Author Topic: Home made by Goran N - Katana S30  (Read 39161 times)

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #15 on: July 17, 2010, 02:23:08 PM »




Nosac servoa u krilima je odradjen od spera, a ramenjaca je iz jednog dela od balze debljine 4mm. Useci za rebra u ramenjaci su popunjeni sa delicima koji su i bili na tom mestu pre secenja tako da je ramenjaca ne oslabljena na tim mestima. To se moze videti na sledecoj slici





Plank krila je isto balza od 1mm, rebra 1.5mm a veza sa eleronima su tekstilne srakice 10x15. Poprecna letvica u krilima za vezu sa eleronima je balza 3mm



i sklopljen model...




Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #16 on: July 17, 2010, 02:24:27 PM »


Napravio sam i par uporedjivanja sa Mini Katanom, koja izgleda bas dosta *mini* u odnosu na ovaj










Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #17 on: July 21, 2010, 12:23:29 AM »
Danas sam malo modelario i evo rezultata... Napravio sam otvore na trupu, za ventilaciju, negde oko 3 puta vece povrsine od ulaznih otvora na kapotazu



i postavio magnete na trupu i kabini



toliko su snazni da sam mogao da stavim i samo jedan. Ovako se kabina jedva odvaja od trupa.Takodje sam ulepio i konstrukciju stajnog trapa. Ovako odradjen na proslom modelu pokazao se jako cvrst










Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #18 on: July 21, 2010, 12:37:26 AM »
Posto mi je danas stigla i digitalna vagica, malo sam merio i rezultati su donekle ocekivani. Prilicno sam se iznenadio tezinom krila, koja je bila malo iznad mojih ocekivanja, ali sta je tu je. Model cu presvuci Oralihgt folijom tako da ocekujem masu praznog modela od nekih 550-570g. Presvukao sam krila, ali to nisam slikao, i na vagici 120g.. Ja sam pretpostavljao da ce biti oko 100.Verovatno je razlika u balzi koju sam koristio, jer sam i za plank uzeo tvrdju, a sve je komotno moglo i sa laksom.












Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #19 on: September 06, 2010, 10:39:05 PM »
Model je zavrsen i do sada je imao bar 20-ak letova. Sta reci...leti :big smile Model je ispunio sva moja ocekivanja. Neverovatno je cvrst, lagan...ali ima jednu veliku manu. Nece da sleti. Ne znam kako ostali slecu sa ovakvim modelima, ali ovaj bas mora da se moli. I najmanji povetarac sletanje ucini gotovo nemogucim. Model je malo tezi nego sto sam ja mislio da ce biti. Izgleda da Oralight i nije bas light kao sto ga reklamiraju. Model trenutno tezi nekih 1250g sa baterijom od 2200mah. Trenutno je u njemu malo tezi set up, sa onog prethodnog modela, ali se nadam da ce uskoro Hacker A30 14l da zameni TGY. Tako da  sa novim motorom i ESC-om od 40A, tezina ce biti manja za nekih 80g. Kako ce tada sletati, ne smem ni da zamislim, ali...ocekujem mnogo bolje performanse u vazduhu. Sto se tice servoa, trebali su biti Blue Bird bms 380, medjutim, za njih cekam metalne zupcanike. One fabricke, plasticne, sam tako lepo skrcao u toku ugradnje da ni dan danas ne znam kako. Ubacio hxt900 i oni rade bez ikakvih problema. Sta je sa ovima bilo pojma nemam. U krilima su neki crni servoi, ne znam koji. Dosta jaci, ali i toliko losiji od hxt900. Gotovo da se nikada ne vrate u 0-ti polozaj. Medjutim, model je morao da poleti. I sa takvim servoima se vidi da je ljuta masina. Par puta sam cuo sa strane, dosta je, stani malo, prelomices ga na pola  lol Sta ce biti kada stignu zupcanici, i koliko ce dugo model biti citav videcemo :big smile





Prva stvar koju cu da uradim kada stignu zupcanici je da sklonim ove hornice, posto nisu ni za ... Mozda mogu da posluze na nekom trener modelu, ali za ovako nesto nisu.

Karbonski trap je morao da bude na ovakvom avioncetu. Ovaj se pokazao kao jako elastican i za sada
 posao obavlja savrseno





« Last Edit: September 06, 2010, 11:12:48 PM by grebic »

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #20 on: September 06, 2010, 10:59:43 PM »
ovako izgleda ispod kabine

[/URL]

morace malo da se preradi iza prijemnika i da se doda leziste za servo, posto ce vertikalac definitivno biti pull pull sistem.





bice ovako beo dok ne nadjem vremena za neku lepu color semu. Kod nas ovde ni ne znam gde da isecem na kateru to kako treba, pa sam saranje zbog toga i ostavio za neke bolje dane. Sve u svemu, zadovoljan sam. Zao mi je jedino servoi sto su me izdali, ali polako. Stici  ce i to. Mislim da ovako lagan, cvrst i valjda i dobar model, ne moze da se kupi. Kostao me je kao bar 2 Sebart Katane, koje sam merkao da kupim, ali isto tako mislim da mi je i do sada pruzio bar 2 puta vise zadovoljstva nego te kupovne. Da sada ne mislite da sam totalno poludeo i da hocu da  kazem da sam napravio bolji model od Silvestria, daleko od toga. To nikako. Ali ovaj je MOJ!!! :jaki: :jaki:  I za mene odlican (yay)
Nadam se da ce sledeci biti jos bolji. Pozdrav



Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
  • teramo ga jako
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #21 on: September 07, 2010, 12:16:58 AM »
Svaka cast sa izradu modela ,josh malo pa bi moglo da se kree sa serijom od 10 komada pa na vishe ,kako ste krenuli vidim ja da ce u Cacku biti rc prodavnica samoizgradjenih modela ,Samo napred  i VEDRO

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #22 on: September 07, 2010, 10:33:28 AM »
Sve cestitke za model, prelep i odlicno odradjen. Da traje sto duze i dugo cini zadovoljstvo vlasniku.

Pozdrav

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #23 on: September 07, 2010, 11:16:44 AM »
Havala ljudi. Pa Dejane, to ti i nije losa ideja. Jos da nadjem par Kineza i pokrecemo proizvodnju. Samo ne znam da li bi mogli tako brzo da proizvode modele koliko bi ih brzo ja lupao lol Ne verujem da bi tu sta ostalo za prodaju :mhm

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #24 on: October 02, 2010, 10:28:10 AM »
Super izgleda katana.....a što se tiče blue bird servoa...oni su kod mene završili karijeru...od četiri nova iz Pande....od 6,6g dva su izgorela a dva su se raspala još tokom testiranja na krilima....ja više od njih ne uzimam ništa!!!!!

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #25 on: October 02, 2010, 11:37:55 AM »
Ja sam imao razne. Od hitec do turnigy-a. I mogu da kazem da su ovi bruka. Za druge blue bird serije ne znam. Ali od kako sam zamenio zupcanike, ovi servoi su me odusevili. Izuzetno brzi i na 4.8V. Bez trunke lufta. Rezolucija fenomenalna. Toliko su snazni da su kod mene plasticne zupcanike skrcali cim sam ih stavio na model. Igrao se polugicama, namestao otklone i sva 4 otisla. Sa ovim metalnim sam prezadovoljan

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #26 on: October 02, 2010, 12:20:23 PM »
Ja sam vise puta na forumu hvalio BlueBird servoe koje sam imao na mojoj (sada tudjoj) katani i ponovicu ti servoi su ubedljivo najbolji znaci du :-X e sam im pomerao a oni i dalje brzi kao struja i precizni.
Meni su ti stigli sa modelom iz daleke Australije pa je mozda tu razlika ali sve u svemu apsolutno deluxe servoi.

 ()-()
« Last Edit: October 02, 2010, 12:24:24 PM by IVAN3D »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #27 on: October 02, 2010, 06:17:35 PM »
Slažem se sa vama....čitao sam i ja po forumima da su ok...al ja sam popizdeo...problem je u tome što radiš za sitne pare...izdvojiš nekih 60€,jel ,jel te hvale ih ljudi i dobiješ krš...zamalo sam došao u iskušenje da razbijem nov aviončić...u mom slučaju Mini katana od precizion aerobatic...i deffinitivno prekidam sa malim avionima,na ivici sam da prestanem da se bavim uopšte modelarstvom....katana će na oglas...ne pada mi napamet opet da ulažem u nove servoe za nju.

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #28 on: October 03, 2010, 11:09:26 AM »
@Ivan Da budem iskren, tek kada sam ih video na tvojoj PA Katani MD uzeo sam ih u razmatranje. Jos kada si na skupu u Bg-u rekao da ih koristis par godina i da cepaju kao da su novi, dileme za mene nije bilo. Po meni PA pomera granice u 3D letenju, i ako ih oni preporucuju za svoje modele, mora da vrede. Probao sam i hitec 65mg i verujte da ne mogu da se porede sa ovim koje ja imam u ovom modelu. Na njemu su servoi samo oko 80e, pogledajte u Pandi. Plus 3 baterije koje dajem uz njega, koje su stvarno gotovo nove, nema ni 15 dana kako su mi stigle, plus karbonske polugice, karbonski trap je 15e-20e, stoperi...bez grama lufta na komandnim povrsinama...plus motor, kontroler koji iako je SS radi kao sat i ne bih ga menjao za bolji nikad. Ja kad letim, ne stedim model. Cepam koliko moze. I ovaj kontroler je uvek hladan kao spricer. Plus eksterni ubec na sve to...koliko god skup kontroler da se uzme ubec bih preporucio svima. Sve to kad se sabere model ostaje gotovo za dz. A o kakvom se modelu radi, ne bih da trosim reci

@poseidon Ako niste uzeli MG servoe, a pretpostavljam da niste, moguce je da ste nezadovoljni. I ja sam pop...deo kad sam skrcao plasticne zupcanike na mojim servoima. Ali moja greska. Prilikom montiranja komandnih povrsina na ovakve modele mora se ostaviti malo slobodnog prostora da se otpor sarkica na vecim otklonima svede na minimum. Gotovo da sam siguran da je to uzrok vaseg nezadovoljstva. A sto se tice tog modela, potrudite se jos malo oko njega, mislim da vredi...model je fenomenalan. Ako je od one prve verzije, treba joj malo povecati vertikalac. Imaju problema sa letenjem na noz. Ostalo je sve u stilu PA. Nenadje...ivo! Pozdrav

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #29 on: October 03, 2010, 12:58:28 PM »
Pa moji su ovi...malo me prošo bes od juče:)))) http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8757&Product_Name=BMS-306BB_Micro_Servo_1.1kg_/_.10sec_/_6.6g osposobio sam još jedan da radi...tako da su oni za sada na repu....neću nešto leteti 3D pa su za sada dovoljni....na krila ću staviti dva HXT od 5g.....za sada....pa kad bude nešto viška para naručiću neke bolje servoe...verovatno sa metalnim zupcima i boljem kućištu.