Author Topic: Pomoc oko izgradnje BlueROV2 - (Kupujem stanicu/esc itd)  (Read 2407 times)

Offline enthusiast1995

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Pomoc oko izgradnje BlueROV2 - (Kupujem stanicu/esc itd)
« on: June 02, 2023, 02:55:16 PM »
Drugari nov sam na forumu,a i nov sam u samom svetu modelarstva.
Ne zamerite ako sam promasio kategoriju.  :)aplauz
Pre par meseci,pala mi jedna ideja napamet pa sad pokusavam tu ideju da sprovedem u delo.
Krenuo sam u izgradnju BlueROV2 ali sam malo zapeo kod upravljanja i svega toga.
Pa bi mi trebala pomoc.

Model koji izradjujem:
https://i0.wp.com/www.seaviewsystems.com/wp-content/uploads/2019/06/BlueROV2-dest.png?fit=1000%2C660&ssl=1

Da li bi neko bio voljan da mi proda komplet stanicu,esc,motorice,fpv kameru,baterije i sve ostalo sto ide u tom setu.
Ali da se upari na nacin koji se nalazi na ovom linku.
Sto se tice propelera ako i njih imate bilo bi super u slucaju da nemate mogu ih odstampati itd.

https://www.ardusub.com/quick-start/vehicle-frame.html

Pozeljno bi bilo da se ROV upravlja putem RF ili WIFI,posto znam da ce voda praviti probleme sa tim signalima itd.
Pokusavam maksimalno da izbegnem kabl.
Napravio bih plovak koji bi drzao sve potrebene antene jedno 50cm iznad vode.
Rov mi ne treba da ide vise od 5m u dubinu i nista dalje od 250/300m u daljinu.

P.s ako neko ima neku ideju kako da posaljemo isti signal kroz vodu bez plovka bilo bi super (nov sam nemojte mi zameriti) :D
« Last Edit: June 02, 2023, 02:57:02 PM by enthusiast1995 »

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: Pomoc oko izgradnje BlueROV2 - (Kupujem stanicu/esc itd)
« Reply #1 on: June 02, 2023, 06:30:50 PM »
Iskreno za ovako nesto iz hobi varijante iz nase sorte tu nema sta da juris ,

Voda je nas neprijatelj ,a ti zelis da udjes u vodu sa ovim sto imamo ,samo bi se sprzilo

Vidi lepa ideja ,lep proekat.lepa rekreacija ,za ovo ti trebaju ozbiljne komponente salu na stranu ali voda je voda ,struja se ne nosi sa vodom

Nekoce ti se jos oglasiti sigurno ,samo lagano

Vedro