RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

Kobac

(1/4) > >>

Milos 94:
Već duže vreme se bavim jednom jedrom klase F3L (ili F3 RES) sopstvene konstrukcije. Veći mi je izazov da to napravim nego da kupim kit. Pritom, sve pohvale na račun kupovnih kitova.

Dakle, problem sa nabavkom materijala je sve veći. Jedva sam prikupio nešto što sam uspeo da nađem. Odstupio sam, zbog toga, podosta od početne ideje ali šta je, tu je. Em Covid-19, em poštarine preskupe em nema ono što tražiš ...

Kratko pojašnjenje: trup klasičan od balze 2mm ojačan iznutra šperom od 3 mm karbonska cev kao boom i klasičan T-rep od balze 4 mm. Profili od AG-24 do AG-27. Servoi 2x Corona 843 MG digital i 1 Turnigy 65 LS

Počeo sam sa sa repom. Prvo je na red došao horizontalac ...



Zatim vertikalac ...


Zatim trup ...


Za sada toliko. Nastavak sledi ...



Milos 94:
Zbog obaveza na poslu nisam uspeo da završim sve što sam započeo osim ojačanja horizontalca malom karbonskom ramenjačom. Još joj sledi šmirglanje ...

Milos 94:
Rep je gotov i privremeno pričvršćen za boom. Ima tu još nekih sitnih detalja koji će biti rešeni u hodu.

belovic:
Skidam kapu na ideji i nadam se da cete je uspeti realizovati do kraja  (res)

Milos 94:
Hvala. Problem će, najvervatnije biti težina jer nisam u mogućnosti da nabavim materijal koji sam planirao već ono što se moglo naći.
Ne pravdam se unapred ali uprkos tome što se baš jako trudim da na svakom detalju uštedim na težini, čini mi se da neću postići cilj RTF 450 gr.

Videćemo ...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version