Author Topic: Home made by Goran N - Katana S30  (Read 39168 times)

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #30 on: October 03, 2010, 01:25:10 PM »
Druze, moj ti je savet da se ne igras sa tim servoima od 5g. Ipak je to slabo. Jos ako si jace serove, te blue bird, unistio na modelu, nesto tu definitivno ne stima. Probaj sledece. Nezno, rukom gurni polugicu u polozaju servoa (skini servo sa modela) da napravis otklon i ako osetis pojacan otpor na vecem otklonu, tu je problem. Sad jbga, na tebi je da ocenis da li to moze da izdrzi servo sa samo 1kg/cm. Ja da sam na tvom mestu ja bih te blue bird stavio na elerone, a u rep hxt900. Ali pre toga bih proverio sve kako sam ti rekao. Jer je moguce da si negde stavio previse lepka ili sarkice nisu lepo postavljene, pa ti to stvara problem
« Last Edit: October 03, 2010, 01:28:22 PM by grebic »

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #31 on: April 23, 2011, 12:27:02 PM »
Danas stiglo novo motorce...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

a ovako izgleda u modelu



Uploaded with ImageShack.us

Motorce probano u sobi i...ne znam sta da vam kazem...otima model iz ruke (yay) (yay)
Sa ovim motorcetom i novim kontrolerom i jos nekim izmenama trebalo bi da ukupna tezina bude manja za nekih 100g...E to je nesto!  Sada ovo postaje ljuta masina.
 Mada, zarekao sam se da nema vise divljanja. Samo penzionersko 3d smaranje :big smile :big smile
 (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline aca405

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #32 on: April 23, 2011, 01:24:39 PM »
Lep motor.

Koji ćeš setup koristiti sa tim motorom (elisa, ESC, baterija)?

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #33 on: April 23, 2011, 04:52:05 PM »
Elisa APC 14x7
kontroler Plash 40A ili neki sican
Bat Zippy 2200 25c

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #34 on: April 26, 2011, 10:42:52 AM »
Одлично свака част  (res)
Пуно срече и дуг живот желим.
Надам се да биче више 3D пилота у околини ускоро.
Поздрав
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #35 on: April 26, 2011, 11:14:51 AM »
Hvala Zajo. Bice, bice...siri se zaraza...Polako, ali sigurno. :big smile
Pozdrav

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #36 on: June 17, 2011, 01:55:16 PM »
E danas se komsiluk kod mene konacno obradovao. Sreci nikad kraja. Odavno ih nisam video ovako zadovoljne...  Glavni krivac je- slika govori vise od hiljadu reci



Uploaded with ImageShack.us

Ne znam sta sam ja Bogu zgresio, ovo je ko zna koji servo koji sam sprzio :sljus
Steta na modelu, sreca, pa nije velika, gotovo da je nema



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Trap je zavrsio svoje. Ostalo je sve citavo. Cak se ni trap nije izvalio iz modela. Smem da se kladim da je bio neki ARF da bih ga doneo kuci u vise komada :big smile
Al cudo je to kad sam napravis, pa bude dobro. A kako sam uspeo da prizemljim model sa vertikalcem u punom otklonu, jer je tada otkazao servo, nije mi jasno ni sada.
Sreca pa sam uspeo...Inace bi u komsiluku sad krenulo slavlje :big smile :big smile

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #37 on: August 01, 2011, 02:49:42 PM »
I dosao je poslednji dan ove ptice u vazduhu. Lepo smo se druzili skoro 2 sezone.
Juce, u Trsteniku se skupilo nas nekoliko modelara. Lepo se druzili i leteli. Na poslednjem letu, opet servo i sa, od prilike 30-ak metara model je vertikalno na dole u punoj brzini raspalio o zemjlu. Ovog puta je otisao servo na horizontalcu. Model je pukao samo napred. Naravno da se moze popraviti, ali lakse mi je da ga odradim novog, ako se odlucim za to. Krila netaknuta, pukla samo karbonska cev od udara. Prilicno sam se iznenadio kada sam video kako je model relativno malo ostecen. Sa obzirom na to kako je udar bio jak. Kada sam prilazio mestu pada, ocekivao sam da vidim samo hrpu iveraka. Medjutim, model gotovo citav. Ostecen samo prednji kraj. Nosac motora i firewall smrskani u parcice. Kao kod formule 1 prilikom udesa :jaki: Mislim da sam samog sebe prevazisao sa konstrukcijom ovog modela :big smile



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Sta reci...
« Last Edit: August 01, 2011, 03:24:02 PM by grebic »

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #38 on: August 01, 2011, 09:40:56 PM »
Zaista steta..nadam se da je ostatak elektronike prosao ok?

Nikola | rcfly.in.rs


Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #39 on: August 01, 2011, 10:45:58 PM »
bas steta. prelepo si leteo taj model. ali sa druge strane, ovo ce te naterati da pozuris
sa izradom jedrilice a mozda i nekog veceg akrobatskog modela.

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #40 on: August 01, 2011, 11:58:42 PM »
Model je perfektno odradjen i ima dobre karakteristike,bilo mi je zadovoljstvo gledati let ovog modela ali nije lako posmatrati kako se on obrusava ka zemlji.Znam da ce isti brzo biti odradjen ali ipak treba pogledati i povesti racuna zbog cega se sve ovo stvarno i desava.Decko je izgoreo sila servoe iz cista mira blago receno SPRZIO ih je.Mozda nesto oko prijemnika ili ESC-a nesto ne valja.Ja bih stavio drugi prijemnik ili ESC cisto zbog probe.Samo napred i nadam se novom druzenju i letenju.
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #41 on: August 02, 2011, 12:18:33 AM »
Sve ostalo je netaknuto. Samo je motor otpisan, jer se iskrivilo zvono. Sreca pa je u modelu bio TGY, inace da je Hacker stradao...ne bi bilo ni malo lepo (fiu)
Za neverovati je kako je ostalo sve citavo. Krila su netaknuta, zadnji deo aviona ni najmanju naprslinu nema...a udar je bio bas zestok. Kako je puklo ja sam mislio ostali samo dugmici...
Nema tu nekog posla oko popravke. Citav taj prednji deo je od spera. Treba to samo iseci, sastaviti i nakalemiti na ovo sto je ostalo. Gotovo za dan. Al ce to malo da saceka. Moram da vidim u cemu je problem vise sa tim servoima, motorima i baterijama. Dal sam ja toliko lud pa to nije za mene il ima neka fora. Jer ovako vise ne ide. Do tada ce biti na zemlji.
Sto se tice izrade neke vece ptice, tesko da cu se upustiti u tako nesto, jer se ne isplati nikako. Najlakse je to kupiti i cao zdravo. Ovako relativno mali model je druga stvar. Sa uzivanjem sam ga radio. A leteo je za sve pare. Da mi elektronika konstantno ne pravi probleme nikada mi ne bi trebao bolji model. A mozda je i stvar u meni. Pocinjem da mislim da je letenje sa ovakvim modelima samo sminka dok se ne napravi par snimaka i ne okaci na net. Ovo moje sokocalo je imalo sati i sati naleta. Pa mozda dolazi do ubrzanog zamora materijala  :mhm
Menjao sam i ESC i motor i servoe... Jedino sto nisam menjao je prijemnik, za koji mislim da ne bi trebao da ima nikakve veze sa tim sto se meni desava
« Last Edit: August 02, 2011, 12:26:50 AM by grebic »

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #42 on: August 03, 2011, 11:17:33 AM »
Које сервоје су то сервоје? Тај серво кои си имао не слици уопште невеља за тај модел. Исти такав серво отказао? И ја имам пуно проблема и искуства са сервоје па ако очеш могу да ти препоручим севоје и да ти се ов више недеси а да буде што лакше за џеб.
Баш штета за модел а и што ниси урадио неки видео па да видимо докле си догурао :-\
Ај бар видео је ваздух, то је најбитно (pijemo)
Поздрав.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #43 on: August 03, 2011, 12:53:57 PM »
Na BG skupu sam imao prilike da se uverim kako dobro je model napravljen, a i pilot je za  (res) . Šteta za model, ali kako se vidi na slikama nije problem da se popravi. Alat u ruke i idemo dalje...
Nisam gledao u prethodnim postovima kakav prijemnik koristiš, ali na mađarskom forumu su se žalili da su imali sličnih lomova, padova kad su imali i digitalne i analogne servoe na modelu...

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #44 on: August 03, 2011, 02:18:16 PM »
@Gabor

 Hvala na lepim recima.  Prijemnik je Spektrum Ar7000. Ne bi trebalo da ima problema sa njim. A i uzrok pada je sigurno kvar servoa. Ostao sam bez komande i model se zakucao

@Zajo 

Ako mislis na Hitec i njih sam probao. Do duse samo 65mg. Mozda da narucim 82mg?  Probao sam i ja silne servoe, i ovi Blue bird su mi najduze trajali. I sa njima sam prezadovoljan sto se tice brzine i preciznosti. Ovi su malo predimenzionirani za ovaj model. Al i oni crkavaju. Ako znas za neke neunistive, pomagaj!!! I sta me jos zanima... Koliko sati leta napravis nedeljno sa modelom kojim vezbas? Mislim da je to problem kod mene. I ono sto je najgore. Ove sezone u opste ne letim agresivno ni nista spektakularno, a opet sve crkava. Cak sam i odustao od 3D-a, ne bi li mi to sto duze trajalo. Al neda mi se. Prosle godine sam bas cepao model i kostalo me to lepo...pa sam se opametio :mhm Kupim Hacker-a sa namerom da ga ubacim u model i vise ne mislim bar o motoru. Kad oces...i on se sj..o. Mada mislim da nesto fabricki nije bilo u redu. Osovina se sama izvlaci ma koliko je stezao. Napravi luft i tako mi otkazu lezajevi. Narucim druge. Kod nas naravno extra kvaliteta. 20 evrica 2kom i otkazu drugi-treci dan. Razocarao sam se u te motore kad sam ih otvorio. Odgovorno tvrdim da su TGY bolje napravljeni. Samo su odradjeni od dosta slabijih materijala i sa mekanim osovinama. Na Hacker-u su lezajevi tako sitni da bih bas voleo da vidim inzenjera koji ih je tu postavio. Staviti lezajcic 5x8x2.5 na motor na kome ide elisa od 14 inch-a stvarno je smesno. A da ne bude zabune, elise su mi uvek izbalansirane do perfekcije
« Last Edit: August 03, 2011, 02:48:47 PM by grebic »