Author Topic: Problem sa simulator adapterom za cabl???  (Read 3112 times)

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Problem sa simulator adapterom za cabl???
« on: February 23, 2010, 10:02:25 AM »
Kupio sam nedavno simulator cabl sa 3 adaptera nadajuci se da ce jedan koji je jako slican Sanwinom ulazu direktno u stanici (pasovati)...Ali tada nastaje problem kada sam video da ni jedan od ponudjenih adaptera ne ulazi.To je inace petopolni ulaz, jedina razlika izmedju adaptera sto je stigao sa kablom i prikljuckom na stanicu je to sto na orginal adapteru zadnje nozice stoje po 180 stepeni
to jest u sredini a u prikljucku stanice su malo vise pomaknuti na gore i samim tim nemoze da se ubode (prikljuci).Pa sam u nasao neke seme na netu kako napraviti adapter za Sanwa VG6000,otisao u radnju
gde prodaju te prikljucke i razne ostale elektronicarske proizvode, i nasao prikljucak koji odgovara i ulazi u stanicu.Uzeo sam adapter koji ce mi ikada najmanje trebati i isekao ga na pola,
i prikljucio to sve lepo na USB i probao sve kombinacije u ulazu na stanici.Kada ono od jedamput proradilo  (yay) ,pomislih napokon uspelo je kada ono ja da  natrimujem
stanicu i podesim sve ostalo i odjedamput se ugasi mis i tastatura 6e kao da su iskljuceni,sto znaci da sve sto e u USB-u izgubi funkciju a stanica i dalje radi u USB prikljucku dok su mis i tastatura mrtvi.
Cuo sam razna misljenja i savete da stanica pusti napon iz baterije i iskljuci USB???Pa bih vas zamolio za bilo kakve savete zasto se gasi USB,da li postoji neka sema za spajanje spanjanje adaptera (SANWA VG6000),
ili bilo kakvi ostali saveti i preporuke.Svi saveti ce pomoci...


Unapred zahvalan
Stefan


Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: Problem sa simulator adapterom za cabl???
« Reply #1 on: February 23, 2010, 10:10:37 AM »
Ovako stoje ulazne rupe za nozice u mojoj stanici...Ali tu gde pise Ground na toj rupi u stanici nema spojene nikakve zice od pozadi samo su na (1,2,3,4,5) nema nista ni na 6...  mmmm   http://pitlab.pl/fms/vanguard.gif