oko bas jedno 350  400m ,u nekom datom trenutku model pocinje da mi se cudno ponasa ,odlucim da ga spustim ,kad ono teskih muka ,date komande ne slusaju a modek donekle primi a posle moli boga da se iskontrira ,ludilo dok ga nisam spustio ,a da jenruzna slika jeate bilo i opaka prpa frka ,ali sletim ga na mucimite jade u jednom komadu ,bice i snimak

Kasnije posle svega toga dodjem do garaze i brze bolje da sagledam stvar sta i kako se desilo

Zakljucak ,horizontalac se otkinuo drzao se na dve tri niti karbona i vezanu komandu pa je usput flatovao do te mere da je izlomio vertikalac pa se nekako cudom udesili pod nekim uglom i tako se zaglavili

Evo par fotki dok ne uradim klip na yt

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
  • teramo ga jako
Re: Popravka modela
« Reply #1 on: August 20, 2023, 09:04:33 PM »
Posle skidanja folije tj presvlake vertikalca imao sta i da vidim ,i fotki se sve vidi kako ga je potrsio horizontalac

Horizontalac je ostao citav da kazem da je od karbona plus balza

Posle par dana radova na steti nacinilo se ovo


Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
  • teramo ga jako
Re: Popravka modela
« Reply #2 on: August 20, 2023, 09:09:46 PM »
Moramnda nagovestim.materijale koje sam.koristio za vezivanje i spojeve

Koristio sam 2k leoak bizon od 5min za glavne oslonce gde se vezuje za cev jer taj deo nije odvaljen

Dodatno ojacanje od karbon niti od X tkanja 4 sloja na napadnu plus izlazni deo ,jsve toniznutra

Kao dodatni bloo od blaze za sarkicu ulepio sa gorilom isto tako i spoljne plankove

Za GORILU lepak nemam sta da kazem ,ko je strpljiv i ima vreme da saceka proceduru od 15 minuta cekanja vredi svaku paru kako to zalepi u trenutku

Posle ove operacije uslesela je plava presvlaka dog dela gde je slupan i pravac aerodrom

I ooet mogu da potvrdim ,model posle svakog krpljenja on menja svoje finese i model se ponasa jos bolje nego predhodnog puta ili ti pre lupanja ili defekta kao kod mene

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Popravka modela
« Reply #3 on: August 21, 2023, 10:35:41 AM »
I ooet mogu da potvrdim ,model posle svakog krpljenja on menja svoje finese i model se ponasa jos bolje nego predhodnog puta ili ti pre lupanja ili defekta kao kod mene

Deki,
To je normalno.Isto kao i ti. Sto si stariji sve si bolji i bolji !!! :)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Popravka modela
« Reply #4 on: August 24, 2023, 08:15:19 AM »
I
Deki,
To je normalno.Isto kao i ti. Sto si stariji sve si bolji i bolji !!! :)

 :_D :_D :_D :_D :_D :_D :_D :_D :_D :_D :_D
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK