RC DRUŽENJE > SKUPOVI / TAKMIČENJA / OKUPLJANJA

Novi Sad - MODELARSKA SEZONA 2023.

(1/5) > >>

batans:
           Nekako su nam ovako lepi zimski dani posebno dragi. U jesen kacimo nase modele o zid i sanjamo prolece koje svakako nije blizo. A onda ovako lepi dani. Posebno kada su oko nove godine,  okupe nas i zapocnu jos jednu modelarsku sezonu. Tako smo se i danas na suncanom Ceneju i sa vetrom, koga tek da ga ima, nasli Nesa, Karolj, Julije i ja, Bata Stepanovic. Bilo je tu i nekoliko nasih starih drugara iz "velike" sportske avijacije. Cestitke, lepe zelje a onda letenje. A nije lako, jedan se zali, ne vidi tako daleko svoj model, drugome je utrnuo vrat gledajuci u nebo, nakupile se sede brade, ali je raspolozenja, osmeha i posalica na pretek. I dva koncepta. Karcika i Nesa sami sebi prave modele od ovde pristupacnih materijala (stirodur) koji sjajno lete a Julije sa na primer "Alfom" kupljenom nekada davno kod Zajka i ja sa "Quest-50" vise imamo istorijski pristup modelarstvu.

trivajuve:
    Bata je sve napisao i ja tu ne bi ništa ni dodao ni oduzeo.Jedino treba obratiti pažnju dok se lete modeli na dolazak velike avijacije na naš aerodrom.Pošto smo Karolj i ja ostali malo duže,bili smo svedoci upotrebe Čenejske piste za vežbanje od strane dva sportska aviona u kratkom vremenskom razmaku.Uglavnom su to kao po nepisanom pravilu tri sletanja sa poletanjem.Letelice su se "najavile" pa da kažemo propisno pod nekim uglom na "na hangar".U tom priodu treba obratiti paznju,prizemljiti modele dok ne završe sa svojim "školskim krugovima".Iako nam je radio bio uključen svo vreme,nije bilo obraćanja od strane pilota no oni imaju prednost koju treba strogo poštovati,kako ne bi došli u neprijatnu situaciju da naš aerodrom bude opomenut od strane tornja u Batajnici.
    Toliko,pokažite strpljenje za situacije koje su apsolutno normalne i koje su deo svakodnevice za ovakva mesta jer ja znam samo da na jednom mestu možemo da letimo nešto ozbiljnije modele u okolini Novog Sada a to je Čenejski aerodrom.Hvala Bogu biće uvek dana za letenje...Unapred Hvala i Serćni vam Novogodišnji i Božićni praznici!...Neša.

presko:

Вама  прво честитам отварање летачке сезоне, а Вама и свим осталим моделарима желим

Срећну нову годину!

batans:
                  I sezona NS 2023 tece dalje. Danas 08.01.2023. drugi dan Bozica i uvazeni gosti. Iz Beograda su nam dosli Danilo i Coka Pantic. Julije i ja, Bata Stepanovic smo bili domacini. Promenljivo oblacno sa vetrom od oko 3m/sec i temperaturom od oko 13 step/C. Kako je januar, idealno za letenje.

     

batans:
    Danilu je Deda Mraz doneo novi model i prvo poletanje je bilo danas na novosadskom Ceneju. Tata Coka je to samo proverio a onda sledecih nekoliko letvova je Danilo kako veliki odradio sam.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version