Author Topic: Pomoc - pomesane komande u G4  (Read 9086 times)

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #15 on: June 29, 2009, 12:07:11 AM »
Da li uopste imas cetiri funkcije bilo koje ,kada udjes u setup?
Ako imas ,samo ih dodeli.Ako nemas onda moras da odes u setup emulatora,on sluzi da detektuje funkcije(kanale) i svaku po na osob ,emulator mora da detektuje.
Mislim da izlaze slicice koju palicu da pomeras u detekciji.

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #16 on: June 29, 2009, 01:10:34 AM »
E bas si brz na odgovoru. Imam na emulatoru sva 4 dzojstika i svima se dodele kanali kod self testa, ali za x2 i y2 se dodeli isti (20). Kada idem na calib. onda se vidi da sa radom ruddera ide gas u suprotnu stranu. Rucica za ruder uopste ne radi kad ukljucis stanicu da se vidi sa strane. Promenim broj (npr. 16) i tada isto ne radi, ali rade neki dugmici, pa onda gas stavim na dugme i imas max i min. Malopre sam prvi put uspeo da ga stavim na 3 pos sw. pa barem imas min. sredinu i max od gasa sto je najbolja varijanta do sada.
Inace, USB je bas kako si ga opisao, siv (providan) sa lediodicama koje trepcu). Izgleda da sam ubo bas onaj koji pravi probleme, barem za ovu stanicu.

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #17 on: June 29, 2009, 09:39:13 PM »
Ja nisam pametan sta bi moglo biti.
Ja bih resetovao stanicu na default .Vidi da nemas neki mix ukljucen.Pa ponovi detekciju u emulatoru ali pazljivo stik po stik ,da ne zakacis drugu funkciju.
U suprotnom probaj drugi USB.
Pozdrav!

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #18 on: June 29, 2009, 09:50:57 PM »
Da li si dobio trener kabl uz stanicu? Spektrum koristi mono audio prikljucak, pa u slucaju da imas trener kabl, prikljucis jednu stranu u audio karticu (line in) drugu u stanicu. Posle toga pogledaj ovo http://www.smartpropoplus.com/BlueAndGrey/StpGen_Frame.asp 

kabl mozes i sam da napravis, samo ti trebaju dva prikljucka i lemilica :)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #19 on: June 30, 2009, 12:21:55 AM »
A koji si kontroler odabrao? kada startujes simulator meni CONTROLLER pa zatim SELECT CONTROLLER  pa InterLink.

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #20 on: July 02, 2009, 01:08:56 PM »
nisam dobio trener kabl uz stanicu. Da li se kabl pravi lako? Da li je to obican kabl sa dve zice i povezan na mono bananu?
Od controlsa sam izabrao jedino ponudjeni G2 ili tako nesto. Nisam trenutno u Bgd pa ne mogu da vidim tacno sta pise.
Ja mislim da je problem u kablu kojim vezujem stanicu za comp. Ocigledno ne mogu svi kablovi da vide sve kanale.

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #21 on: July 02, 2009, 01:31:03 PM »

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #22 on: July 02, 2009, 11:08:04 PM »
Kupi brale novu stanicu ...

Баш лепо, Марко, што дајеш овако корисне и оригиналне савете.

Стеване, ја користим комбинацију с аудио каблићем и PPJoy i SmartPropo програмчићима. То ради добро кад га једном нарихташ. Иначе може да буде приличан матрикс да се натера да проради. Ипак, проверено ради на Г3, Г4 и Г4.5. Станица је DX7 (није било потребе да купујем другу...).

Нисам никад пробао са USB каблом, али ево ти сугестије које, мислим, важе за обе варијанте.

Изабери било који модел авиона на станици (не хели) и како је фабрички сетовано то одговара.

Кад отвориш емулатор користи Ауто детект функцију. Докле год добијаш исти број на два или више канала није добро. Код мене детектује следеће канале: 20, 0, 24 и 4.

Ако решиш да пробаш са аудио улазом, да знаш да ја користим обичан стерео кабл са мушким стерео конекторима од 3.5 мм. Вероватно да је боље користити исти такав али моно. Мени је био при руци стерео и опет ради (што и није неко чудо с обзиром на "анатомију" самог конектора).

Ако испратиш упутства са нета око одрађивања читаве ствари не би требало да буде проблема...

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc - pomesane komande u G4
« Reply #23 on: July 04, 2009, 02:43:26 PM »
Hvala n3mke i mephisto. Trenutno sam na odmoru van bgd., ali cim dodjem kuci probacu da napravim kabl i da idem preko audio kartice. mislim da je to ono sto je najbitnije da probam da vidim da li mi kabl koji imam pravi problem. Javicu rezultate