Author Topic: Više od četiri kanala?  (Read 4417 times)

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Više od četiri kanala?
« on: December 10, 2009, 01:48:16 PM »
Da li je neko uspeo da preko USB kablića potera više od 4 kanala (horizontalac, vertikalac, eleroni i gas) na bilo kom simulatoru?

Naime, iz mog iskustva sa jednim USB kablićem i 5 kanalnom stanicom, nikako nisam uspeo da se peti kanal (retrakti) prenese u simulator.
Reko da pitam da li možda ima nekih kablića koji omogućavaju sve kanale stanice u recimo RealFlight-u?


Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Više od četiri kanala?
« Reply #1 on: December 10, 2009, 02:30:38 PM »
Nisam uspeo da ih aktiviram, pokusavao sam to je istina sa starijom vezijom RF G3.
Ova nova verzija ima i novi emulator, koji ima shortcut na tastaturi:ctrl+g to je uvlacenje izvlacenje tockova i ctrl+f flapsovi ili smoke, u zavisnosti od aviona.
Ali postoji jos jedan vazniji prekidac, a to je dual rate ili rezimi leta za helikoper (normal, acro i autorotation) a on moze da se pomera samo kada se udje u podesavanje stanice u igrici.
Zbog toga, da ne big svaki put ulazio i podesavao, dual rate mi je uvek na high, a helikopteri su uvek u acro modu.
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Više od četiri kanala?
« Reply #2 on: December 10, 2009, 02:46:43 PM »
Da li je neko uspeo da preko USB kablića potera više od 4 kanala (horizontalac, vertikalac, eleroni i gas) na bilo kom simulatoru?

Naime, iz mog iskustva sa jednim USB kablićem i 5 kanalnom stanicom, nikako nisam uspeo da se peti kanal (retrakti) prenese u simulator.
Reko da pitam da li možda ima nekih kablića koji omogućavaju sve kanale stanice u recimo RealFlight-u?



Rade mi svi kanala i prekidaci sa ovim http://www.der-schweighofer.at/artikel/58490/flugsimulator_usb_simulatur_interface_multiplex kablicem. Da ne buni sto je Multiplex, to je samo nastavak koji se vidi na slici. Ja ga teram na JR 9 u Aerofly.

poz
« Last Edit: December 10, 2009, 02:49:17 PM by magic »
Veljko

Offline bane

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
    • Premier Сasual Dating - Real Women
Re: Više od četiri kanala?
« Reply #3 on: December 10, 2009, 03:09:03 PM »
ja imam isti kablic i svi kanali rade ok

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Više od četiri kanala?
« Reply #4 on: December 10, 2009, 03:57:09 PM »
Super!

Da nema možda neko na prodaju baš ovaj kablić?
Molim na PM da ne zagađujemo topic.

Offline banga

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
    • Modelari Sl. Brod-a
Re: Više od četiri kanala?
« Reply #5 on: January 26, 2010, 02:16:40 AM »
hm koliko je meni poznato da u relflight nerade svi kanli ako ides preko emu

dali s tim kablom i stanicom letis u rf g4 ili 4.5 i dali ti rade flapsovi

Dali netko leti preko emulatora a da ima vise od 4 kanala da ne koristi kombinaciju s tipkovnice
« Last Edit: January 26, 2010, 02:18:25 AM by banga »
Samo je nebo granica

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Više od četiri kanala?
« Reply #6 on: January 27, 2010, 09:51:22 AM »
hm koliko je meni poznato da u relflight nerade svi kanli ako ides preko emu

dali s tim kablom i stanicom letis u rf g4 ili 4.5 i dali ti rade flapsovi

Dali netko leti preko emulatora a da ima vise od 4 kanala da ne koristi kombinaciju s tipkovnice

Mogu da potvrdim da u Realflight 4.5 i Emu sa tim Multiplex USB kablom i Spektrum DX7 rade sve (ili skoro sve) funkcije koje RF 4.5 podržava:
- gear up/down ili smoke on/off,  u zavisnosti od izabranog modela
- Flaps up/down 
- Dual rates on/off

Problem sa podešavanjem EMU-a je što treba pogoditi brojeve kanala koji se biraju u onim drop-down listama ispod glavna četiri kanala.
Jedino što nisam uspeo da napravim je trimovanje flapsova niti 3 pozicije flapsova kako mi se čini da rade kod originalnog kontrolera. Mogu samo da budu up ili down.

Ako neko želi da proba, poslaću na PM tačno koji kanal u EMU treba da se podesi za koju funkciju. Napominjem da ovo sve važi za taj Multiplex USB kabel i DX7. Na primer na DX5e i nekom no-name USB kablu koji sam ranije koristio, čak i za osnovne kontrole su bili drugačije podešeni kanali u EMU.