Author Topic: sebart miss wind s50  (Read 17244 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: sebart miss wind s50
« Reply #15 on: February 11, 2010, 10:10:24 AM »
Mnoooooogo lepo...

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: sebart miss wind s50
« Reply #16 on: May 24, 2010, 11:39:03 PM »
Model je sastavljen, skoro sve spremno sem mene  :-\ ...

Cekam da se malo sezona zahukta, da se skine ova rdja sa prstiju, u medjuvremenu ...



poz
« Last Edit: May 24, 2010, 11:58:20 PM by magic »
Veljko

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: sebart miss wind s50
« Reply #17 on: May 30, 2010, 08:19:41 PM »
Nema šta..lepota nebeska (<--)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: sebart miss wind s50
« Reply #18 on: October 02, 2010, 03:15:54 PM »
 (:sok:)  (yay)

Strpicu se dok se magic ne vrati s aerodroma.. Odo da sabijem jedno   (:beer:) da dodjem K sebi
Nikola | rcfly.in.rs


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: sebart miss wind s50
« Reply #19 on: October 02, 2010, 08:39:24 PM »
E pa da se pohvalim model je danas poleteo i moram da priznam da sam posle prvog leta dobrih sat vremena bio šokran, doslovce bez preterivanja. Ranije kada bih pisao o nekom modelu posle prvog leta, uvek bi me svaki moj sledeci model ostavljao bez daha ali je ovo danas bilo stvarno nesto drugacije i nedozivljeno! Moram da priznam da sam imao i dosta srece do sada po pitanju odabira modela, Acromaster i Element su sigurno medju najbolja 3 modela u svojoj kategoriji na svetu i uz dobar set up mogu puno da daju. Definitivno sam jako puno toga naucio sa njima.

No da se vratimo na Ms Wind 50. Citajuci svetske forume nisam nasao ni jedan post u kome bi neko rekao da je MsWind50 los model ili da je ocekivao vise, naprotiv svi su tvrdili da je to sigurno najbolji model koji su oni ikada probalai u toj velicini i kategoriji! Ali dvokrilci su me oduvek odbijali zbog svoje kompleksnosti montiranja na livadi tako da ovaj model nisam uzimao u obzir. Onda je Adam okacio cuveni video kako se model lako montira i moram da priznam da sam tada odlucio da probam pa kako bude. Motor i kontroler su vec bili tu, cak i 2 servoa sa Angela dok sam u krila stavio nesto sto drugi nisu stavljali i naravno nisam se pokajao, InoLab su jos uvek moji omiljeni servoi  :mhm, puno muzike za relativno malo para. Model je prakticno bio spreman na prolece, Dr. Lazo je kao i uvek odradio fenomenalan posao kod sklapanja, hvala Lazo! Nazalost vremenski uslovi i moja zauzetost poslom ove godine ucinili su da saceka ovu jesen za svoje prvo poletanje, ali vredelo je!

Stigao sam danas na aerodrom prvi i vrlo brzo sklopio model, nista duze nije trajalo nego sklapanje klasicnog modela i stvarno je sve fenomenalno osmisljeno. E onda sam hteo da dotegnem elisu i uvideo da nesto struze  (:sok:), sva sreca bilo je krajnje jednostavno resiti problem jer je samo prop adapter kacio srafove koji drze motor na firewall-u. Malo smirgle i turpijice i problem je bio resen. Drustvo se polako okupilo, tacno negde oko podne, i doslo je vreme za prvi let. Vetar nije bio jak, oko 3-4m/s ali pod 90 stepeni na pistu  :(, ne bas idealno ali moze se i tako. Model je stavljen na male otklone po uputstvu i moram da priznam da sam se brinuo kako ce model reagovati na tako malim otklonima ali sam ipak odlucio da ostane tako jer me do sada uputstva od sebart-a nisu izneverila. 3/4 gas, palica na sebe, blaga korekcija vertikalcem i ........... ovo nije kao po sinama ovo je kao da nevidljiva ruka stalno drzi model "). Stoji stvarno samo tamo gde ga piloti postavi. Cudno iskustvo, ovako nesto jos nisam probao, trazi malo privikavanja. Model definitivno leti sporije nego neki monokrilac tipa Angel i jako je tesko prepricati dok se ne proba. E pa upravo zbog svega toga sam zamolio Nikolu da upravo on napravi sledeci let. Sta da vam kazem, spori rolovi i mnoge figure iz naprednog programa sa modelom koji leti prvi put i koji jos nije ni utrimovan,  (res). No ostavicu da on sam prenese svoje utiske. Ja sam napravio posle jos 2 leta i ovaj model trazi malo drugaciji pristup letenju ali je neverovatno zahvalan jednom kad coveku udje u ruku. Nikoli se to desilo odmah, meni ce pak trebati malo vise  ;) ...

Kako da sumiram  ???. Pa najlakse je reci da kada se setim Nikolinog leta od danas to je jako zalicilo na ono sto smo videli u Austriji na takmicenju. Sa ovim modelom covek moze bez problema da nauci puno toga i da se takmici! Mogu samo da pretpostavim kako onda leti moderan 2x2 F3A, mada sam siguran da ce i to biti jos jedan veliki  (:sok:) kada mi se desi. No polako, proci ce jos vremena do toga. Ono sto je u planu za ovu godinu je da jos poleti i Wind 110 i verujem da ce to biti dosta slicno iskustvo ovome samo sto mislim da ce biti jos bolji po vetru. Videcemo kada poleti, ja cu naravno probati da prenesem utiske.

Sada sledi detaljno trimovanje komandi i programiranje stanice. Kao sto sam vec ranije rekao uspeo sam da nateram JR 9303 da radi sa 4 nezavisna elerona i da imam sve potrebne i predvidjene mikseve po uputstvu! Okacicu drugom prilikom detaljno uputstvo kako sam to uradio.

Ceracemo se nas dvoje jos jaaako puno ...

poz
« Last Edit: October 02, 2010, 09:39:44 PM by magic »
Veljko

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: sebart miss wind s50
« Reply #20 on: October 02, 2010, 09:36:48 PM »
Ne znam sta da napisem!!!  :o
Iskreno nesto najbolje sto sam leteo do sada..Valjda je to zbog vise faktora, a jedan i najvazniji, DVOKRILAC JE TO!  :big smile
Da, neverovatno koliki diapazon brzina poseduje i na koliko maloj brzini moze stabilno i precizno da leti..sve akrobacije koje sam izveo prilikom prvog leta su samo dokaz moje niotkud izazvane povezanosti s ovim avionom..Ovo je samo doprinelo da jos vise zavolim F3A letenje, za koje tvrdim da je jedna od najlepsih disciplina u RC-u. Razlog ce te sami pronaci ako pokusate da neke od akrobacija iz naprednog F3A programa pokusate da izvedete (makar na simulatoru)..Verujte mi Sex za mozak..Avion je za cistu 10 makar iz mog dosadasnjeg iskustva, a kako tek leti Ms Wind 2x2, e to tek ne mogu da zamislim kad me je ovo "malo" cudo oborilo s nogu..
Slike cu postaviti sutra jer me nesto zeza PS..
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: sebart miss wind s50
« Reply #21 on: October 02, 2010, 09:38:19 PM »
Mislim, nemo' da se ljutite, ali što jes - jes.  :mhm

Evo malkice od današnje atmosvere na 13.maju, na slikovit način:










Mislim, bilo je zaebalo vek!
I, onda je doš'o Gile...

 (pijemo)
« Last Edit: October 02, 2010, 09:47:08 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: sebart miss wind s50
« Reply #22 on: October 02, 2010, 10:37:25 PM »
Da malo ukradem temu i u mom jatu uskoro jedan Sebart ali Katana S 140 benzinac sa motorom od 45 cc ! Ove sedmice idem u Zg po nju posto mi je danas stigla iz Zadra u ZG !



Moja je zelena sa CRRC 45i motorom


« Last Edit: October 02, 2010, 10:57:26 PM by darko »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: sebart miss wind s50
« Reply #23 on: October 03, 2010, 01:18:08 AM »
E, pa Magic da te dobro i dugo služi...
Drago mi je da si toliko zadovoljan. Model vać "na oko" izgleda mnogo lepo, a ako tako i leti, kako pišete, baš ćeš se nauživati...

Pozdrav i Novog Sada

Mirče

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: sebart miss wind s50
« Reply #24 on: October 03, 2010, 01:39:09 AM »
moje cestitke na uspesnom prvencu. veoma lep i interesantan model.
u zadnjem broj RCME casopisa je izasao test ovog modela pa evo pdf fajla ako nekoga interesuje.

http://rapidshare.com/files/422769787/mw_clanak_iz_rcme.pdf

(zbog velcine fajla nisam mogao da okacim direktno pdf na forum, tako da ga muzete skinuti sa rapidshare-a)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: sebart miss wind s50
« Reply #25 on: October 04, 2010, 02:55:46 PM »
I fotke..











Jako lepa sprava za intro u F3A... 


i moj snimak leta al` zamalo..



 (pijemo)
« Last Edit: October 04, 2010, 03:00:49 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: sebart miss wind s50
« Reply #26 on: October 08, 2010, 08:05:57 PM »
Upravo dopunjavam baterije od proslonedeljnog letenja (pripremam se za sutra  :big smile) i to je tu izmedju 2.200 i 2.500mAh za nekih 6 minuta letenja. Letenje jeste bilo dosta opusteno ali ove baterije bez problema mogu da teram do 4.000mAh. Znaci bez problema ima struje za 8 minuta nekog programa.

poz
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: sebart miss wind s50
« Reply #27 on: October 17, 2010, 08:10:30 PM »
Napravljeno danas jos 5 letova (4 ja i jedan saburo) i moram da priznam da kada je vetar do jedno 3m/s to je neverovatan osecaj koji ovaj model pruza. Malo sam danas vezbao hammerhead i da budem iskren ne vidim kako bi to inace moglo bolje da se izvede od onoga kako sam ga ja danas izvodio. Moze drugacije, to je sigurno, ali bi i ovo moje verovatno dobilo maksimalan broj poena na nekom medjunarodnom takmicenju. Isto tako spori lupinzi, prava milina! Naravno potrebno je malo privikavanja kao i za svaki drugi model ali ovaj kada covek jednom provali on onda iskljucivo radi ono sto mu se zada. Jako lepo osecaj!

Isto tako moze da se leti sa mnogo manje gasa neko sto sam pravio prve letove jer je i na malim brzinama neverovatno poslusan. Danas sam bez problema lete skor sve sa 50-60% i dodavao do 75% u vertilkalama. Sa ovim modelom covek moze definitivno da ozbljno krene da vezba neki program, narocito po mirnom vremenu. Kada malo zaduva bice tu Wind 110, a za neko takmicenje, e o tom po tom  ;)!

poz
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: sebart miss wind s50
« Reply #28 on: October 22, 2010, 10:28:44 PM »
Sprema se za sutra pa sam dopunjavao baterije. 4 koje sam ja leteo skoro sve dopunjene identicno ~2600mAh posle 6 minuta letenja. Nikola koji je lete 7 minuta i leteo brze sa modelom nego sto on to trazi (samo je stvar privikavanja u pitanju) je bogami potrosio 3.900mAh. No, siguran sam da navikavanjem da model radi sve i na malom gasu bez problema je to 8 minuta programskog letenja a da se ne potrosi vise od 4000mAh, znaci idealno.

poz
Veljko

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: sebart miss wind s50
« Reply #29 on: October 23, 2010, 10:23:19 AM »
Cestitam Veljko na modelu ali ovo kad kazes,citiram,bogami potrosio 3.900mAh, je isto kao kad bi reko neko al sam dobro rucao dve boce infuzije  :_D :hehe
Da je sreca da si rekao,potrosio sam litar goriva  :)aplauz..Sala naravno  ()-() .model ti je prelep al steta sto nije nitro  (yay) (yay) (yay)

pozdrav od Sase
« Last Edit: October 23, 2010, 10:25:52 AM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK