Author Topic: Pilatus PC 6 MR Aerodesign  (Read 9609 times)

Offline Savo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Pilatus PC 6 MR Aerodesign
« on: April 16, 2020, 12:23:28 AM »
Pozdrav svima,dugo me nije bilo na forumu.Eto  u medjuvremenu se dosta stvari izdesavalo sto se tice modela.Trenutno se radi na Pilatusu koji je,verujem,mnogima od vas poznat.Naime,model sam dobio na poklon od mog drugara Belje iz Kraljeva.On je odradio samo kostur trupa,ostalo je sve bilo u delovima.Nazalost,nisam slikao ostatak same gradnje modela ali evo par nekih slicica i faza u kojima se trenutno nalazi model.Ovakav model imaju i par mojih drugara,Deki iz Cacka,Darko iz Paracina i Gabor iz Beceja.Ovim putem se MORAM zahvaliti mojem imenjaku Savi na jos jednom perfektno odradjenom kapotazu,ali ovaj put je bio Pilatus a prosli je bio za Pajpera!Cika Savo,imenjace moj hvala ti do neba!Naravno zahvaljujem se svima koji su mi pomagali!Imalo je par modifikacja koje sam morao da odradim,kao sto je pravljenje kutije za motor.Prorezao sam pozarni zid i kutiju "usadio" unutra i dodatno ojacao sa drvenim trouglovima i smolom i platnom.Trenutno radim na "tunelu" za rezonancu da bih imao hladjenje iste.Postavljacu slike daljih radova..... (pijemo)











Motor koji ce biti na Pilatusu je Moki 75 ccm sa rezonanciom i trokrakom elisom Mejzlik 22x12










« Last Edit: April 16, 2020, 12:59:36 AM by Savo »

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: Pilatus PC 6 MR Aerodesign
« Reply #1 on: April 17, 2020, 09:55:04 AM »
Pozdrav bata Savo! Odlicno napredujes, samo napred. Pratimo nastavak radova pa samim tim ocekujemo da ce uskoro biti uslikan i u vazudhu!  (res) (pijanoo)
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline Savo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Re: Pilatus PC 6 MR Aerodesign
« Reply #2 on: April 17, 2020, 10:12:13 AM »
Hvala Daki! Moramo se ove godine ti i ja upoznati!  :jaki: Pa da radimo jednog pajpera za tebe  (pijanoo)

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: Pilatus PC 6 MR Aerodesign
« Reply #3 on: April 17, 2020, 10:07:13 PM »
Ako Bog da zdravlja, hocemo, polako ali sigurno!  (<--) (:beer:) Samo da prodje ovo vanredno stanje..  :-\ :-\
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Pilatus PC 6 MR Aerodesign
« Reply #4 on: April 17, 2020, 10:20:50 PM »
SAmo naped Savo. Trp si m pravio? Koliko je tezak?

Offline Savo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Re: Pilatus PC 6 MR Aerodesign
« Reply #5 on: April 17, 2020, 11:12:59 PM »
Hvala Miso! Sam sam ga pravio,i zadovoljan sa.Nisam ga merio ali je solidno tezak,bez tockova ima sigurno 400 grama.Koliko sam imao problema sa pajperovim trapom,ovaj sam napravio da bude prakticno neunistiv!  :_D

Offline Savo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Re: Pilatus PC 6 MR Aerodesign
« Reply #6 on: April 17, 2020, 11:40:55 PM »
Evo par slika od danas,model nije toliko veliki koliko sam ja zapravo mali  :_D