Author Topic: F1E Jedrilica  (Read 26597 times)

Offline Ziv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: F1E Jedrilica
« Reply #15 on: September 03, 2008, 03:03:01 PM »
Boco,

na zalost slobodnoleteci modeli su u izumiranju. Ja sam rado odlazio da gledam njihova takmicenja, mada se time nisam bavio u Kanadi. Nema vise prostora gde da se leti. Za letenje jedrilica u Torontu postoje dva kluba, jedan na severu i drugi na jugo-zapadu ali od moje kuce je to voznja od 75 km. u jednom pravcu. Od kako zimu provodim na Floridi, nisam vise clan tih klubova. Sada iskljucivo letim male elektricne avione koje mogu da letim u parku ili skolskom dvoristu.

Ja sam stariji od tebe, u julu sam napunio 65 godina a RC-em se bavim od 1980 godine. Sada imam jednog "ucenika" koji je leteo slobodnoletece modele vise od 30 godina, ali je presao na RC zbog nedostatka terena i odgovarajucih takmicenja. On je stariji od mene i bio je profesor. Sada uglavnom prepravlja svoje slobodnoletece modele na elektricne. Oni naravno lete fantasticno jer su veoma lagani i stabilni, izvrsno za RC pocetnika.

Ja sam dugo bio pretplacen na AERO-MODELLER (Engleski magazin) jer je to bio odlicni izvor informacija za mene da imam veoma laku i jaku konstrukciju za elektricne avione. Jos uvek rado prelistavam te casopise i koristim planove u punoj velicini koji su oni davali u magazinu.

Pozdrav Zivko.

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: F1E Jedrilica
« Reply #16 on: September 03, 2008, 08:49:32 PM »
Nazalost free flight je u izumiranju i u Srbiji. Nema podmlatka, njih uglavnom kao i moju decu interesuju kompjuteri, pa ni sraf ne znaju da zasrafe. Sto se tice terena, ("srecom") u Srbiji ima dosta neobradjenih polja i livada. Pored Beograda je Lisiciji Jarak sportski aerodrom koji nam je malo knap za letenje. Ali zato imamo livadu kod sela Aradac kod Zrenjanina. Velicine je 2x4 km i okolo su obradjena polja. Tu mozemo da letimo i po jacem vetru  od 6m/sec.  Ima jos jedna lepa livada u Vojci kod Stare Pazove i jedna lepa livada kod Sombora.
Sto se tice magnetih jedrilica Zlatibor je najidealnije mesto u Evropi. Svi stranci koji su dosli ove godine na Luxor cup, bili su opcinjeni lepotom Zlatibora i nepreglednim livadama i terenima.
Evo i jedne lepe slike sa Zlatibora

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: F1E Jedrilica
« Reply #17 on: September 03, 2008, 09:44:08 PM »
Vau, ovo izgleda kao da je kompjuterski generisano . . .
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: F1E Jedrilica
« Reply #18 on: September 03, 2008, 10:53:43 PM »
Da neverujes slikano je aparatom pocetkom juna na Zlatiboru. Slike smo dobili od svetskog prvaka Alaina Roux-a iz Francuske koji je sa Nikonom pravio odlicne slike. A evo jos nekoliko.





Inace ovaj dedica na srednjoj slici je Pjer Srazbur i ima 70 godina i jos se takmici.



« Last Edit: September 03, 2008, 10:57:00 PM by boca55 »

Offline Ziv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: F1E Jedrilica
« Reply #19 on: September 04, 2008, 07:50:18 PM »
Hvala Boco,

fotografije su fantasticne. Na Zlatiboru sam bio pre mnogo, mnogo godina ali bih voleo da mi se opet pruzi prilika da budem tamo.

Pozdrav Zivko.

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: F1E Jedrilica
« Reply #20 on: September 05, 2008, 08:39:20 AM »
Sledece godine na Zlatiboru ce se odrzati 2 takmicenja F1E za svetski kup: "Luxor cup" u organizaciji AK Aerolux i  "Kup Free Flyer" u organizaciji mog kluba AK Free flyer. Jedno ce biti u junu a drugo u septembru.
Ko bude mogao neka tada dodje da gleda i uziva. Kanada je daleko, ali ako se potrefi neki dolazak u Srbiju, Zivko izvoli.

Offline Ziv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: F1E Jedrilica
« Reply #21 on: September 05, 2008, 02:06:14 PM »
Boco,

tvoj poziv me je zainteresovao. Sestra me odavno ubedjuje da odemo u septembru sledece godine u bivsu Jugoslaviju. Dolaze nam rodjaci iz Australije da posete rodni kraj njihovog oca (Boku Kotorsku). Oni nikada nisu bili u Evropi. Ja nisam dolazio vec 11 godina, tako da je mozda vreme za novu posetu. Sestra ima stan u Zemunu tako da mogu duze da ostanem ako zelim. U koje vreme je takmicenje na Zlatiboru?

Pozdrav Zivko.

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: F1E Jedrilica
« Reply #22 on: September 05, 2008, 10:29:02 PM »
Datum jos nije tacno odredjen. Mislim da ce to biti druga polovina septembra. Gledamo da uklopimo nase takmicenje sa medjunarodnim kalendarom da se ne preklope takmicenja. Bice mi drago da dodjes i uzivas na Zlatiboru. Odlicna hrana, odlican smestaj, odlican vazduh - sve dobro.
Krajem oktobra ce se znati tacan datum i on ulazi u medjunarodni kalendar za sledecu godinu. Mi cemo biti u kontaktu, tako da cu moci da ti rezervisem i smestaj.
 

Offline Ziv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: F1E Jedrilica
« Reply #23 on: September 06, 2008, 08:31:23 PM »
Hvala Boco!

gledacu da ne propustim priliku da uzivam na Zlatiboru. Za dobru hranu mnogo ne marim jer sam sklon gojenju i svasta radim da omrsavim ali odlican vazduh i smestaj mi svakako odgovaraju.

Pozdrav Zivko.

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: F1E Jedrilica
« Reply #24 on: September 06, 2008, 09:19:31 PM »
Zivko sto se tice kilaze isti je slucaj sa mnom, ali kako normalan covek da odoli dobrom rostilju.
Danas sam u kafani "Srbija" iza Lipovacke sume narucio jednu porciju mesanog mesa. Ovo sam morao da slikam - VRH BRATE.

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: F1E Jedrilica
« Reply #25 on: September 06, 2008, 11:42:44 PM »
AUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.....

I TATA BI SINE!!! :P

Ja se bas nesto i ne jedim za kilazu, samo istem da ne umrem gladan.
« Last Edit: September 06, 2008, 11:44:46 PM by kole »
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline Ziv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: F1E Jedrilica
« Reply #26 on: September 07, 2008, 05:47:08 PM »
Boco,

samo gledajuci u pun primamljivi tanjir, osetio sam da se gojim. Stvarno tome ne mogu da odolim, a kako bi i Kole rado tako nesto probao, mozda ga mozemo ubediti da zajedno samnom krene sledece godine na Zlatibor.

Pozdrav Zivko.

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: F1E Jedrilica
« Reply #27 on: September 07, 2008, 06:13:16 PM »
Bas bi voleo da se vidimo, Ja placam rucak.

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: F1E Jedrilica
« Reply #28 on: September 07, 2008, 08:30:25 PM »
Bio sam onomad na Zlatiboru kao dete. Mislim da se mesto ili eria zvala Partizanske Vode, bese predivno. Tada sam se bavio topografijom i ventrao sam se po onim planinama. Ima terena za padinsko jedrenje da crknes a da pri tome nema setaca kao kod nas ovde, i da ne misllis u cije dvoriste ces da sletis.

Moj se otac tada pretezno bavio izedanjem jagnjetine u restoranu Palisada.

Secam se toga vrlo lepo, pa ko velim ...
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: F1E Jedrilica
« Reply #29 on: September 08, 2008, 12:55:06 AM »
Boco, pa ti stvarno nemas srca! Jos jedna ovakva slika, i ima da se zalim FAI-u! Bruka!
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!