Author Topic: F3A i IMAC  (Read 41692 times)

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: F3A i IMAC
« Reply #30 on: September 27, 2009, 12:56:36 PM »
 Ako smem da kazem, a da me ne shavtis pogresno niti kao atak na kucni budzet, C-arf of Integral je jedina prava stvar. To je sledeca generacija mog IMPACT-a. Krila i repovi su identicni a trup je malo "budzastiji", kako bi ti povecao otpor i omogucio da manevre koje radis "nizbrdo", radis bez nagomilavanja brzine.
 Covek koji mi je prodao Impact-a mi je nudio i elektro setup, vrlo povoljno. Mislim da je sa dve baterije sve trebalo da kosta oko 300e.

 Sve u svemu Impact mozes da vidis kod mene.
Pozdrav, zelim vam lepo letenje danas

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: F3A i IMAC
« Reply #31 on: September 27, 2009, 09:42:46 PM »
Coko,
izasla je jos novija verzija CARF za F3A, zove se Valiant F3A. Leteo ga je Jason Shulman u Portugalu i primenjeno je jako puno novih tehnologija na modelu: http://www.carf-models.com/public_carf/pages/shop/productModel.html?root=product&proId=2098&linkId=@6@2098&title=Valiant%20F3A Inace Integral je trenutno na popustu i kosta 990E dok je Valiant oko 1.700E. Sebastiano je pred sam Portugal izbacio Wind S Pro isto od kompozita i kosta 1.200-1500E u zavistnosti od seme bojenja http://www.sebart.it/F3A.html . Jos jedan zanimljiv model je Spark od Krill-a http://www.krill-model.com/eu/en/index.php?id=kits&model=105, cjena isto sitnica 1736E.

Apsolutno mi je jasno da ce da "boli", no imam nekih modela i za prodaju pa ce se nekako nakupiti u toku naredne godine.

poz
« Last Edit: September 27, 2009, 09:52:51 PM by magic »
Veljko

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: F3A i IMAC
« Reply #32 on: October 02, 2009, 03:20:53 PM »
I mene puno zanima akrobatsko takmicenje i mislim da imam sa cime takmiciti.Problem je u tome da stvarno neznam citati one semice i kad bi vezbao mogao bi nopako nauciti.Ako postoi nacin i mogucnost da se nekako objasni kako da citam semice.
Inace osecam da moram da po0cnem sa nesto konkretnie jer vec se smaram u fun fly,postaje dosadno te.osecam da vrtim u mesto i ne pokusavam nista novo-ne ucim.
Inace slazem se da netreba ogranicenje u f3i ili IMAK model a treba ogranisenje da to bude akrobatski natprevar.
Pozdrav.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: F3A i IMAC
« Reply #33 on: October 12, 2009, 11:06:08 PM »
Evo jednog izuztnog linka. Neki tamo Jason Shulman (ne znate ko je Jason Shulman a volite F3A  mmmm?) je postavio kako je on sastavljao Integral od CARF-a. Ima jako puno za citanje, citavih 37 strana posto je opisan model i kroz eksplataciju. Izuzetno poucno po puno pitanja.

http://www.rcuniverse.com/forum/m_5004679/tm.htm

poz

Veljko

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: F3A i IMAC
« Reply #34 on: October 13, 2009, 12:56:39 AM »
Znate li zasto Jason mnogo bolje leti od 2007-me?

Dobio je par saveta od ovog strucnjaka...

http://imgcash6.imageshack.us/img119/9690/slikazaforum.jpg

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: F3A i IMAC
« Reply #35 on: October 13, 2009, 02:44:14 AM »
Aaaa, pa sada je sve jasno :sljus!
Mirče Mirče, vraže jedan vragolasti (har)!
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: F3A i IMAC
« Reply #36 on: October 13, 2009, 08:41:55 AM »
Dobro ljudi, sada je stvarno vec dosta. Ko je sada opet pored naseg druga Jasona?
Dokle vise to zaludjivanje? Taman smo razotkrili jednog "vidi sliku" a sada jos jedan.

Dakle ko je tajanstvena osoba?

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: F3A i IMAC
« Reply #37 on: October 13, 2009, 03:21:00 PM »
Misho,

ja mislim da znam koje taj...

Osoba na slici je jedan nevidjeni stručnjak, modelar velikog renomea koji je ostavio dubok i neizbrisiv trag, kako u našem, tako i u svetskom RC modelarstvu....

Slušajući savete gore navedene persone, mnogim renomiranim RC pilotima, stvari su se, prosto, razbistrile...
Sve im je postalo kristalno jasno....
Ukazao im je na mnogobrojne greške koje su do tada pravili u svom ne znanju...
Razgovarajući sa njim konačno su shvatili i krenuli pravim putem...
On im je bio kao svetlo na kraju duuuugačkog tunela...

Pokazaću vam to kroz par primera...

Uticaj na Jasona Shulmana se video odmah na prvom takmičenju na kojem je ikona srpskog modelarstva dala "malom Jasonu" par saveta. Od tada je Jasonova karijera krenula samo uzlaznom putanjom što dokazuju i sledeće slike:





Jason je deo znanja vremenom preneo i na svog brata, koji je potom takodje krenuo da osvaja pehare...





Videvši da će biti "gusto" sa Jasonom, 2007-me za pomoć se obratio i sam Kike Somenzini...



Rezultati "ćaskanja" mogli su se videti već dogodine kad je Kike počeo leteti 3D figure...
Kako su došli do lekcije "Huverovanje" mogu vam napisati u nekom narednom tekstu...



Sve u svemu, te 2008-me Somenzini se opet "muvao", oko ovog vrsnog poznavoaca modelarskih nauka, ne bi li se "ogrebao" za još koji savet i ne bi li naučio impute za još koju figuru...



I sam Nik Ziroli se nije stideo da pita kako su postavljane one silne nitne na Thunderboltu, čak se i ponudio da da jednog Hellcat-a da bi konačno i on imao tako lep model...



Ne smemo zaboraviti ni Mike Selbia i njegovu ekipu koja je tek posle pravih saveta, stručnjaka sa ovih prostora, našla put do pehara...



Neke stvari dotični je morao Mike-u da objasni u "4 oka"...






A, šta reći za Greg Hahn-a...



On je bio najbolji od sve dece... Pomno je slušao, prosto upijao svaku reč koja je izašla iz usta gurua modelarstava...





Naravno, to nije moglo proći bez rezultata tako da je tri godine za redom osvajao trofeje. Ove godine čak pobednički....



A Frank Tiano?
Veliko iskustvo stečeno organizovanjem, sad već legendarnih, "Memorijala Josipa Marolda starijeg", u mnogome je pomoglo i Franku da podigne nivo i rejting svog takmičenja. Cake koje je čuo doprineli su da Top Gun, posle "Memorijala...", postane jedno od najboljih svetskih takmičenja...




Svoju neizmernu zahvalnost Frank je pokazao  i prema Maji supruzi osobe koju ovde spominjemo, kojoj je na uvo šapnuo:
"Dogodine mi donesite još onih Vaših finih sitnih kolača. Bolje u životu nisam jeo, a baš sam jeo svašta... Samo nemojte da moja žena sazna jer mi je doktor zbog holesterola zabranio da jedem slatko..."


Frank je posle išao od šatora do šatora, pričajući svima šta je sve interesantno saznao i naučio...

No, bilo je i nakih koji nisu slušali pa, su tako i prošli... Njihova imena nećemo spominjati, ali tu su slike koje sve govore...





I Mr. Top Gun nije prošao bez saveta koji su mu bili šapnuti na uvce...

U trenutku kad je ovo slikano Mr. Top Gun veli:
"Sad mi ovo kažeš, što mi to ne reče ranije da ih oderem još više..."

PJ Ash-u je savetovano da je bolje da se drži svojih pljeskavica...


Mislim da je dijalog išao ovako:
"Slušaj PJ dobro ti letiš ali,varjača ti bolje stoji..."

Američko novinarstvo je takodje imalo "vajde" od poseta ovog prosvetitelja...

Na prvoj slici ga vidimo nakon datog intervjua časopisu "The Ledger" koji je pola strane posvetio modelarstvu i deo pasusa ovom velikanu srpskog modelarstva...









Druga slika pokazuje kako novinar čuvenog "Fly RC Magazin"-a, pita za savet šta da rade i kako da pospeše prodaju svog izdanja...



Jednom rečju velike implikacije persone koja se pojavljuje na svim slikama pokazuju da svetsko modelarstvo, na globalnom nivou, ne bi bilo tamo gde jeste da on nije "umešao svoje prstiće"...

Nadam se Misho da ti je sada "jasno" ko je taj...


« Last Edit: October 13, 2009, 03:48:08 PM by mirce »

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: F3A i IMAC
« Reply #38 on: October 13, 2009, 04:53:24 PM »
AAAAAAAAAA taaaaaaaaj je taj.
Pa sve si ovo lepo napisao, ali si mogao da stavis i ko je tebe svemu tome naucio.
Nigde nisi pomenuo svog velikog Guru-a i zastitnika "vidi sliku", ljubi ga majka u Oko.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: F3A i IMAC
« Reply #39 on: October 14, 2009, 01:07:17 AM »
Veliki Mag od kojeg sam učio definitivno nije onaj na koga misliš...

To je čovek čije su reči i dela ostavila neizbrisiv trag i zlatnim su slovima utkana u srpsko modelarstvo...
Takvog majka više ne radja...
To je ponos i dika srpskog RC-a...
Čovek koji je iznedrio, uveo, naučio mnoge kako se prave i lete modeli...

To je legenda sa samo četiri slova u svom imenu...
Ta reč se izgovara sa strahopoštovanjem...
Ta reč je: COKA

COKA, COKA, COKA, COKA....

To je kralj, car, lav i tigar našeg hobija...
Da je više takvih bilo u istoriji ovog hobija danas bi i jetova bilo u Srbiji...

Ali, ja imam viziju da će On biti prvi koji će i to kupiti i doneti u naše krajeve da i mi ostali vidimo šta je progres...
Da se i nama ostalima otvore novi horizonti...
Da i mi progledamo...

I zato zapamtite to ime...

COKA, COKA, COKA, COKA...

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: F3A i IMAC
« Reply #40 on: October 14, 2009, 01:24:00 AM »
   6e

 :rock
i da se vratimo na temu topic-a, koga zanimaju akrobacije i njihova znacenja u programima, neka klikne ispod na link:

http://www.iac19.org/images/2005_FAICatalog.pdf

poz
« Last Edit: October 14, 2009, 01:55:00 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: F3A i IMAC
« Reply #41 on: November 02, 2009, 10:22:21 PM »
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: F3A i IMAC
« Reply #42 on: November 30, 2009, 09:51:51 PM »
U zadnje vreme dosta pratim sta se dogadja sa Sebartovim takmicarskim jednokrilcem za F3A Wind S Pro 2m. Pa napokon se pojavilo jos malo fotki i detalja. Isto tako neki ljudi su ga vec i dobili i ocekuju se prvi letovi od strane obicnih korisnika. Utisci sa sklapanja su da je model maksimalno optimizovan za elektro pogon i koristi sve prednosti i mogucnosti koje on pruza. Model ima neuobicajeno tanka krila i izgleda da je izrada vrhunska  :)aplauz!

Evo malo linkova sa slikama i link ka RC Universu, uzivajte:

http://www.sebart.it/img-F3A/Wind%20S-PRO/Wind-S-PRO-foto.html

http://www.sebart.it/img-F3A/Wind%20S-PRO/Wind-S-PRO-details.html

http://www.rcuniverse.com/forum/m_9277256/anchors_9291355/mpage_1/key_/anchor/tm.htm#9291355

poz
Veljko

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: F3A i IMAC
« Reply #43 on: December 01, 2009, 11:39:37 AM »
Kada model stiže u Beograd?

Mirče

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: F3A i IMAC
« Reply #44 on: December 01, 2009, 01:19:43 PM »
Kada model stiže u Beograd?

Mirče

Vidim da sam pogresno shvacen  (nene), nisam pazario model (jos uvek) vec samo razmisljam (intenzivno) koji i kakav F3A od 2 metra bih uzeo. Za sada se 2 modela tu motaju, doticni i Integral od CARF-a. No, nigde mi se ne zuri, svakako nece poleteti pre kraja naredne sezone.

Imam utisak da sam poceo da pravim velike korake kada je letenje u pitanju ali isto tako nemam nameru da preskacem stepenice. Kao sto sam vec vise puta rekao svaka preskocena stepenica boli, a sto covek ide vislje to vise BOLI  (zid).

Pre jednog ovakvog modela ima doooooosta da se leti sa Angelom, stici ce u medjuvremenu i Miss Wind 50-dvokrilac (za koji srecom imam skoro pa celu opremu) i bio bi red da posle godinu dana i H9 Extra od 2m poleti. Ja volim da mi se modeli malo kisele na polici, tako su jelda, bili duze citavi   :hehe!

Ja sam najiskreniji u svojoj nameri da organizujem druzenje/takmicenje na F3A/IMAC temu na prolece zasebno i na jesen uz BG Skup (ako se naravno i ostali sloze sa tim!).

poz
Veljko