Author Topic: 27% Extra 260 Hangar 9  (Read 30548 times)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #30 on: August 22, 2010, 02:42:40 PM »
hvala saburo. (to sam procitao ali me je interesovalo da se nesto nije promenilo od marta do sada).



Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #31 on: August 22, 2010, 03:35:56 PM »
Честито Велјко :)aplauz
Прелепи авионац нема шта.
Значи отарасио си мале авионе и флота коју видим је неверојатна.
Видечеш да више није до модел него до пилот. Ја сам то видео на мои Venus а и на Yak,а то што имаш ти је далеко боље.
Модел тражи од тебе да га командујеш што прецизние,покаже се и најмања грешка у пилотирању и починјеш да учиш.
Без алата нема ништа,то је сурова реалност. Ми Македонци имамо нај слабии стандард у Европи и шире :-\ то ме баш кочи и фрустрира.
Мислио да продам ауто да купим модел али сватио да ондак нема чиме да идем на аеродром 6e
А ко ти је купио један од малих модела :sljus  :big smile
Уживај друже желим ти све најбоље и надам се да чу видети тај модел у акции набрзо.
 (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #32 on: August 22, 2010, 09:31:03 PM »
Prvo svima hvala na cestitkama! Stvarno mi je trebalo mnogo m_da da poletim ovaj model posle ovako duge pauze jer prakticno sem voznje jedrilice i 4 leta sa SU 29 nista drugo nisam terao ove godine, ako se dobro secam. Pre toga mi je bio pao Angel pa je i to uticalo "malo" na moje (ne)letenje ove godine. Svi ste prosli kroz to znate o cemu pricam ...

Nego, da nebi bilo zabune, baterije su 2x5S 4900mAh vezane redno u 10S sa kojima ocekujem jedno 7 minuta agresivnog letenja. Prvi letovi su bili po 5 min jer su baterije nove i treba ih pricuvati 4-5 ciklusa. Isto tako bili su to dosta "nezni" letovi samo sa par vertikala tako da kada ih budem dopunjavao nece to biti nesto puno. Ima jedna promena u odnosu na set up koji sam bio najavio a to je kontroler, u modelu je sada Turnigy od 100A a ne Jeti zato sto ce Jeti u nesto drugo, sto ste mogli da vidite na prethodnim slikama. Radi se o modelu Wind 110 od Sebarta, cistokrvni takmicarski F3A raspona 180cm, no o njemu nekom drugom prlikom.

Zajo, odavno je poznato da boj ne bije oruzje vec srce u junaka, ali kada je oruzje bolje i junaku bude lakse  ;). Sa vecim modelom ono sto mogu da kazem za sada je da nekako sve deluje gracioznije, sporije i vernije.

Evo par slika sa kraja letenja gde moj izraz lica dosta govori kako je sve bilo. Vetar je stvarno bio jako nezgodan tog dana, ne toliko jak koliko je bio u udarima, sreca pa je Marfi tog dana malo odmorio pa nije nesto udarilo na sletanju ...







Sada sledi detaljno slikanje konverzije kako bi i nekome drugom sutra bilo lakse da se upusti u ovakvu avanturu.

poz
« Last Edit: August 22, 2010, 09:44:03 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #33 on: August 23, 2010, 07:40:44 PM »
Evo krenuo sam polako da dopunjavam baterije i sve je kao sto sam ocekivao. Znaci 5 minuta lahganog leta sa par verikala je potrosilo tacno 2000mAh sto znaci da neko moze da ima 10 minuta da samo "pegla" ili 6,5 minuta vrlo agresivnog letenja. Naravno, cim se ja malo opustim sa modelom i baterije razrade ubacicu sve logere koje imam tako da nece biti dileme koliko smen da letim. U svakom slucaju maksimalno se smeju dopuniti sa 4.000 mah.

poz
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #34 on: August 23, 2010, 11:22:32 PM »
Dopunio sam i prijemnikcke baterije, cirka svaku sa po 200mAh, grubo 100mAh po letu po bateriji. Ako se uzme u obizr da kada se servoi opterete agresivnijim letenjem to moze da bude i duplo znaci bez problema 4 leta u danu bez dopunjavanja.

poz
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #35 on: September 12, 2010, 07:31:33 PM »
Napravljena danas jos 3 leta i moram da priznam da sam poceo polako da se opustam sa modelom. Jos uvek ga se malo plasim (sto je dobro) ali pocinjem polako da shavtam sta to znaci terati model od 6kg. Kako mi je prelazak na vece modele trajno opredeljenje ovo ce biti jedno sjajno iskustvo i ucenje za sledec korake.

Moram da priznam da sam jako zadovoljan set up-om jer model ima neogranicenu vertikalu ali nije over power! Za sledece letenje cu verovatno prkljuciti i E-logger sa Cell Logerom tako da ce citav let biti snimljen. Toliko za sada.

poz
Veljko

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #36 on: January 23, 2011, 10:50:14 PM »
Ja sam resio da kupim prazan ovakav extra 260 pa bi hteo da ugradim motor elektro.
Da li mi mozes predloziti neku varijantu motora i ecs, gde da kupim i koliko to kosta

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #37 on: January 24, 2011, 12:27:46 PM »
Ja sam resio da kupim prazan ovakav extra 260 pa bi hteo da ugradim motor elektro.
Da li mi mozes predloziti neku varijantu motora i ecs, gde da kupim i koliko to kosta
Сетап је ту, нао вај типик mmmm
Е Вељко, па ти би могао и на F3M такмичењу у Словении на пример.

Није тако тежак, шта кажеш? Што се тиче freestyla, увек можеш да пустиш омилену песму е да се зезаш.
Ја за сад немам модел за такмичење,надам се да биче.
Поздрав.
« Last Edit: January 24, 2011, 12:30:05 PM by zajo »
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #38 on: January 24, 2011, 10:12:40 PM »
Ja sam resio da kupim prazan ovakav extra 260 pa bi hteo da ugradim motor elektro.
Da li mi mozes predloziti neku varijantu motora i ecs, gde da kupim i koliko to kosta

Danijel,

ne znam koliko iskustva generalno imas sa elektro modelima pa samo predlaganje motora i ESC ne bi ti mnogo pomoglo. Isto tako ovaj model treba dosta da se prepravlja da bi se doveo na odgovarajuci standard za elektro, ne znam koliko iskustva imas po pitanju odabira svih ostalih komponent? Jedna stvar je sigurna, kompletan nije ispao malo, naprotiv!!! Imas u ovom postu sve komponente koje sam koristio i to je neki minimum ispod kojeg ne bih isao. Ovoliki model predstavlja opasnu spravu i nije se saliti sa komponentama koje se stavljaju u njega.

Ja razmisljam eventualno o prodaji kompletnog modela sa ili bez elektronike pa ako te zanima javi se.

poz
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #39 on: May 15, 2011, 09:47:18 PM »
Danas napravljena 3 leta i moram da priznam da sam napokon uzivao sa modelom jer je nervoza napokon popustila. Naime, prosle godine na kraju sezone sam poleteo 3 nova modela u mesec dana i nijednom se od tada nisam dovoljno posvetio a i to malo sto sam ih leteo stalno sam nesto menjao sto nije dobro. Naravno sve mi se zburickalo u glavi i to je uticalo na kvalitet letenja. Taman odlucim da ispravim tu gresku i letim ove sezone maltene iskljucivo Wind 110 ali ne lezi vraze tamo motor odlucio da zeza i tako ja danas dovatim Extru.

E pa posto sam odlucio da je ne prodajem sada ce i ona da dobije nove servoe i probacu da je maksimalno utrimujem. Za sada obecava!

poz
Veljko

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #40 on: September 24, 2011, 09:19:56 PM »
Danas je model preleteo u moj hangar... Pošto model nameravam da letim sa benzinskim motorom, tema će se nastaviti među SUS temama...



Modelu se radujem kao malo dete  (yay)

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #41 on: September 24, 2011, 09:31:48 PM »

 Zelim ti da te dobro sluzi nova extra i da puno uzivas u letenju sa njom  :)
 Pozdrav od Radovana

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #42 on: September 24, 2011, 10:26:57 PM »
Bravo Gabore, lepo si se ponovio i da se nauživaš sa novim modelom...

Pozdrav

Mirče

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #43 on: September 25, 2011, 10:49:05 AM »
Radovane, Mirče, hvala! Nadam se da ću uživati u letenju modela. Još sam daleko od tog dana da ga poletim, ali nigde mi se ne žuri, hoću da ga "skockam" kako treba...  (work)

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #44 on: September 25, 2011, 09:02:47 PM »
Odlican model kao i odluka da ga vratis na benzinski pogon  :)aplauz .Neka je sa srecom kupovina i da te lepo sluzi extrica  ()-()