RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

Test 5 oldtimer motora , 1964 -1995.

(1/2) > >>

Nenad Miklusev:
Danas zatvaranje sezone, ne verujem da će biti još dana za letenje, bar ne kružnjaka.
Zato sam na dva sata skoknuo do Čeneja i istestirao pet motora na kojima sam radio neke sitne dorade i dihtovanja.
Čisto da budem siguran da rade i da su upotrebljivi za modele koje nameravam da preko zime pravim.
I svih pet rade, neki bolje, neki lošije, ali startuju i vuku uspešno, poslužiće za hobi letenje.
Na test stolu su bili, redom,

Super Tigre G15 od 2,5 kubika , prva, rana verzija iz 1964.

Super Tigre G15 od 2,5 kubika , druga, kasnija verzija iz 1969.

CSTKAM/ЦСТКАМ 2,5K  od 2,5 kubika , COMBAT verzija iz 1977.

COX PT 19 Product engine od 0.8 kubika iz 1976.

COX Sure Start engine od 0.8 kubika iz 1995.

I sve je snimljeno i okačeno na YOUTUBE,






dejan_ts:
Neso ,nesto nece snimak da se sagleda

Nenad Miklusev:

--- Quote from: dejan_ts on November 11, 2021, 06:04:09 PM ---Neso ,nesto nece snimak da se sagleda

--- End quote ---
Naravno da neće kad sam zaboravio da čekiram polje "PUBLIC".
Sto pitanja ti postave kad stavljaš na Youtube, uvek neko propustim...
Sad je OK.

dejan_ts:
Sagledao ,bogami Neso lepo ali po meni 2 test i 3 test su stabilni ostalo sve nesto malo trokira,nema bas punu snagu u obrtajima

Nenad Miklusev:

--- Quote from: dejan_ts on November 12, 2021, 01:13:14 PM ---Sagledao ,bogami Neso lepo ali po meni 2 test i 3 test su stabilni ostalo sve nesto malo trokira,nema bas punu snagu u obrtajima

--- End quote ---

Super Tigrovi su testirani sa ruskom plastičnom 8x4 a to im je možda na gornjoj granici , sa 7x4 bi pevali, ali nisam imao srca da 58 godina stare motore teram preko 18000 obrtaja. Bar dok se ne "razrade".

CSTKAM je sa originalnom combat fiberglass 7x3-1/2 i on svira svoju pesmu.

COX-ovi su sa 6x4  a bilo bi bolje sa 5-1/2 x 3-1/2 i onda bi i oni svirali.

Oba imaju problem sa digtovanjem glave/svećice i tu sam budžio neke alu podloške, na prvom se primilo, drugi, Sure Start i dalje šišti. Bar dok ne stignu tri nove bakarne podloške iz Kanade, neću ih ni terati na modelu.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version