Author Topic: sebart miss wind s50  (Read 17115 times)

Offline dule-le

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 68
Re: sebart miss wind s50
« Reply #30 on: December 01, 2010, 10:15:59 PM »
Lep model,svaka cast za izbor.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: sebart miss wind s50
« Reply #31 on: March 18, 2011, 11:24:38 PM »
U predstojecoj sezoni odlucio sam da dosta vremena posvetim trimovanju modela i generalno shvatanju te problematike. Samim tim uvideo sam i koliko su bitni servoi u F3A prici pa sam malo odlucio da poradim i na tu temu. Stoga ce Miss Wind dobiti nove servoe u repu i umesto InoLab HGD 650HB doci ce Futaba S9551. E sad neko moze da se zapita sto menjam InoLab kada sam ih do sada na sva usta hvalio. Pa odgovor je relativno jednostavan, nije da InoLab ne valjaju, naprotiv, cak za ono koliko kostaju u HK 18$ su fenomenalni ali pored fenomenalne brzine i preciznosti cini mi se da im fali ona fina rezolucija koja se kod F3A tipa letenja u repu da primetiti. Naravno sve ima svoju (ne malu) cenu, Futaba S9551 kosta 90Eur komad na akciji!

Karakteristika od S9551:
dimenzije: 40,5x21x25.4 mm
masa: 26 g
4.8 V: 7,9 kg / 0.1 Sek/45°
6.0 V: 9,8 kg / 0,085 Sek/45°



Ako ste obratili paznju servo je standardnih dimenzija ali malo plici. Na slici prvi sleva je standardni servo cisto poredjenja radi. Konkretno u Miss Wind za rep to nije potrebno ali sutra na nekom modelu bi mi mogli zatrebati upravo takvi! Inace ovakvi servoi jako dugo traju tako da treba razmisljati i o tome pri kupovini ovako skupe opreme.

poz
« Last Edit: March 19, 2011, 12:45:29 AM by magic »
Veljko

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: sebart miss wind s50
« Reply #32 on: March 20, 2011, 12:23:01 AM »
a joj...pun pogodak! Jedva cekam prve letove i utiske...

 (res)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: sebart miss wind s50
« Reply #33 on: March 03, 2013, 05:01:02 PM »
Dugo nisam nista pisao o ovom modelu sa kojim sam danas otvorio sezonu. U prvom letu je bilo malo vetra dok je u drugom bilo skoro potpuno mirno. Kada nema vetra ovaj model se neverovatno precizno ponasa, kao veliki F3A, pravo uzivanje. Svaki put kada ga stavim na noz odusevim se kako se ponasa, napraviti loop iz noza je neverovatno jednostavno sa ovim modelom ...

Planirane su i neke izmene na modelu za ovu sezonu. Umesto Hackera A50-12S (492kV) uci ce A50-14S (425kV) i umesto 15x10 bice stavljena 16x12. Novi kombo ce biti prilagodjeniji F3A nacinu letenja, em ce se motor manje zagrevati i bice manje opterecen dok ce rezerva snage na krstarecoj brzini cak malo i da poraste. Nijanse ali bitne kada spoljna temperatura predje 35C.

Servoi u repu nisu Futaba S9551 jer bi oni ipak bili previse (cenovno) za ovaj model tako da sam stavio Futaba 3152. Zelja je da promenim i polugice i hornice na servoima, da stavim ball linkove, ne samo estetike radi vec i radi poboljsanja aerodinamike krila jer su ove koje sad imam ogromne za ovaj model.

Moram da priznam da mi (napokon) neke stvari oko trimovanja modela i otklona postaju jasnije tako da sada mogu da pocnem da ga priligodjavam nekom mom stilu letenja.

poz
« Last Edit: March 03, 2013, 07:27:31 PM by magic »
Veljko