Author Topic: Help...  (Read 6306 times)

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Help...
« on: July 07, 2009, 12:38:21 PM »
Dobio sam od ortaka USB fligt simulator controler marke PROTECH,ali on je zagubio cd koji ide uz kontolu tako da mi je prktično neupotrebljiv. E sad skino sam neki trial verziju Real flight koju sam leteo punih 5min...tolko je dozvoljeno,i on je prepoznao moj kotroler,skinuo sam i PhoenixRC neku varijantu od 600mb ali traži da priključim neki originalni kotroler???? Ima li neko rešenje,il neko od vas ima varijantu koja radi...želim da kupim početnički model za početak,al oped želim amlo da vežbam na simulatoru i steknem osećaj,letim ja godinama razne simulacije i bavim se maketarstvom,al želim da se oprobam i u ovome...POZDRAV
« Last Edit: July 07, 2009, 01:09:26 PM by SABURO »

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Help...
« Reply #1 on: July 07, 2009, 01:14:52 PM »
Pozdrav i dobrodosao na forum.

Nesto mi nije jasno, kazes izgubio si kabal, a uspeo je simulator da ti prepozna kontroler? Mozda neki dzojstik?

Elem, kabal mozes da kupis zasebno, pogledaj podforum za kupovinu i prodaju mozda nesto nadjes ( korisit se pretragom ili rucno ). A ako nema imas u madjarskoj da narucis sa par sajtova hobby opreme preko Adama:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=1287.0

ovde imas i spisak radnji.

Npr.
http://www.rcmodell.com/shop/advanced_search_result.php?osCsid=21r52cai3fp3t9u8mvq1cfrm21&keywords=simulator&osCsid=21r52cai3fp3t9u8mvq1cfrm21&x=0&y=0

Simulatore sve mozes da skines sa neta, a moja preporuka je RealFlight G4.5. Inace o svim ostalim je pisano u ovom delu podforuma

pozdrav
Nikola
Nikola | rcfly.in.rs


Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Help...
« Reply #2 on: July 07, 2009, 02:11:16 PM »
Ne,ne izgubio je ortak cd koji ide uz kotroler,kabl je na kotroleru...to je četvorokanalna varijanta.

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Help...
« Reply #3 on: July 07, 2009, 02:14:36 PM »
Jel ima neko link za RealFlight G4.5,koji radi?

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Help...
« Reply #4 on: July 07, 2009, 02:30:35 PM »
Evo našao sam neki link...trebao bi da radi 
« Last Edit: July 07, 2009, 07:04:08 PM by SABURO »

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Help...
« Reply #5 on: July 07, 2009, 03:50:46 PM »
evo fotke kotrolera...

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Help...
« Reply #6 on: July 07, 2009, 04:34:51 PM »
OK, ja sam lose procitao.
 ;namig

Ma samo skini taj simulator i instaliraj ga, ima sve da ti radi, naravno uz malo zezanja dok sve to ne podesis. U sustini slican kontroler E sky imam i ja i mnogo je dobra stvar za trenazu i kisne dane bez letenja na livadi!!!

U sustini ono sto treba da znas je sledece. RealFlight G4 simulator po defaultu ima 4 instalacina cd-a. Na njih postoji 6 Expansionih pack-ova i 4-5 addona. Expansion pack 6 je nedavno izasao i za njega jos uvek ne postoji tabletica...Znaci za sada ih skini sve ali instaliraj bez 6-ce. Mada i ova 4 osnovna cd-a mogu ti  pruziti maksimalno zadovoljstvo i uzivanje. S druge strane na oficijelnom sajtu simulatora imas za free da svuces dodatak za verziju 4.5 i ona je negde oko 1GB.

Za ovu simulaciju je potrebna dobra masina i graficka karta. Maksimalana podesavanja nisam uspeo da izvucem iz nje jer mi je komp preslab, a osecam da izgleda fantasticno sa svim detaljima. Nadam se da sam pomogao koliko toliko.

poz


Nikola | rcfly.in.rs


Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Help...
« Reply #7 on: July 07, 2009, 04:50:48 PM »
Imam ok mašinu...kad Flight Simulator X tera na 60fps..trebalo bi i ovo da radi.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Help...
« Reply #8 on: July 07, 2009, 04:55:55 PM »
Imam ok mašinu...kad Flight Simulator X tera na 60fps..trebalo bi i ovo da radi.

 2eaa 2eaa

Uf ...ima da radi u full-u!!!

Nikola | rcfly.in.rs


Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Help...
« Reply #10 on: August 05, 2009, 09:43:26 AM »
Posle dva meseca vožnje REAL FLIGT G4.5 odjednom mi kompijuter a samim tim i simulator više ne prepoznaje kontroler ni na jednom usb priključku...preinstalirao sam ponovo simulator i to više puta,pa i ceo sistem al opet ista priča....jel imao neko sličan problem il je meni ovaj usb trenažer otišao u večna lovišta...hvala unapred  (res)

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Help...
« Reply #11 on: August 05, 2009, 05:41:18 PM »
Eh, tako je moj kabl otisao u "vecna lovista". Sam od sebe, samo je prestao da se prepoznaje, a LED je priguseno svetlela . . .
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Help...
« Reply #12 on: August 05, 2009, 08:02:19 PM »
Ako dongl na kabliću ne trepće ko sojka na jugovinu, isključi pa ponovo uključi kablić u PC. Zna da pomogne.
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Help...
« Reply #13 on: August 05, 2009, 10:24:17 PM »
Ne vredi crvena lapica treperi kako i treba,ali kotrolera nigde u kompu,pokušo sam sve što sam pročitao na ovom forumu...ostalo je da pokušam na nekom drugom kompu da instaliram simulator i probam kontroler. oo))