Author Topic: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO  (Read 10481 times)

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« on: January 17, 2021, 05:47:41 PM »
Danas smo otvorili novu letačku sezonu u velikom stilu. Zahvaljujući genijalnom Zajku, skije za Markov Timber sam dobio već sutradan, iako je bio sneg i koješta - to samo kod Zajka ima. Cena je simbolična. Kome se dopada ova ideja, neka zovne našeg gosn. Zajkonija :)

Isto veče, čim sam ušao u kuću, smontirao sam skije. Veoma se lako postavljaju, i rade genijalno - imaju svoju amortizaciju i jednu lepu opružicu. Zbog te amortizacije, avion sleće kao san snova:


Čekao se pravi dan, a taj dan je bio danas: gotovo bez vetra, nekih 0.4km/h bočnog vetra - idealno za trening glisada. Okupili smo se Bora, Miloš, Marko, njegov drugar iz škole Mateja i ja. Napravili smo 6 letova, ukupno 36 radnih minuta, što je prelep učinak. U poslednjem letu, avion nije mogao da se popne na veću visinu od jednog metra - naime toliko se skupilo snega na krilima i toliko na skijama, a mene mrzelo da ga čistim, što sam pre svakog leta do tog trenutka uradio, da je avion postao pretežak. Najzad sam doživeo i da Timber dosegne granicu svojih mogućnosti...  :big smile

Kada saberem sva dosadašnja iskustva sa Timberom mislim da je, sveuzev, ovo jedan od najboljih modela koje sam imao u životu. Za njega imam točkove, skije i plovke. Može da leti čak i na nož, radi sve osnovne aerobacije, ima autostabilizaciju za početnike. Već preko 50 radnih sati ga letim bez ijednog jedinog kvara.

Jednom rečju: genijalan avion.


Hvala Bori i Milošu što su danas bili sa mnom na letenju - mislim da nam je svima bilo mnogo lepo.  :)aplauz

P. S. Snimanje kamerom zimi je veoma teško. Avion se uklopi u pejzaž i kamera počne da luduje autofokusirajući sve živo. Izvinjavam se zbog tih mesta na snimku - baš je teško uraditi pravu stvar: avion bi trebalo da je narandžast.
« Last Edit: January 17, 2021, 08:14:36 PM by Stanko BG »

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #1 on: January 17, 2021, 11:15:35 PM »
Sta da vam kazem, momci, neunistivi ste! Bravo za ideju za skije, ne bi mi palo na pamet...

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #2 on: January 18, 2021, 12:38:20 PM »
Stanko, daj okači i ostale slike da ljudi mogu da vide 3 ludaka koji su juče po onom kijametu odlučili da zijaju u nebo. Opasno se približavamo granici posle koje nemamo prava da nekom kažemo '' stvarno nisi normalan''!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #3 on: January 18, 2021, 01:46:12 PM »
 (res) (res) (res) :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #4 on: January 21, 2021, 01:01:48 PM »
svaka cast za entuzijazam to se zove voleti i uzivati u svim uslovima rc letenja  :)aplauz (res)

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #5 on: January 23, 2021, 07:05:47 AM »
Ljudi, hvala vam svima na lepim rečima  (res).

Miloše, nemam više fotki - sve sam ubacio u video. Jedino, ako Bora ima još neku, mogao bi da stavi  :big smile

Offline Velicki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #6 on: January 23, 2021, 04:34:02 PM »
Ja bih dosao kada budete leteli ponovo. Gde mogu da vidis kad je sledece okupljanje. Pozdrav, Nikola

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #7 on: February 07, 2021, 06:53:16 PM »
Nikola,

javi se na PP daću ti broj da se čujemo za letenje. Biće nam drago.

Miloš

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #8 on: February 07, 2021, 06:59:36 PM »
Juče smo moj drug Pera Nedić testirali njegovu jedru kojoj smo posvetili malo pažnje u proteklom periodu. Testiranje je otkrilo neke detalje i prošlo je, na svu sreću, bezbolno. Kada otklonimo detalje koje smo primetili, sledi opširnija priča o tajanstvenoj jedrilici.

Jedino se Perin drug smorio gledajući kako Pera i ja bacamo jedru iz ruke. Nije se baš mnogo čega nagledao ali je nama bilo lepo.


Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #9 on: February 09, 2021, 01:47:20 PM »
Juče smo moj drug Pera Nedić testirali njegovu jedru kojoj smo posvetili malo pažnje u proteklom periodu. Testiranje je otkrilo neke detalje i prošlo je, na svu sreću, bezbolno. Kada otklonimo detalje koje smo primetili, sledi opširnija priča o tajanstvenoj jedrilici.

Jedino se Perin drug smorio gledajući kako Pera i ja bacamo jedru iz ruke. Nije se baš mnogo čega nagledao ali je nama bilo lepo.

Evo malo slika. Slikao nas je moj drugar, koji nije modelar pa je slikao bez akcenta na modelu :)






Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #10 on: February 09, 2021, 04:34:35 PM »
 :)aplauz

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #11 on: February 10, 2021, 11:19:40 AM »
Lepa ptica!!!

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #12 on: February 10, 2021, 03:07:18 PM »
Samo hrabro, momci. Na dohvat ste uspeha. Svaka čast za trud!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #13 on: February 17, 2021, 07:39:15 AM »
Pozdrav svima.
Juce sam iskoristio malo temperature u plusu i sa kumom dosao na aerodrom ne bi li testirao DJI Mavic 2 pro  robota.
Proslo je skoro 7 godina, kako sam digao ruke od dronovanja i rastao se od Blade-a 350QX2.

M2P sam dobio radi testiranja i upoznavanja letnim karakteristikama.
Prvom baterijim sam vezbao  auto tracking i orbit mod. Dsrugu bateriju sam potrosio vezbajuci u P modu osmice sa koordinisanim dodavanjem ruddera. Trecu bateriju sam potrosio ludujuci u S modu.

Sve u svemu, M2P je Meredes AMG.

Ovo je sve sto sam umontirao, jer nemu tu neke dinamike, obzirom da se nista pametno ne desava.


Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #14 on: April 11, 2021, 10:28:42 PM »
Juče smo se Janko i ja ''zapljunuli'', što se kaže. Jan je leteo njegovog Phoenix-a 2000 i Easy Star-a a ja sam posle neuspešnog range testa mog prijemnika na manjoj jedrilici, koji je otkazao poslušnost, po prvi put ove godine poleteo mog SUP-a.

Čim sam došao na aerodrom, nađem Janka kako se udružio u termici sa pticama i pegla li pegla. Vetar je bio solidan pa je pretilo da uz jaku termiku model ode iz vida i dobijemo još jednu ''Zone pobegulju''. Jan je to spustio na pristojne visine i završio let.
Potom je na red došao Easy Star kog je Janko pošteno prodrmao iz zimskog sna.
 
Posle zimskih prepravki i sitnih doterivanja došao je i SUP na red da se testira. Posle par bacanja iz ruke, videli smo u čemu je problem i doterali još par detalja. Potom smo ga vinuli u nebo. Vetar je u međuvremenu potpuno stao tako da je vreme bilo idealno za trimovanje modela. Još par klikova i to je to - SUP je zaplovio mirno i stabilno. Za pun doživljaj trebalo je još malo termike koja je u međuvremenu nestala ... Uprkos tome, bio je to jedan lep i uspešan letni dan.