Author Topic: Pomoc - pomesane komande u G4  (Read 9087 times)

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Pomoc - pomesane komande u G4
« on: June 25, 2009, 08:18:22 AM »
Da li neko ima ideju kako da sredim komande u G4.5? Elevator i eleroni rade O.K., ali druga rucica nema funkciju gasa i ruddera, zapravo nema nikakvu funkciju. Gas se daje na prekidac za stajni trap, a rudder jos nisam otkrio gde se nalazi. Na emulatoru prepoznaje i jednu i drugu palicu i dodeli im kanale, mada su i gas i rudder na istom (20), ali u simulatoru, na controls mapingu ne reaguje na levu palicu. Stanica je Spektrum DX7 i vezana je na PC preko USB-a.
Procitao sam sve sto je pisano na forumu i uradio setovanja koja sam procitao, ali nista. Ako neko moze da pomogne uradicu setovanja sva ponovo. Pretpostavljam da je problem lako resiv samo sto ja nemam ideju kako, jer nemam iskustva sa simulatorima, a i stanica mi je nova.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #1 on: June 25, 2009, 11:18:59 AM »
Kod mene je setup sledeci, i sve radi savrseno:

X1=0
Y1=4
X2=16
Y2=8

U igrici ne moras da pretumbavas kanala, posto se sve slaze (mislim na levoj palici je gas i ruder, tako je i u igri, a na desnoj eleron i elevator isto kao i u igri).

Emulator je kod mene malo smarao, hocu da kazem kada sam kliknuo da sam prepozna kanale, nisam dobijao ove brojeve, tako da mi ni komande nisu dobro radile.
Rucno stelovanje je dalo ove gore brojeve i sve je radilo savrseno.

Ako ti ovi moji brojevi nisu dobri, na alt+tab setaj izmedju emulatora i igrice, pa menjaj brojeve jedan po jedan dok ne nastelujes kako treba.
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #2 on: June 25, 2009, 11:58:30 AM »
Hvala Marko. Probacu veceras, do tada nisam kod kuce. Ako ne bude radilo, javicu se opet. Ja sam to dosta konfuzno setovao, jer mi bas i nije bilo jasno sve, pa sam instalirao pratece programe iako mislim da i nisu bili potrebni bas svi. U pocetku nije ni prepoznavao stanicu. Prakticno je proradilo posle instalacije PPJoy, ali bez gasa i ruddera. Posle sam dodao i smartpropoplus mada mi nije jasno cemu sluzi, a nije i doneo nikakvu promenu.
Jedino sto mi je cudno je da preoznaje neke prekidace i koristi ih za pogresne komande, a ne prepoznaje levi dzojstik.
Ako imas jos saveta za setovanje, pisi da probam sve odjednom, a ne da kukam svaki cas.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #3 on: June 25, 2009, 01:55:38 PM »
Samo ti treba Emulator, ali pazi, emulator za G4 nece raditi na G4.5.
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #4 on: June 25, 2009, 03:50:47 PM »
Moguce je da mi to i pravi problem. Koji je emulator za G4.5, mislim koje je oznake i da li znas gde da ga skinem ako moj nije dobar?

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #5 on: June 25, 2009, 04:06:03 PM »
Ako ti simulator startuje, znaci emulator ti je dobar.
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #6 on: June 25, 2009, 05:00:10 PM »
Da to je logicno. Sada sam nasao tekst o emulatoru za RF i sve sam procitao i setovanje i errore i koji se sa kim gadja itd. Mislim da je moj emulator verzija 3.3 i da taj pokriva g4.5 i sve ranije. Tekst je dobar i tip koji ga je pisao daje i svoj e-mail da mu se javi svako ko ima problem. Verovatno ima mnogo slobodnog vremena. Hvala tebi na brzim odgovorima. Nadam se da cu resiti problem nekako.

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #7 on: June 26, 2009, 03:01:23 PM »
I pored bezbroj pokusaja nista nisam uradio. Dobio sam rudder ali gas na levom dzojstiku nisam. Sve vreme je na prekidacu za gear up/down. Cim se promeni bilo koji broj za X i Y ose ili buttons sve se pomesa. Cak i ono sto je radilo ispravno se pomesa i prdje na druge komande.
Elem, ako neko ima DX7 stanicu i prikljucen je preko USB, a koristi ovaj simulator, molim ga da mi posalje svoje setovanje pa da probam sta ce da se desi. Ovako, nabadajuci, sve cu da pogubim ponovo. Jedva sam povratio barem elerone i elevator, a slucajno sam dobio i rudder.
Havala unaprd svima koji imaju bilo kakvu konstruktivnu ideju.

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #8 on: June 26, 2009, 04:06:33 PM »
Probaj da Štikliraš i "Try to overcome loading problems". Znači, treba da ti budu štiklirani "Try to overcome loading problems", "Override joystick controls" i "Lock Calibration". Posle toga uradi "Auto-Detect", pa "Launch the game".

Sretno
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #9 on: June 26, 2009, 08:13:23 PM »
probao sam i tu kombinaciju, ali nista.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #10 on: June 26, 2009, 08:17:25 PM »
Probaj ovako:start-control panel-game controlers i podesi stanicu prvo tu.
Vidi da li ti sve komande tu rade, pa ako tu rade onda moraju da rade i u igrici.
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #11 on: June 27, 2009, 03:19:55 AM »
Probao sam sve i jedva sam suspeo da se vratim da imam tri komande na dzojstiku i gas na prekidacu za stajni trap (max i min). Na ctrl pnl u game controles pola stanice vidi a pola ne, tako da je sve u haosu i nemam pojma kako to da sredim. hvala svima na pokusaju da pomognu.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #12 on: June 27, 2009, 05:27:11 PM »
Kupi brale novu stanicu ...
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #13 on: June 28, 2009, 07:58:28 PM »
Da li mozes da nam kazes koji USB kablic imas.
Ja sam ih testirao i jedini koji radi bez problema i detektuje sve kanale je Hitec-ov.Ostali a narocito jedan sive boje sa crvenom ledicom ima poteskoca da detektuje sve kanale.Poseban problem je i podrhtavanje kontrolnih povrsina bez obzira koja stanica je u pitanju.
Jednom smo probali da poteramo PPjoy sa PCM stanicom i tvrdim da je to najbolja varijanta ali je komplikovana.Druga stvar je dodeljivanje kanala funkciji koju radis u setapu simulatora odnosno kontrolera.
Za pocetak reci koji USB imas i reci mi dali su ti svi subtrimovi i trimovi na nuli i da li je mozda neka funkcija na dual rejtu.
Pozdrav!

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #14 on: June 28, 2009, 11:55:01 PM »
USB je Dynam. Uzeo ga preko Adama. Svi trimovi i subtrimovi su na nuli. Koliko vidim nista nije na dual rate. Hvala Dule na zelji da pomognes.
Za Marka: jeftinije je da kupim originalni simulator sa sve stanicom, nego novu stanicu, a, navodno, ova je odlicna.