Author Topic: Pandora stoperica  (Read 783 times)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Pandora stoperica
« on: February 10, 2024, 01:35:18 AM »
Tokom prethodnih godina, imali smo prilike da vidimo i na pojedinim takmicenjima koristimo pandoru kao glavnu stopericu vremena. Na svim velikim takmicenjima se koriste kao glavno sredstvo merenja vremena, u kategorijama poput F3K i F5J, verovatno i u nekim drugim. Plan nam je da ih oprobamo i za F3L, odnosno F3res kategoriju.

Pandora se proizvodi u kini, pa smo je nakon ucesca na svetskom prvenstvu porocili od proizvodjaca. Hvala Klausu za kontakt i prvi primerak pandore, koju smo od njega dobili na poklon.

Pandora je prezivela reviziju PCB-a, te je umesto micro USB porta, dobila USB tip C, malo izmenili izgled PCB-a i glavni taster, kroz koji sada prolazi M3 sraf, kako bi tajming i osecaj kliktanja bio po zelji korisnika. Jer odziv i osecaj pod rukom je od presudnog znacaja. Sta ona nudi, osim stopanja vremena na intuitivan nacin, klikom na jedan taster. Takodje putem 2,4Ghz povezuje se na glavni racunar sa kojeg se upravlja takmicenjem, tj taskovima, te na taj nacin prima informaciju o ukupnom radnom vremenu, sto pored semafora (kojeg sam napravio), dosta znaci helperu prilikom kalkulisanja preostalog vremena i sl. Mozda sam jos nesto zaboravio, al svakako ne moze da se poredi sa klasicnim stopericama, gde se obicno koristi dva tastera za stopanje vremena. Ovde je samo jedan taster zasluzan za stopanje.

Stoperica kosta oko 60$, samo PCB i baterija, plus transport i carina koja me nije zaobisla ni ovog puta. Kuciste za iste sam trebao odstampati, jer ove koje smo dobili su bile samo iz razloga da se ne osteti PCB tokom transporta.
Predajnik koji se vezuje na racunar na kojem se koristi gliderscore software

Ovako su stigle ( fotografije su podignute na hosting foruma  :big smile)
32298-0

Kuciste za iste sam odstampao na 3D stampacu, sva kucista su ista i lako prepoznatljiva.
32300-1

32302-2

Stoperice bi bilo super postaviti na neku podlogu koja ce sluziti za papirice koji se popunjavaju prilikom takmicenja, te sam se tu ugledao na Klausovo resenje i pristupio pravljenju identicnog postolja koristeci Fusion360 software
32304-3

Podloga je isecena na laser masini, kod Ivana, hvala Ivane  (pijemo) od spera 3mm, pa u vezi sa tim bilo je potrebno napraviti ojacanje u reonu gde je podloga najslabija
32308-4

32310-5

32306-6

Podloge sam lakirao kako bi ih zastitio od vlage i prljavstine
32312-7

i sve stoperice prepakovao u nova kucista
32318-8


32314-9

Mali off topic, takodje sam u paraleli pravio i balaste za D1 model. Rekao bih da su ispali prihvatljivo na izgled, sta kaze struka?
32324-10

32320-11

32322-12






« Last Edit: February 10, 2024, 01:45:06 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Pandora stoperica
« Reply #1 on: February 17, 2024, 09:14:44 PM »
Stoperice i podloga konacno u jednoj celini. Pandora za podlogu je vezana cicak trakom. To bi bilo to, jedan mali upgrade za predstojecu sezonu takmicenja.

32348-0

32350-1

32352-2

32354-3
« Last Edit: February 17, 2024, 10:45:17 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Pandora stoperica
« Reply #2 on: February 18, 2024, 12:14:33 PM »
Kao i UVEK Nikola je odradio fantastično njegov deo  (res).

Da pokažemo i zadnju stranu tablica  oo))

A kućište za D1 balast i sam balast PERVERZIJA!!!
« Last Edit: February 18, 2024, 12:25:20 PM by IVAN3D »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER