Author Topic: DA20 Katana od Diamond Craft  (Read 35125 times)

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #15 on: December 06, 2009, 10:17:18 PM »
posle male pauze nastavljamo sa radovima ,maleih poteshkoca oko izlivanja rolnice za cev ali i to je uspelo,mislo sam da ce su namuciti ali kako me je usralo dobro je ,ni sam nisam verovao da ce mi uspeti iz prve ,to znaci da sam dobar majstor :sljus,samo slike da pripremi i idemo dalje sa pricom koja je zapoceta

ukratko opis rada pa posle slike
za izradu rolnice na fi 16,1mm odradjeno je sledecim postupkom ,
uzet fini laminat ili stakleno tkanje 163g fino pleteno,dimenzije 250mmx230mm i papir za pecenje kolacica poshto je jako mastan i ne prima smolu na sebi ,on sluzi kao odvajac ili izolator izmedju cevi i odlivka ,
kako sam radio ,redosled
zalepio laminat krep trakom za ravnu povrshinu a ispor platna 80g papir ,tako zalepljeno platno na papir namazao smolom u finom nanosu i ostavio da se sasuzi jedno pola sata ,NAPOMENA <smola otvoreno vreme rada 1h,naravno epoxy> prilikom susenja potrebno je obratiti paznju na stezanje ili zeliranje laminata ,kada je pocela ta faza uzeo sam mastan papiric dimenzije 250 x 55 koliki je obim cevi fi16 i fino poceo da motam rolnicu ,tako umotana rolnica umotao sam je u papir za ubris ili papir za brisanje ruku u rolni ,on sluzi da izvuce visak smole sa rolnice ,
ukupno susenje i kompletna priprema svega ovoga je 4 sata stim sto na sat ipo od pocetka rada kontrolisati stezanje smole i blago rotiranje rolnice oko cevi ,kako bi bio siguran da se slucajno smola nije zalepila na cev
mozda nekome nije bash jasno o ovom postupku ali iz slicica se moze lepo uvideti sta sam radio i kako to izgleda 

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #16 on: December 07, 2009, 12:51:03 AM »
i najzad slike u celoj toj prici

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #17 on: December 07, 2009, 12:55:54 AM »
i......

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #18 on: December 18, 2009, 06:56:16 PM »
jedna mala skica kako izgleda stajni trap na kome nema komandi i radi po princimu na vucnu snagu i malo dodavanja kormila pravca

Offline Stanko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #19 on: December 19, 2009, 11:28:20 PM »
Daj neke konkretne slike Dejane..postavi slike trupa..

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #20 on: January 11, 2010, 05:12:53 PM »
shta me snadje ne mogu da verujem ,da moj zapoceti proekat ne mogu da nastavim sa radom ,u guzvi sam sa vremenom i nemam ni malo slobodnog vremena za rad ,ja se izvinjavam ali u skorije vreme cekam dalji nastavak ,a kada ce to biti videcu od posla koji radim , bas steta

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #21 on: March 22, 2010, 05:29:15 PM »
Topik se moze obrisati nema potrebe da postavljam slike i moje radove, prestajem da se bavim modelarstvom ,pozdrav dejan ts

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #22 on: March 22, 2010, 07:36:03 PM »
Oh!  (plz)
Sta se desilo Dejane, jeli sve u redu?

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #23 on: March 22, 2010, 10:21:36 PM »
Dejane, nemoj tako lako da odustajes, ipak je ovo samo hobi i razonoda u slobodno vreme koju svaki pojedinac treba da ima, a ti si u ovom hobiju jedan od najboljih modelara na nasim prostorima, sto se da zakljuciti iz prilozenih slika i tekstova. Svaki tvoj build thread citam sa zadovoljstvom, a verujem i drugi...
 (<--)
« Last Edit: March 22, 2010, 11:27:19 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #24 on: March 22, 2010, 11:22:41 PM »
Kada pukne film, projektor treba isključiti da se ohladi. ....  (spava)  .....  (spava)  .....treba zalepiti film i stvari kad tad mogu da  idu dalje.
Iako nisam komentarisao tvoje lepe radove, to su drugi učinili najpozitivnije i mesto mene. Nadam se da si se šalio.  ;namig

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #25 on: March 23, 2010, 12:10:58 PM »
 Zarine, druze

 Znam te skoro 20 godina.
Bavili smo se modelarstvom kada je to bilo kao da danas pokusavas u samogradnji da napravis space shutle.
 Ti si uvek bio u hendikepu male sredine, gde je bilo mnogo teze naci srodne duse.
 Sa osmehom zadovoljstva sam citao tvoje postove, jer su pravi modelarski, sa mnogo razmisljanja i truda.
 To je pravo modelarstvo...
 Molim te, ohladi malo, pa nastavi.  Pravi modelari ne mogu ziveti bez modelarstva.
 Problemi, blagostanja...sve to dodje i prodje, a kroz zivot ostane protkano to da smo se lepo druzili i provodili praveci i pustajuci modele.
 Ali to sve vec znas i sam.
 Ne racuna se koliko puta padnes, vec koliko se brzo ponovo dignes.
 

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #26 on: March 23, 2010, 12:26:51 PM »
Dejane,

Kako Coka u postu iznad rece, bar 20 godina modelarimo zajedno, nema potrebe da sve to bacis u vetar.
Oladi, napravi pauzu, uzmi godisnji od modelarstva, pa se prihvati posla kad budes imao volje, zelje i vremena.
Na silu ne ide.
Razmotri i svoje zelje i mogucnosti i okolnosti u kojima radis modele, promeni pristup, promeni vid modelarstva, promene su nuzne i korisne.

Eto, naterao si me da izadjem iz ilegale, u koju se ponovo vracam, ali samo virtuelno, modelarstvo i dalje funkcionise, koga zanima , zna gde ce me naci.

Ne daj se, i izvestavaj nas o razvoju situacije,
Pozdrav,
Tvoj modelarski drugar,
NM



Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #27 on: March 25, 2010, 09:28:01 PM »
U pravu ste drugari ,moram se malo oladiti od svih ovih teshkih zahvata u kratko vreme shto me je snashlo ,imao sam velike usponne i brze padove pa se nadam da ce i ovo tako brzo proci ,kriza je neverovatna kad hocu neshto da sklopim i znam kako ali me muci vreme i onda bi shta bi od neceg dobrog zamisheljnog ono ne moze da ispadne nishta ,zato cu sad na neko vreme da oladim i rasteretim kako bih se mogao posle ponovo navratiti na zapoceto ,
kao shto si rekao coko ovde je jako teshko biti sam  u ovom hobiju ,kad su dvojica ili dvoje to je drugacije ,imaju uticaj jedan na drugog i to nekako napreduje ,ali kod mene je sve kontra ,sam sam i nemam sa kim da pricam i da razglabam pa cak i pomognem oko necega ,neki put zamrem u svemu tome ,ali eto oladicu se i krenuti dalje u akciju
do tada pozdrav

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #28 on: October 30, 2013, 11:28:47 PM »
Pa dokle se bre vise ladis covece.... :_D preladices se  :hehe ogrni nesto  :sljus  mmmm
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: DA20 Katana od Diamond Craft
« Reply #29 on: November 14, 2013, 12:39:37 AM »
posto je proslo podosta dugo vremena za ovaj model, evo nesto sam kad kad radio kad kad slikao ,setio sam se da imam nesto u telefonu i resio da postavim

naravno ,opet sajt adresa

https://plus.google.com/photos/100149195282270936948/albums/5945889862090816337



to je to do daljnjeg