Author Topic: Kupovina iz Kine  (Read 20104 times)

Offline shiljatbl

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Kupovina iz Kine
« on: November 22, 2016, 10:30:33 AM »
Pozdrav ljudi,

Posto sam nov i na forumu i u oblasti quadcoptera, a prelistao sam forum na ovu temu ali ne znam kakvo je trenutno stanje jer se vodila diskusija o tome prosle godine, zanimaju me stvari oko kupovine quadcoptera iz Kine, tačnije sa Banggood-a.

Da li treba da znam nešto pre nego što naručim quad sa tog sajta(oko uvoza, carinjenja i sl.)?

Za početak sam hteo da pazarim Syma x8G quad:

http://www.banggood.com/Syma-X8G-2_4G-4CH-Headless-Mode-Without-Camera-Battery-Transmitter-RC-Quadcopter-BNF-p-1039716.html?rmmds=search

Klot bez kamere, baterija i stanice.

Cena mi je jako primamljiva i kada bi dokupio ove ostale stvari koje fale sem kamerice(posto vec imam akcionu kamericu SJ7000) izasao bi me quad oko 99$

Stanica: http://www.banggood.com/Syma-X8C-X8G-2_4G-Remote-Control-Transmitter-p-1007648.html?rmmds=search
Baterije: http://www.banggood.com/Syma-X8C-X8W-X8GRC-Quadcopter-Spare-Part-3x7_4V-2000mAh-Battery-p-1017205.html?rmmds=search

Namena quada bi bila cisto za neke amaterske snimke iz vazduha u prirodi, za snimanje Paintballa, Airsofta i slično.

Imam iskustva sa naručivanjem stvari iz Kine i primetio sam da često proizvodi kojih nema na KupujemProdajem u ponudi, a prodaju se na Aliexpress-u ili Gearbest-u, imaju neke zavrzlame kada je uvoz u pitanju, ili se puno carine i oporezuju pa ih ljudi ne preprodaju kod nas.

A tako sam isto primetio sa ovim quadom, da ga nema baš u ponudi na KupujemProdajem, Kupindo i sličnim sajtovima.


Zanima me i vaše mišljenje o Syma x8G-u ako se neko susretao sa njim, jer sam se do sada samo oslanjao na Reviewe sa Youtube-a


Hvala unapred na odgovorima  :big smile







Offline paja011

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: Kupovina iz Kine
« Reply #1 on: November 29, 2016, 08:11:52 PM »
Pozdrav,

ne znam da li se nešto promenilo, ali ako nije, bilo bi najbolje da odustaneš od direktnog uvoza, a posebno malo veće sprave, kakav je Syma 8.

Iz ličnog iskustva (prošlogodišnjeg) imao sam velikih problema da uvezem dosta manji kvadkopter - baš igračku (Syma X5 klon). Namera je bila da na njoj naučim osnove letenja. Letelicu su mi zadržali na carini u Beogradu i tražili saglasnost Ministarstva za uvoz  :sljus Da skratim priču, na kraju sam dobio tu saglasnost (pisao molbu) i to u zadnji čas, dan pre isteka roka nakon kojeg carina vraća pošiljaocu (u Kinu), pa mi konačno propustiše igračku.

Istovremeno sam kupio i ozbiljniju spravu (Quanum Nova - isto što i Cheerson CX-20), a taj kvad nisam ni video. Naime, za uvoz je morao da se angažuje špediter (50 EUR), ali cena za te usluge nije bila problem. Naime sam špediter mi je savetovao da pošiljku vratim, jer će takva sprava teško proći. Poslušao sam i srećom Hobby King mi je refundirao sve do zadnjeg centa. Kasnije sam ponovo kupio istu stvar, ali sam isporuku usmerio kod rodbine u inostranstvu, pa su mi je oni naknadno doneli.

Na kraju da dodam i još jedan komentar - iako se u Srbiji kvadkopteri mogu sasvim regularno kupiti u prodavnicama, za istu takvu spravu bi trebalo "roditi mečku", pa da se uveze po ličnoj inicijativi. Da li je u pitanju neki lobi ne znam, ali u ovoj državi je svašta moguće. Naravno, kod nas se kvadkopteri nude po mnogo višoj ceni, a mislim da sam video i baš Syma 8 u izlogu. Nisam gledao cenu, ali evo ti link, pa se raspitaj:

http://medisana.rs/helikopteri/syma-x5-explorers-dron-quadcopter

Pozdrav,
Dejan



Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Kupovina iz Kine
« Reply #2 on: November 29, 2016, 09:02:30 PM »
Sto se tice uvoza, Paja je prilicno dobro pojasnio, moguce je ako nekako prodje, ali u vecini slucajeva ne prolazi, te je tesko izvodljivo...

Ima tu jedan mali problem, po meni, sto se ovde kod nas sve sto ima 4 elise (ili vise) naziva drone ili multikopter, razlike su ogromne.. to sa Aliexpresa ili Bagood-a su ugravnom kineske igrackice, da ne kazem kinesko djubre, koje kostaju nesto smesno, ali se jos smesnije i dobije u kutiji, kad bi se neko malo ozbiljnije pozabavio sa sadrzinom posiljke, kvalitetom, karakteristikama itd.. to bi se lako shvatilo... ali....
Kupiti to djubre ili vec decije igracke, kako bi se navodno naucilo da se leti, je skuplja dara nego mera.. pa kasnije preci na ozbiljniju stvar.. smesno...
Ozbiljne naprave u obliku drona, koje kostaju neku paricu vise, su ozbiljne u svakom pogledu, za njih Vam ne treba obuka, na njima se obucavate, jer ima vise flightm modova, imaju ozbiljnu elektroniku, softwer, kameru i sve ostalo, sto je neophodno za ozbiljno letenje i snimanje iz vazduha, i lako je nabaviti rezervne delove ili dodatnu opremu, sto sa ovim jadnim kinezima "nemoguca misija"... a drugo cene su toliko pale, da je upste suludo razmisljati o tim Aliexpress igrackicama i na sve to... vrlo ih je tesko uvesti...
Mali komentar uz kafu, znam da ne vredi, ali eto da nebude nije receno ili kuckano
Mora da ima razloga zasto nesto kosta na primer 70 eur ili 370 eur, sem sto nekako laicki deluju spolja slicno, i imaju slican naziv...  bez ljutnje.. Pls...
 ()-() (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: Kupovina iz Kine
« Reply #3 on: October 05, 2018, 07:35:39 PM »
I ja mislim da se sa tim Simcetom neces mnogo usreciti. Ipak je to bas to sto je Zajko rekao - kineska igracka za decu. Kamerica ti je sasvim korektna, i verovatno bi Syma nekako mogao da je ponese, ali bez gimbala bi ti snimci bili drhtavi i uglavnom ruzni i neupotrebljivi. Ako na to dodas gimbal, FPV opremu koja ti je neophodna da bi video sta snimas, pored toga sto bi za Symu bila nemoguca misija da to sve tegli, sve to bi se ozbiljno priblizilo ili cak premasilo cenu neke upotrebljive sprave. Cak i da uspes to sve nekako da pokrenes, treba biti prilicno hrabar da sve to nakacis na nesto tako nepouzdano i sa tim letis.

Offline brankelot

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 50
Re: Kupovina iz Kine
« Reply #4 on: October 09, 2018, 07:18:54 AM »
Upravo sada sam cuo dobru informaciju od direktorke poste . Prave dil sa alibabom da naprave veliki distributivni centar ovde. I naravno da koriste postu kao kurira. Onda ce sve malko bolje ili barem brze funkcionisati

Offline amsale14

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Kupovina iz Kine
« Reply #5 on: January 13, 2019, 09:19:23 PM »
Pozdrav svima,

Da li su se promenile stvari vezano za Kupovinu iz Kine (preko Bangood-a) za malo vece letelice?
U pitanju je Eachine E58 - Package Size: 18x16x7.5cm, tako pise, tezina 400grama.
Mislim da ne bi trebalo da prave problem oko toga.
Kada sam kupovao u nov. i dec. 2018. eachine E10 i h8 mini, slali su ih iz Belgije i iz Svedske.

Link: https://www.banggood.com/Eachine-E58-WIFI-FPV-With-2MP-Wide-Angle-Camera-High-Hold-Mode-Foldable-RC-Drone-Quadcopter-RTF-p-1212232.html?rmmds=detail-top-buytogether-auto&bundleRecToken=CgExEAIaAkJUIgZGQlRfUEQoAQ&ID=531929531932563353&cur_warehouse=CN

Hvala vam  :)
« Last Edit: January 13, 2019, 10:01:51 PM by amsale14 »