Author Topic: Nisko budzetni RC avion  (Read 7979 times)

Offline COLA

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
Nisko budzetni RC avion
« on: June 05, 2009, 06:12:16 PM »
Nadam se da sam "ubo" mesto za ovo pitanje :)
Posto jos nisma kupio avion, mislio sam da sada kupim neku jeftinu, solidnu, relativno pouzdanu letelicu koju cu moci vremenom da budzim, sminkam itd.
Trebami vas savet sta mislite o "Sonick Saber 2" ?
Unapred monogoo hvala!
Filip
« Last Edit: June 05, 2009, 06:20:07 PM by COLA »

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Nisko budzetni RC avion
« Reply #1 on: June 05, 2009, 06:50:55 PM »
Bacanje para.

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Nisko budzetni RC avion
« Reply #2 on: June 05, 2009, 07:04:48 PM »
Nema sa tim glupostima letenja niti budzenja. Ja sam pojeo ..... kad sam kupio flying fish, nemoj i ti da se zeznes. Bolje uzmi neki jeftiniji rtf kao npr skyartec cesnu nego da bacas pare :)

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Nisko budzetni RC avion
« Reply #3 on: June 05, 2009, 11:50:50 PM »
 ;namig

Potpisujem predhodne odgovore.

 mmmm

Radna frekvencija: 27Mhz.
Domet: 200 metara.
Baterija za avion: 7.2V NiMh 220mAh

 (nene) tu prijatelju leba nema.
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: Nisko budzetni RC avion
« Reply #4 on: June 06, 2009, 03:11:47 AM »
apsolutno podrzavam predhodna misljenja.
sa tim cudom bi se samo razocarao.

u ovom hobiju , jeftino=nevalja.

a i to "jeftino" je veoma relativno.
ex pseudonijum: mat

Offline COLA

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
Re: Nisko budzetni RC avion
« Reply #5 on: June 07, 2009, 10:05:10 PM »
Hvala vam na savetu!

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Nisko budzetni RC avion
« Reply #6 on: June 08, 2009, 03:04:00 PM »
 ;namig

Znaci sve u svemu, "Nisko budzetni RC avion" nepostoji. (nene)

Jedini nacin da dodjes do solidne a jeftine letilice (koja stvarno leti) jeste da nabavis Plan i svu potrebnu opremu za izabrani avion, i bacis se na poso.

Po meni je ionako lepse kad poleti nesto sto si sam napravio, nego nesto iz kutije.

Nesto (novo) gotovo u kompletu (sa solidnom stanicom) a da vredi neces naci ispod 300eura.

poz.
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline sima

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Nisko budzetni RC avion
« Reply #7 on: June 08, 2009, 08:28:58 PM »
A sta mislite o ovoj firmi i ovom modelu za pocetnika? Dobije se i FMS simulator i kabl za povezivanje...

http://www.zenn.hu/modelsport/product_info.php?currency=EUR&cPath=24_86&products_id=1500

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Nisko budzetni RC avion
« Reply #8 on: June 08, 2009, 11:11:48 PM »
Ovo je odlican model. Mozda malo brzi nego sto bi trebalo za pocetnika, ali znam nekoliko ljudi koji su poceli da lete na ovoj istoj cessni.
Mislim da se neces pokajati.

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: Nisko budzetni RC avion
« Reply #9 on: June 09, 2009, 05:54:06 PM »
imao sam nesto slicno i nisam se odusevio, ni kvalitetom ni letnim karakteristikama. bio je kyosho proizvodjac, doduse ja sam tada vec uveliko peglao akrobate pa je mozda zbog toga takav utisak ostavio na mene.
bolje je vezbati na simulatoru pa kupiti normalan model nego dati 100+ eura pa se razocarati.
ex pseudonijum: mat

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Nisko budzetni RC avion
« Reply #10 on: June 09, 2009, 11:16:39 PM »
ne vredi ni 1 dinar!materijal je stiropor ito ko da su ga prosili zidovi tanki nema ni 3 mm. motor sa cetkicama regler i prijemnik su iz jednog dela!baterija teska a snagu nikakvu!upravlja se nazovimo ga servom mada ne lici na njega jer je u stvari elektro magnet i nemozes nikada da ga trimujes na potencimetru moze samo levo desno maximlno da ide!model nema podesavanje po visini!mrtav je uvek posrce prema na dole i kad se zabodes samo 1 u patos zavrsio je karijeru!daljinac kaze domet 200 metara moram da se nasmejem jer nma ni 50 sve ti ovo govorim jer sam ga vec isprobao  pre 3 godine bilo je i na forumu price o njemu al kad je dobio ocene 0 sa minusem vise nije bio vredan za pomenuti i u nemackoj ga i nema vise da se nabavi!dobro razmisli jer najeftinije stvari u rc modelarstvu su na kraju i najskuplje!!!pozdrav

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Nisko budzetni RC avion
« Reply #11 on: June 10, 2009, 12:36:56 AM »
Simo, zao mi je sto na ovom forumu pocetnici ne mogu vise da procitaju mnogo korisnih stvari zato sto su se u zadnje vrijeme pojavili "modelari" koji prodaju svakakvo smece i o njemu pisu kao da su u pitanju vrhunski modeli.
Cessna za koju si pitao je od fabrike art-tech, u pitanju je naravno kinez koji ne vrijedi nesto mnogo i nije kvalitetan. Avion je uradjen odlicno, medjutim Enes je u pravu model, koji si ti odabrao ima brushed motor i nema LiPo bateriju. Sve je u pristupu - da li ces odmah da kupis stanicu od 300 eura i model od 200 koji ces da zabodes u livadu i sve bacis ili ces da za pocetak izdvojis najmanji moguci novac da bi vidio u sta ulazis. Naravno, ovdje nas ima dosta i treba cuti svacije misljenje. 95% ljudi ovdje ce ti reci da kupis easy star kao svoj prvi model. Ja licno ne bih nikada, ali mislim da su ljudi u pravu kada to savjetuju jer je on idealan pocetnicki model kod koga ne mozes da slomis elisu. Prelistaj topik o trenaznim elektro modelima, naci ces dosta korisnih stvari koje ce ti pomoci u odluci. Stanica je najbitnija u citavoj prici, ali za pocetak moze i neka jeftina koja ce ti sluziti i za vjezbu na simulatoru. Ja sam uz svoj prvi model Kyosho (Matic je pomenuo) dobio stanicu koja vec 3 godine odlicno sluzi, ali sam avion kao sto on kaze je od loseg tankog stiropora, za razliku od ove cessne koja je uradjena kao tenk.
Kada bih ja sada pocinjao, poceo bih sa necim poput Easy Glider-a.

Offline sima

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Nisko budzetni RC avion
« Reply #12 on: June 10, 2009, 01:45:00 AM »
Hvala na savetima