Author Topic: Dim  (Read 24513 times)

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: Dim
« Reply #15 on: October 31, 2009, 08:07:39 PM »
e pa kako je to lepo, neko napisao ovaj recept a ja sam to probao danas i mogu da kazem da je stvarno ekstra,prica oko boja nije spor ja sam stavio onu za torte i bash je lepo dimila u crvenu ,nisam stigao da slikam niti da radim neki video zapis od silne brzine u zudnje da to vidimo ali smesa od datog recepta gori 5 minuta i jako gustog dima
ja samo da pohvalim recept pa ko voli neka proba i neka se uveri

Offline Cyber032

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 116
Re: Dim
« Reply #16 on: March 04, 2011, 04:21:56 PM »
Secam se da je Adam iz Mythbusters-a 4e, u specijalnoj epizodi pravio ovakvu dimnu bombu-ali kada je stavio dosta sastojaka ona mu se zapalila u serpi,ali srecom nije bilo explozije...Takodje smesa ne moze da se ugasi aparatom za gasenje pozara kada su pokusali...Tada sam video kako ovaj recpt dobro dimi...za manje novca ne moze se napraviti ili kupiti dimna bomba koja ovako dimi...Sve cestitke za n3mke-ta!pozz
"Реч је у поштена човека тврђа од камена,поштен човек даје реч једанпут,а кривоклетник се куне сваки час"-Комадант Југословенске Војске у Отаџбини Драгољуб Михаиловић

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: Dim
« Reply #17 on: March 27, 2013, 05:33:41 PM »
Pozdrav,
ja sam trazipo po poljoprivrednim apotekama u Nisu i nisam imao uspeha da pronadjem kalijum nitrat.
Da li ima neko ideju gde ga naci?
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Dim
« Reply #18 on: March 27, 2013, 06:59:24 PM »
Sigurno nećeš naći u poljo apotekam specijalizovanim za ratarstvo, ali  poljo apotekama specijalizovanim za povrtarstvo i voćarstvo verovatno ćeš naći. Čak možeš da biraš i brend Kemira, Yara...

Ako ne uspeš da nađeš pusti mi PM pa da se dogovorimo!

Samo te KNO3 dimne bombe daleko manje bezbedne od komercijalnih zasnovanih na KCl. Ogranišen si na beli dim ili u najboljem slućaju bledo ružičast ukolko staviš 6% CuO. Uzgred komercijalne dimne bombe možeš da kupiš za 100 ili 120dinara u svakoj radnji koja prodaje Jorge pirotehniku!
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."