Author Topic: sebart miss wind s50  (Read 17198 times)

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
sebart miss wind s50
« on: November 01, 2009, 10:28:51 PM »
uskoro nova igracka stize u suboticu (yay)   

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: sebart miss wind s50
« Reply #1 on: November 01, 2009, 11:34:24 PM »
Lepo, lepo svaka cast! Bio je i na mom radaru ali me dvokrilci zbog kompleksnijeg montiranja na livadi jos uvek odbijaju.

Drago mi je da vidim sve veci broj pravih F3A modela u koje i ovaj model definitivno spada!

Koji servoi ce u krila?

Nek je sa srecom,

poz
Veljko

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: sebart miss wind s50
« Reply #2 on: November 02, 2009, 09:07:28 AM »
jos nemam pojma! najverovatnije scorpion motor , hobby wing platinum controler , i mozda hitec hs 65mg u krila . i futaba digitalci na dubinu i pravac

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: sebart miss wind s50
« Reply #3 on: November 02, 2009, 09:46:45 PM »
 :)aplauz  :)aplauz  :)aplauz  :jaki:  :jaki:  :jaki:  (res)

BRAVO !!!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: sebart miss wind s50
« Reply #4 on: November 12, 2009, 01:06:02 PM »
Dvokrilci su dosta retki na forum i ovo je bas super,daje svezinu.Edvam cekam impresie kako ce ovo cudo da leti.Reci mi za elerone,idu dva ili cetiri servoje?
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: sebart miss wind s50
« Reply #5 on: November 12, 2009, 01:18:30 PM »
uskoro nova igracka stize u suboticu (yay) 

Odlican izbor Adame!
 (res)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: sebart miss wind s50
« Reply #6 on: November 12, 2009, 02:30:30 PM »
izgleda da ima problem oko izporuke, nazalost nisu imali na stanju plavo crveni i zbog toga sam stopirao kupovinu,inace cetri servoa ide u krila

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: sebart miss wind s50
« Reply #7 on: November 16, 2009, 09:20:06 PM »
Od kako ga je adam okacio na forum opet ga je i moj radar uhvatio u svoj snop i cini mi se da smo blizu lock-a  :sljus! Ovaj hobi je bolest, ovo je strasno ali je zato i lepo  :mhm. Moram da priznam da video koji je okacio adam kako se kace gornja krila me je pokolebao oko dvokrilaca.

Impresija o modelu na netu nema puno, ali su sve jako dobre. Cak me je jedan podatak sokirao, naime na F3A takmicenju Holandije nacionalni sampion se odlucio da leti ovaj model umesto svog CARF Inegrala  (:sok:), i naravno pobedio.

E sad evo malo informacija sa oficijelnog sajta: http://www.sebart.it/50E-class.html ; uputstvo u foto prici: http://www.sebart.it/download/Assembly-Miss-Wind-S-50E.zip



I malo sa rcuniversa: http://www.rcuniverse.com/forum/m_8633615/mpage_1/key_/tm.htm

E sad, izgleda da su otvori za servoe bas mali i da oni koji idealno pasuju su vrlo skupi Graupner DS 281: http://www.der-schweighofer.at/artikel/38999/servo_graupner_ds_281_digital ali uz malo sirenje otvora staju i hs 65 http://www.der-schweighofer.at/artikel/60388/servo_hitec_hs_65_hb

Meni je ostao setup sa Oxalisa: Hacker A50 12S i Hacker 70A kontroler koji na 6S i 14x8 isto odlicno pasuje.

Dok sam ovo kucao mislim da je radar uspeo da napravi lock, fire and away ...

Jos samo da smislim gde ce na moju "aviozip" policu!

poz
« Last Edit: November 16, 2009, 09:22:29 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: sebart miss wind s50
« Reply #8 on: November 18, 2009, 10:06:33 PM »
Odluka definitivno donesena! Porucio sam model u Svaji, stize njima tek polovinom Decembra  oo)). Izgleda je krenula jagma za ovim modelom u svetu jer ga nigde nema, posto su impresije o modelu vise nego pozitivne  (<--)

E pa Adame bice nas dvojica  ()-() !

poz
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: sebart miss wind s50
« Reply #9 on: February 10, 2010, 12:05:12 AM »
E pa model je napokon stigao! Bogme, potrajalo 3 meseca cekanje, ali isplatilo se!

Sutra cu ga malo islikati i detaljno opisati moj predvidjeni setup.

Samo sto sam stigao kuci sa puta sa kojeg sam doneo jos neke lepe stavari, ali o tome u posebnim topicima koji slede jer o tim modelima jos nije nista do sada pisano. Naravno sve je na struju  :)aplauz.

poz
Veljko

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: sebart miss wind s50
« Reply #10 on: February 10, 2010, 12:57:47 AM »
 :)aplauz (:sok:) (res) (pijemo) (<--)
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: sebart miss wind s50
« Reply #11 on: February 10, 2010, 01:14:46 AM »
 :)aplauz  (res)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: sebart miss wind s50
« Reply #12 on: February 11, 2010, 12:04:21 AM »
E evo malo u foto prici kako to sve izgleda kada se otvori kutija i sta u model ide od opreme:

Seba sada sa ponosom istice da su njegovi modeli presvuceni Oracoverom. Puno ljudi se zalilo ranije na kvalitet folije, to sada vise nije slucaj



E kada otvorimo kutiju, u njoj naravno trup, horizontalac, vertikalac i sva ostala "sitnurija" potrebna za sklapanje modela. Cek, cek a gde su krila  ???



Pa naravno krila su ispod svega toga, jer su u jednom komadu. Ali gle,  :)aplauz dosla su vec sa zastitom koja ce se i posle koristiti. Lep detalj, nema sta!



A kada ih otpakujemo, joj lepote, stvarno vrhunski uradjena i tanka, tanka, duplo tanja nego na Angel-u



Trup nema klasican kapotaz koji se skida, on je vec zalepljen, i samo ima otvor gde se stavlja baterija. Svi otvori za hladjenje vec uradjeni!





Od opreme ide:
Hacker A50-12S, kontroler Hacker 70A SB, 5S baterija 4.900mAh 20C i 16x10 Turnigy light electric elisa. Ovo bi trebalo da bude vise nego dovoljno za vrh performanse



Prijemnik Spektrum 7 kanala kako bi svaki servo bio na svom kanalu i bez upotrebe Y kabla. Servoi su HGD-202HB u krilima i HGD-650HB u repu. U krilima su mali od 11,5mm i 1,5kg, a u repu standardne velicine od 6,5kg. Ja sam vrlo, vrlo zadovoljan InoLab servoima



Posto je livada na 13. Maju malo neravnija idu veci tockovi i kapice. Isto tako ne svidja mi se resenje za zadnji tockic koji je dosao uz model pa sam uzeo Sullivan



Kvalitet trapa je znacajno bolji nego pre godinu dana tako da nema potrebe za nekim karbonskim. Mozda samo jos padne neki karbonski spiner i to je sve.

Naravno, sa ovakvim vremenom napolju nece skoro poleteti, ali u narednih 45 dana pripremicu za prvi let jos 3 skroz nova modela!

poz
« Last Edit: February 11, 2010, 12:07:16 AM by magic »
Veljko

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: sebart miss wind s50
« Reply #13 on: February 11, 2010, 12:23:42 AM »
Sada vidim i opravdavam cenu ovog modela, jer je prosto neverovatno da neko dobija i presvlake uz default ARF paket + na celu pricu sto je dvokrilac...Zaista impresivno.
Jos jedna stvar koja je interesantna i koju ne bi trebalo da izostavis prilikom fotkanja buducih slika je vertikalno kormilo...necu da kazem zasto, ostavicu da slika kaze umesto mene...
 ;namig
kolika je ocekivana tezina modela spremnog za let?
Nikola | rcfly.in.rs


Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: sebart miss wind s50
« Reply #14 on: February 11, 2010, 09:48:09 AM »
Jos tri modela!?

Crni Magik, pa sta ce biti sa tobom kad te zena dohvati... (Ima da budes razapet na krst, pazi sta ti govorim....)

I gde ces sve te modele da drzis?

PS. Nema sta, lep model kao i angel 50 kog smo vec videli u akciji.

Pozdrav,
Petar