Author Topic: Prerada Mehanotehnika BMW 3.0 Alpina na RC  (Read 3623 times)

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Prerada Mehanotehnika BMW 3.0 Alpina na RC
« on: October 01, 2021, 11:25:06 PM »
Pre par dana ..ima dve nedelje, po dojavi insajdera sa terena da se pojavio cuveni Bemvejac na Najlon pijaci u Novome Sadu, toga trena sedoh na moped i iz Begisa za po sata stigoh na Najlon, brze neg ovaj brzi voz sto ce ici BG/NS. To je prolazno vreme sa sve oblacenjem odela. :mhm
Nisam smeo da propustim tu priliku da ga se ne docepam posle 40 i kusir godina kada sam ga imao kao klinac. To su bile i ostale vrhunske igracke moje mladosti a i vase ko se rodio izmedj sedamdesetih i osamdesetih. Pored bemvejca imao sam i vatrogasnog Mercedesa 408 koga isto radim(nasao sam krsinu ali sam ga sredio top), ali otom potom kada ga zavrsim, ovde cu da objavim. Ja sam imao belog bemvejca ali i crni je super kada se tesko nadju. Bio je bled na suncu sa ofucanim nalepnicama ali oboje vrata utegnuta i gepek nema lufta. Uzeo sam polir pastu i sada se sija ko.....na mesecini. Gume nove dot 17.76. Prepravio sam prednju osovinu i ugradio servo. Falio levi prednji migavac i spojlercic pozadi na prozoru, ali to mi je vec poslao prijatelj iz Slovenije sa sve novim nalepnicama a prijatelj kamiondzija doneo. Samo cekam da krene na na utovar u BG i preuzecu te delove za par dana. Evo kratak video kako sam mu namunjio svetla i migavce koje niko ko vozi crni BMW ne koristi, ali ja sam kulturan i savestan vozac. 
« Last Edit: October 01, 2021, 11:51:50 PM by chupko »

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Prerada Mehanotehnika BMW 3.0 Alpina na RC
« Reply #1 on: October 01, 2021, 11:31:03 PM »
Evo malo slika sta sam usput slikao, Prvo sam uradio dubisko unutrasnjosti

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Prerada Mehanotehnika BMW 3.0 Alpina na RC
« Reply #2 on: October 01, 2021, 11:33:24 PM »
Pa sam skinuo nalepnice i ispolirao. Ne vide se vise sitne ogrebotinice i sija se ki tepsija.

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Prerada Mehanotehnika BMW 3.0 Alpina na RC
« Reply #3 on: October 01, 2021, 11:59:12 PM »
Onda sam na 3d printeru napravio nosac za servo volana i prepravio balans stanglu. Fali slika sa jos jednim delom,+ ima na videu sa pocetka. Sada cekam ove nalepnice i spojlercic na zadnjem staklu sta fali, da ga udesim kako sto je bio onomad pre 40 i kusur godina kada je bio nov.
« Last Edit: October 02, 2021, 12:01:10 AM by chupko »

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 785
Re: Prerada Mehanotehnika BMW 3.0 Alpina na RC
« Reply #4 on: October 02, 2021, 05:53:26 PM »
Bravo majstore koje zrtvovanje kad volis ovaj hobi svaka cast samo napred

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Prerada Mehanotehnika BMW 3.0 Alpina na RC
« Reply #5 on: October 08, 2021, 01:10:12 PM »
Bravo majstore koje zrtvovanje kad volis ovaj hobi svaka cast samo napred
Hvala Bjanko, ziv bio stotinu ljeta. ()-() Puno sam se zrtvovao za ovaj model, stedeo novce godinama u kasici prasici, jer sam znao da ce kad tad da istrci na buvljaku. Izlepio sam ga i sada sam srecan ko nepismen kad iscepa expres politiku. (yay)

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Prerada Mehanotehnika BMW 3.0 Alpina na RC
« Reply #6 on: October 08, 2021, 02:27:38 PM »
Registrovan do 10.08.2022 (yay)

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: Prerada Mehanotehnika BMW 3.0 Alpina na RC
« Reply #7 on: October 11, 2021, 09:42:49 PM »
Ovo je prelepo! Svaka čast - prava modelarska bravura.