RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

Lidl jedrilica u RC

(1/4) > >>

zgrujic:
Već duže vreme se ljudi oduševljavaju kako od jeftine dečije igračke, klizača koji se za oko 1000 din kupuje u Lidlu, može napraviti sasvim dobar RC model.
Evo par primera:




zgrujic:
A evo šta sam ja napravio ovih zimskih dana. Jedan servo pokreće elerone, drugi elevator, krilo je ojačano karbonskom šipkom i sve se vidi sa slike. Prijemnik je ispod kabine.
Jeste, motor je pretežak, i baterija 3S od 1000 mAh mu je velika, to sam imao pa ćemo videti kako leti. Mora biti brzzzzz

Komodo016:
Hajde javi kako si prosao sa ovim Gliglerom i podeli sa nama elektroniku i konfiguraciju koju si koristio ako imas i dalje model.

Ima neka 2 modela sada sa cvrsim krilima po 1300din komad, razmah 850mm na jednom od dva koji sam ja video a za drugi nisam siguran i mislim da su mid-wingeri isto kao i tvoj.

Sa tako malim razmahom moze da se konvertuje u pristojan trainer za zezanje samo sto od slabijih baterija imam 2s od 1600mah-a i 2komada 3s od po 360mah-a pa bih pre te 2 3s grunuo u jedan ako budem imao vremena da ga konvertujem za vikend, motori su mi problem ali imam neka 2 nova 1806 neraspakovana sede pa cu verovatno jedan od njih da nabacim.

Vidim da si ti uradio motor mount na nosu, ja cu pokusati sa push varijantom ako nadjem reverse propelere neke 6x4 mozda najmanje koje imam a motori su mislim oko 2000kv oba pa bi mi trebali jos manji propovi za tako nesto, bar 4.75x4.75 ili 5x5 plafon.

Hajde javi kako si ti prosao i sa kojom konfiguracijom ako ti je razmah blizu 800-850mm.

Takodje cu drugacije da secem elerone, ti si vidim flapsove iskoristio kao elerone sto moze da bude dobra stvar ali moze i da zezne citavu pricu pa me zato i zanima kako je leteo i kako se ponasao, koji moto si turio itd?

...kad imas vremena pisi, hvala ti unapred,

Miki

zgrujic:
Probao juče. Ovo moje je kao što sam pretpostavio teško, i još sam preterao sa otklonima kontrolnih površina.
Poleteo sam sa punim throttle, prva greška, a onda sam na moj najmanji potez palicama imao velika skretanja i rezultat je polomljen trup na pola i treba novi propeler.

Nakon lepljenja ću pokušati ponovo pa javljam... Obećava...

Treba mu manji motor i manja baterija, nije loše imati sklopivu elisu ako je motor napred.

Podržavam pusher varijantu. Tu treba biti pažljiv da vektor potiska ide kroz težište.

Sviđa mi se recimo ova varijanta:

Sava:
Jedrilica iz Lidla,

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version